Z całą pewnością dzieje się dużo, jest niebanalnie, kolorowo i ciekawie. Aktualnie w trendach wnętrzarskich nie wieje nudą, można się wykazać i dostosować aranżacje do swojego temperamentu i osobowości.  W ostatnich latach widzimy duży zwrot ze stylu minimalistycznego, czy skandynawskiego w kierunku bardziej ciepłych, klimatycznych wnętrz.

 

Co jest modne we wnętrzach w 2020 roku

 

Z całą pewnością nadal są modne wnętrza w stylu loftowym, industrialnym i nowoczesnym. Niemniej na szczęście nie jest to wyznacznik, staramy się łączyć style, kolory materiały i coraz częściej i mocniej w trendach wnętrzarskich są widoczne kolory. Nie bez przyczyny tegorocznym kolorem jest wybrany przez firmę Pantone kolor – blue velvet. W ostatnich latach mieliśmy mocny akcent butelkowej zieleni i coraz częściej widzimy delikatne pastele różowe, seledynowe, czy delikatny kolor pomarańczowy.

Oprócz kolorów widzimy zmiany w proponowanych meblach do wnętrz, mamy coraz więcej trójwymiarowych kształtów, więcej metalicznego, złotego czy miedzianego połysku, a przede wszystkim idziemy w kierunku wnętrz zgodnych z naturą. Warto zobaczyć najpopularniejszy teraz kolor w kuchni: Niebieska kuchnia 20 aranżacji

Zachęcam do obejrzenia filmu: Jak zaprojektować kuchnię

 

Wnętrza blisko natury – trendy we wnętrzach w 2020 roku

Poprzez duże nagłaśnianie sprawy w mediach o klimacie, zmian zachodzących w nim, o ochronie środowiska i całej natury, takie tematy stały się nam bliższe i przełożyło się to na styl i modę we wnętrzach. Aktualne trendy we wnętrzach są takie, że coraz częściej poszukujemy materiałów i dodatków zgodnych z naturą, nie sztucznych, kojarzących się nam z wypoczynkiem, stylem eco i z ochrona środowiska.

W związku z tym w 2020 roku we wnętrzach zagoszczą materiały takie jak ratan, suszone trawy, wiklina, terakota, wełna, kamień oraz oczywiście drewno, czy bambus. Wszystko co jest ekologiczne, bliskie natury jest we wnętrzach modne i trendy w 2020 roku.

 

 Modne i aktualne wnętrza w 2020 roku

Modne meble w 2020 roku – trend wnętrzarski 2020 roku

Podobnie jak cały wystrój, w modzie są meble bliskie natury, ekologiczne, ale i z recyklingu. Zmienia się kształt i forma mebli, są bardziej obłe, okrągłe i gięte. Modne meble w 2020 roku nawiązują do stylu art. deco  z lat dwudziestych poprzedniego wieku. Coraz częściej możemy spotkać meble drewniane gięte, narożniki zaokrąglone, ławy, pufy w kształcie walca, czy elipsy. Wszystko to ma sprawić wrażenie, ze jesteśmy bliżej natury.

Taki trend w meblach utrzyma się na pewno na najbliższe lata. Widać to było po ostatnich targach wnętrzarskich, ale również po ofercie rodzimych, czy zagranicznych producentów mebli. Zauważalne jest dbałość o szczegóły i harmonię. Komoda ma zaokrąglone rogi, ale jej nóżki również są w formie walca, blat stolika czy to ze spieku kwarcowego, czy szkła jest owalny, nierówny a podstawa owalna, czy gięta. Zresztą stoliki kawowe które dotąd w dużej mierze były prostokątne są teraz proponowane w formie stożka, walca, okręgu. Podobnie jest przy stołach jadalnianych a nawet wyspie kuchennej, którą dotąd mogliśmy spotkać przede wszystkim w formie sześcianu. Modne owalne meble współgrają również z oświetleniem, oraz tekstyliami. Jak widać po ofercie producentów, klosze w kształcie kuli, czy łezki jest aktualnie bardzo trendy. Na temat modnych dodatków i materiałów w 2020 roku przeczytasz poniżej.

