Opis

Projekt wnętrz domu z bali. Zadaniem projektantów było zamienić zwykły dom z bali z gotowym układem w przytulny letni domek. Klientom zależało na uniknięciu przemyślanego wystroju wnętrza, na pewnej niedbałości, prostocie i naturalności. Wybierając meble, oświetlenie i wystrój, starano się unikać selekcji „zestawów”, wszystko było kupowane w różnych miejscach, u różnych producentów, a co za tym idzie, wszystkie tekstury i kształty są różne.

Projekt wnętrz domu z bali

Tworząc wnętrze projektanci starli się stworzyć wrażenie, że wszystko ułożyło się samo, preferowane były tylko naturalne materiały i surowe, szorstkie faktury. Im więcej pęknięć, rys i nierównych pomalowanych powierzchni, tym bardziej te elementy pasowały do ​​naszego projektu. Część mebli została wykonana według  szkiców, część została zakupiona w Europie i Ameryce.

W salonie znajduje się piec na drewno, tak samo jest w sypialni na drugim piętrze. 

Nieznacznie dostosowano standardowy układ domu z bali.

Na parterze zlokalizowano hol wejściowy, łazienkę z sauną, połączoną część kuchenno-jadalną i dzienną, dwie sypialnie gościnne. 

Przeniesiono wyjście na taras z wykuszu do kuchni. Wcześniej salon okazał się przejściem i niezbyt wygodnym. Dzięki temu zabiegowi udało się ustawić w wykuszu ogromną kanapę, a na tarasie w ciepłym sezonie można urządzić duże wiejskie biesiady.

Zrobiono również łazienkę i garderobę na drugim piętrze, których wcześniej tam nie planowano. Na drugim piętrze znajdują się dwie sypialnie, łazienki oraz garderobę.

Zdjęcia: Кирилл Овчинников

Projekt: interior design I.D.

Zobacz inne ciekawe inspiracje wnętrz: Galeria zdjęć