W każdej sypialni należy pomyśleć o odpowiednim nastrojowym oświetleniu, o ciekawym zaaranżowaniu ścian, szczególnie ściany za zagłówkiem łóżka, o tym jakie meble chcemy aby się znalazły w danej sypialni. Może marzymy o toaletce, o wiszącym fotelu, lub większej ilości szaf. Przy urządzaniu sypialni, należy pomyśleć w jakich kolorach będziemy dobrze się czuli i uda nam sie dobrze wypocząć. Ważna jest również kwestia praktyczna, ustawienie łóżka, dobór oświetlenia, oraz gniazdka w odpowiednim miejscu.

Zobaczcie poniższe aranżacje sypialni jakie dla Was wybrałem i  przeczytajcie kilka porad.

Jak zaprojektować sypialnię – aranżacje sypialni 20 inspiracji sypialni

aranżacje sypialni jak zaprojektować sypialnię

minimalistyczna sypialnia w kolorze białym

Od czego rozpocząć aranżacje sypialni – jak zaprojektować sypialnię?

Tak jak zawsze powtarzam, należy rozpocząć od kartki i ołówka. Spiszcie wszystko co chcecie, lub co musi się znaleźć w tym pomieszczeniu, następnie najlepiej w skali nanieście to na rzut, a wtedy zobaczycie czy to wszystko ma prawo się zmieścić. Jeżeli nie macie do tego smykałki, warto się zastanowić nad projektantem wnętrz, który nie tylko wykona część techniczną, lecz ma również ciekawe pomysły które w danej sypialni mogą ułatwić Wam życie.

Następnie pomyślmy o dodatkach i kolorach. Czy w sypialni ma być dywan, firany z zasłonami, a może rolety na oknach. Ponadto jak chcemy urządzić ściany. Czy tylko je pomalujemy, czy również inaczej je ozdobimy. Może tapeta, fototapeta, cegła, beton, lub panele drewniane? Dzisiaj wybór naprawdę jest olbrzymi i z pewnością dobierzemy coś, co będzie pasowało do naszego stylu i klimatu jaki chcemy osiągnąć.

Zobacz również 20 inspiracji łazienek

aranżacje i inspiracje sypialni

W sypialni najważniejszy jest nastrój. nie musi to być duże pomieszczenie aby go uzyskać, a nawet wręcz przeciwnie. Nieraz w mniejszych sypialniach szybciej taki klimat uzyskamy, niż w dużych pomieszczeniach. Pomyślmy o dodatkach. Jeżeli to pasuje do naszego stylu, to możemy dać obrazy, które zazwyczaj dobrze wpływają na samopoczucie, (no chyba, że jest to Beksiński :), te obrazy nie koniecznie nadają się do sypialni 😉 ).

Możemy dodać rośliny, mech na ścianie, nie zapomnijmy o tekstyliach. Zawsze w takich pomieszczeniach, zasłony, dywany, czy poduszki dobrze wpływają na nastrój.

Jesteś przed remontem? Przeczytaj jak krok po kroku zaplanować remont

sypialnia ze złotymi dodatkami

Jak zaprojektować sypialnię – aranżacje sypialni 20 inspiracji sypialni

Projekt oświetlenia w sypialni – jak zaprojektować sypialnię

Jak dobrze wiecie nastrój to nie tylko to co nas otacza. Klimat bardzo dobrze można zrobić dzięki odpowiedniemu oświetleniu, szczególnie w sypialni powinniśmy o to zadbać.

Naturalnym jest że potrzebujemy światło główne. Warto zadbać, aby ta lampa już była sama w sobie dekoracyjna (zobaczcie zdjęcie powyżej). Dodatkowo pamiętajcie aby zrobić gdzieś delikatne podświetlenia. Czy to we wnękach, w suficie podwieszanym, czy to nawet pod łóżkiem. Kinkiety to również światło dekoracyjne. Należy jednak pamiętać, aby takie światło nie było zbyt mocne. Te oświetlenie ma tworzyć klimat, a nie oświetlać całą sypialnię.

To również może Cię zainteresować: Jak zaprojektować małe mieszkanie

inspiracje sypialni

Jak zaprojektować małą sypialnię

Tak jak wspomniałem powyżej, mała sypialnia ma tą zaletę, że w miarę łatwo uzyskać w niej przyjemny klimat. Oczywistym jest to, że nie zawsze wszystko do takiego pomieszczenia zmieścimy, to co byśmy chcieli.

Przy urządzaniu malej sypialni warto zrezygnować z szafek nocnych na rzecz półki nad wezgłowiem. nie zabiera ona tyle miejsca a zawsze na nią można coś postawić.

Jakie kolory wybrać do małej sypialni? Panuje opinia, że w małych pomieszczeniach powinny być jasne kolory. Z pewnością łatwiej jest tak zrobić i bezpieczniej, lecz nie jest to konieczne. Ciemne kolory łatwo nakreślają nam charakter pomieszczenia i warto je używać. Jeżeli jest odpowiednio dobrana barwa to nawet i sufit może być ciemny w takim pomieszczeniu. Jeżeli jednak obawiacie się takiego rozwiązania to radzę, aby dać ciemny kolor na jedną ścianę, a resztę ścian pomalować na jasne barwy.

A jeżeli masz sypialnię na poddaszu to przeczytaj: jak urządzić sypialnię na poddaszu

Zobacz pozostałe aranżacje sypialni

sypialnia ze ścianą betonową

Jak zaprojektować sypialnię

Sypialnia z panelami drewnianymi

Inspiracje sypialni

Nowoczesny apartament z elementami industrialnymi

sypialnia z drewnem

Projekt mieszkania dla kobiety

Projekt wnętrz niewielkiego funkcjonalnego mieszkania

Projekt wnętrz niewielkiego funkcjonalnego mieszkania

duża elegancka sypialnia klasyczna

Projekt eleganckiego i nowoczesnego wnętrza

inspiracje sypialni

łóżko w sypialni, ściana betonowa

Drewno w sypialni w stylu skandynawskim

Czarno biała sypialnia

black and white

Projekt jasnej sypialni

Projekt wnętrz domu pod lasem

Jasno niebieska sypialnia

Projekt domu w stylu Hampton

aranżacje sypialni -inspiracja

sypialnia w domu z balii

sypialnia w domu z balii

Jak zaprojektować sypialnię inspiracje

Aranżacja mieszkania dla studenta

Aranżacja mieszkania dla studenta

architekt wnetrz lodz, projekt wnętrza mieszkania apartamentu w stylu nowojorskim bartosz klim lodz architektura wnetrz

apartament nowojorski łódź

Zobacz setki zdjęć, inspiracji sypialni