Przeczytaj również: Wąska kuchnia w bloku. Jak ja urządzić

Trendy we wnętrzach w 2020 rokuaktualne trendy we wnętrzach

Modne kuchnie, fronty i okładziny w 2020 roku –trendy wnętrzarskie

Od dłuższego czasu można zauważyć ucieczkę od gładkich, białych lakierowanych frontów kuchennych, od wszechobecnych połyskliwych lakierów. To wiemy i wiedzieliśmy już, lecz to co może nas zaskakiwać, to kształty frontów jakie są coraz bardziej modne, oraz okładziny ścienne w salonie, kuchni, czy korytarzach. Mam wrażenie, ze zasada jest taka, czym bardziej inne tym ciekawsze.

Dlatego coraz częściej w kuchni na frontach mamy materiał falowany w kolorze miedzi, czy złota, blachę pokrytą rdzą (zrobioną jakby była pordzewiała). Lecz nie tylko blacha, miedź jest proponowana. Nadal uznaniem cieszą się fronty wykonane na wzór betonu, betonowe blaty kuchenne, oraz drewno i szkło. W pasie między meblami często wykorzystujemy wspomniana falowaną blachę, lecz również płytę meblową, cegłę (zaimpregnowaną, lub przykrytą), oraz płytki ceramiczne we wzory etniczne. Jakie kolory są modne w kuchni w 2020 roku? Kolory zagościły w meblach kuchennych na stałe. Oprócz wspomnianego powyżej koloru blue velvet, nadal cieszącej się zieleni, mamy dużo delikatnego różu, koloru złotego, oraz delikatnego popielu wchodzącego w odcień niebieski. Kolejną ważnym i ciekawym kierunkiem, są przeszklone witryny w kuchni, które wstawiamy w meble kuchenne, lub obok nich. Możemy tam umieścić dekoracyjny serwis obiadowy, kieliszki i nie tylko, ciekawie to podświetlić. Taka witryna ładnie urozmaica, ciąg mebli kuchennych. Z całą pewnością warto przeczytać obszerny artykuł na ten temat: Modne kuchnie w 2020 roku

Warto również przeczytać artykuł o tym: Jak zaprojektować kuchnię – zasady projektowania kuchni porady

Kuchnia z wyspą i przeszklona witryną

  Kuchnia ze złotymi frontami. Okrągły stół w jadalniModna kuchnia w zielonym kolorze

Wzory, barwy i dodatki – co jest modne we wnętrzach w 2020 roku

W 2020 roku nasze mieszkania dużą popularnością cieszą się wzory etniczne, kolorowe, zgodne z naturą, czy to na poduszkach, na narzutach, czy tapetach. Materiały z ludowym wzornictwem, z roślinnością, bliskie naturze są aktualnie priorytetem. Podobnie jest do dekoracji, sztuki. Akcesoria inspirowane afrykańską sztuka ludową, wykonane z ratanu, wikliny, czy drewna idealnie wpasują się do modnych wnętrz w 2020 roku. Podobnie jest ze sztuką, z obrazami i rzeźbami. Wszystko co kojarzy się z ekologią, jest wykonane z takich materiałów, lub przedstawia naturę znajdzie swoich zwolenników.

