Niestety remont łazienki pochłania dużo pieniędzy i czasu, dlatego musimy się dobrze do niego przygotować. Wydaje się, że problem z odpowiednią aranżacją łazienki może występować tylko w małych pomieszczeniach, w łazienkach w blokach. Nie zgodzę się z tym, często widać brak pomysłu na duże pomieszczenie, na salon kąpielowy. Oczywiście teoretycznie łatwiej jest taką dużą łazienkę urządzić, niemniej często jest tak, że albo są źle rozstawione urządzenia, albo połowa łazienki jest pusta. Dlatego warto poszukać pomysłów na pomieszczenie które będzie swoją wielkością bardzo podobne do łazienki aktualnie projektowanej. Zapraszam do zobaczenia aktualnie modnych łazienek w artykule: Pomysł na łazienkę – 20 inspiracji łazienek.

Zobacz jakich błędów unikać podczas remontu i aranżacji wnętrz

Pomysł na łazienkę – 20 inspiracji łazienek

Aktualnie modne są łazienki kolorowe, w których kolor odgrywa ważną rolę. Może to być wyrażone dzięki fototapecie, ciekawym płytkom, szafką łazienkowym. Proszę zobaczyć te przykłady łazienek z kolorami.

A przed remontem łazienki zapoznaj się z aktualnymi kosztami: Jaki jest koszt remontu łazienki

Projekt łazienki w stylu Glamour /Rokoko

 

pomysł na łazienkę w bloku

Kolorowa łazienka z fototapetą i zielonymi szafkami

Mała łazienka pudrowy róż

Mała łazienka pudrowy róż

Pomysł na łazienkę - 20 inspiracji łazienek

Projekt domu w stylu Hampton

Pomysł na łazienkę - 20 inspiracji łazienek

Projekt domu w stylu Hampton

Mała kolorowa łazienka -inspiracje łazienki

Mała kolorowa łazienka -inspiracje łazienki

To, że królują teraz kolory w całych mieszkaniach, nie tylko w łazienkach, nie oznacza, że musimy na taką, nie raz odważną kolorystycznie łazienkę się decydować. Jeżeli macie inny pomysł i chcecie mieć łazienkę ponad czasową, która z pewnością nie oprze się próbie czasu, to warto postawić na łazienkę z białymi marmuro-podobnymi płytkami. Zobaczcie te inspiracje łazienek.

Przeczytaj również: Jak zaprojektować małą łazienkę

Pomysł na łazienkę - 20 inspiracji łazienek

black and white

inspiracje łazienek w bloku

Łazienka z granatem w tle

Pomysł na łazienkę - 20 inspiracji łazienek

Awangardowa metamorfoza łazienki w Warszawie

Inspiracje białych łazienek

Marmur w łazience

Salon kąpielowy na poddaszu

Salon kąpielowy na poddaszu

Również dużą sztuką jest zaprojektowanie salonu kąpielowego. Wydawać by się mogło, że jeżeli mamy więcej miejsca i nie musimy się martwic, jak wszystko zmieścić do jednego pomieszczenia, to z pewnością łatwo pójdzie przy aranżacji salonu kąpielowego. Jak ze wszystkim, tak i tutaj należy mieć wyczucie. Koniecznie jest poszukanie wcześniej pomysłów na dana łazienkę, rozrysowanie wszystkiego na kartce i dopiero przystąpienie do zakupów i remontu.

To również może Cię zainteresować: 20 pomysłów na kuchnię

Inspiracje dużych łazienek

Przykłady inspiracji salonów kąpielowych:

Ekskluzywny salon kąpielowy

Ekskluzywny salon kąpielowy

Pomysł na łazienkę - 20 inspiracji łazienek

Inspiracje łazienek – salon kąpielowy

Pomysł na łazienkę - 20 inspiracji łazienek

Elegancki i duży salon kąpielowy

Pomysł na dużą łazienkę

Duża łazienka z wanna wolnostojącą

Oczywiście dużym wyzwaniem jest aranżacja salonu kąpielowego, lecz jednak największym wyzwaniem jest projekt małej łazienki. To własnie takich inspiracji, takich pomysłów na takie małe łazienki w bloku są najczęściej poszukiwane. Tu przede wszystkim należy dobrze urządzić łazienkę pod względem funkcyjnym, a następnie pod względem wizualnym.

Bardzo dużo osób boi się w małych łazienkach zastosować ciemne kolory. Uważa, że takie ciemne barwy nadają się tylko do dużych pomieszczeń. Nic bardziej mylnego. Naprawdę ładnie i ciekawie może wyjść taka aranżacja łazienki w bloku. Będzie nietuzinkowo i z pewnością nie przytłoczą nas te kolory. Należy tylko odpowiednio do siebie dobrać te barwy i kolory. Przy urządzaniu łazienki tych błędów nie popełniaj: 12 błędów w aranżacji łazienki

Kilka pomysłów i inspiracji na łazienkę w bloku:

pomysł na łazienkę w bloku

mała łazienka z wanną

Pomysł na łazienkę - 20 inspiracji łazienek

Pomysł na małą łazienkę w bloku

Pomysł na białą łazienkę w bloku

Projekt wnętrz – Artystyczna kawalerka

Eleganckie mieszkanie z kolorem bordowym

Elegancka łazienka z kolorem bordowym

projekt wnętrza luksusowego apartamentu mieszkania architekt wnętrz łódź warszawa

https://milkdesigns.pl/mieszkanie_dla_niej.html

Inspiracji łazienek zdecydowanie więcej można znaleźć tutaj. Poszukując pomysłu na dane pomieszczenie należy pamiętać przede wszystkim o naszych gustach, nie powinniśmy się kierować w 100% aktualna modą, ponieważ może wyjść tak, że pomysł na łazienkę był, jest ona modna, ale nam się nie podoba. Zawsze przy aranżacji wnętrz musimy zwracać uwagę na siebie i na naszych domowników, wypisać, co nam się podoba, w jakich kolorach gustujemy, jaki styl lubimy i dopiero zacząć wyszukiwać odpowiednie inspiracje i pomysły na łazienkę.

Jeżeli masz łazienkę na poddaszu to zapoznaj się z tymi poradami i inspiracjami: Jak zaprojektować łazienkę na poddaszu