Modne wnętrza w 2020 roku

Kolorowy salon z fototapetą z roslinnością

 

Co jest modne na ścianach w salonie – modne wnętrza w 2020 roku

Modny salon w domu, lub mieszkaniu w 2020 roku, nie jest już tak minimalistyczny jak to było aranżowane jeszcze niedawno. W modnych projektach wnętrz salonu, chcemy poczuć klimat, czuć się ciepło i swojsko. W związku z tym odeszliśmy od stylu skandynawskiego, wspomnianego minimalistycznego, a idziemy w kierunku modern classic, aranżacji neoantycznych, oraz nowoczesnych z uwzględnieniem przy tym stylu różnych okładzin na ścianach, które stworzą przytulność i klimat. oraz 10 pomysłów na sufit

Więc co jest aktualnie modne i trendy na ścianach w salonie? Z całą pewnością drewniane panele w różne wzory. Są to zazwyczaj płyty laminowane czy fornirowane z wyfrezowanymi wzorami, oraz żaluzje drewniane wykonane z płyty wiórowej. Montować je można nie tylko na ścianach, ale i suficie. Poza tym często sięgamy po spieki kwarcowe, marmury, granity, wszystko to w duchu wyżej wspomnianego powrotu do natury. Nie przemija również moda we wnętrzach w 2020 roku na zielone ściany, czy to z mchu, czy z naturalna roślinnością. Coraz częściej też można spotkać tak jak w kuchni falowane blachy złote czy miedziane. Polecam również artykuł: 10 pomysłów na aranżację ściany w salonie, oraz 10 pomysłów na sufit

 Aranżacja salonu z zieloną ścianą, oraz spiekiem kwarcowym Salon w ciemnym kolorze ze sztukateriąsalon z modnymi drewnianymi panelami na ścianie

Modna łazienka w 2020 roku- co jest modne w łazience

Podobnie jak w innych pomieszczeniach w łazience, nie może być nudno i mało interesująco. W zależności w jakim stylu chcemy ją zrobić takie dobierzemy do niej materiały i wzory. Gdy idziemy w kierunku elegancji, ekskluzywności na pewno sprawdzą się płytki marmuropodobne, spieki kwarcowe, czy płytki wieloformatowe. Nadal popularne jest lastryko, przy czym jest ono coraz bardziej kolorowe i połyskliwe. Na temat płytek marmuropodobnych przeczytasz tutaj: Płytki marmuropodobne. Chwilowa moda czy trend?

Nadal popularne jest połączenie płytek typu carrera z płytkami imitującymi drewno, w mniejszym stopniu, lecz nadal są popularne płytki heksagonalne, a jeżeli chcemy być bliżej natury to śmiało możemy zrobić ścianę z mchu.

Modna łazienka w 2020 roku charakteryzuje się również tym, że nie zawsze na wszystkie ściany dajemy płytki. Ten trend widzimy już od jakiegoś czasu, lecz coraz częściej do łazienek stosowana jest również sztukateria. Tym bardziej, jeżeli jest to większa łazienka, lub salon kąpielowy. W takim pomieszczeniu mamy również ciekawe oświetlenie. Nie tylko wszędobylskie halogeny, ale również zwisające pojedyncze lampy, czy całe żyrandole.

Chcesz wiedzieć ile kosztuje remont łazienki. Przeczytaj ten szczegółowy artykuł: Jaki jest koszt remontu łazienki – Ile kosztuje remont łazienki

 

Biała łazienka z wanna wolnostojącąModna łazienka z lastryko na ścianach i podłodze Modna łazienka z płytkami marmuropodobnymi i złotymi dodatkamitrendy w łazience. Zielona ściana w łaziencekolorowa łazienka z lastryko na ścianach

Podsumowując,  jakie są modne wnętrza w 2020 roku? 

Z całą pewnością modne wnętrza w 2020 roku idą w kierunku natury, kolory, materiały, dekoracje i meble są bardziej ekologiczne. W modnych wnętrzach nie zabraknie ratanu, wikliny, drewna i bambusu. Na ścianach znajdziemy mocno połyskujące i falujące blachy, listwy drewniane, spieki kwarcowe, oraz lastryko. Na pewno trend we wnętrzach w roku 2020 jest taki aby było kolorowo, naturalnie i niebanalnie.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć ile kosztuje remont kuchni to zobacz tutaj