Modne kuchnie w 2020 roku

 

Modne kuchnie w 2020 roku

Modna niebieska kuchnia. Aktualne trendy w kuchni

 

Kolorowe, matowe fronty kuchenne – aktualnie modne fronty w kuchni

Z cała pewnością żegnamy się z meblami białymi na wysoki połysk. Są to fronty mebli kuchennych, które utrzymywały się bardzo długo przy modzie. Do stylu który przez długi czas obowiązywał – minimalistycznego, bardzo dobrze takie meble pasowały, lecz aktualnie ludzie szukają czegoś bardziej indywidualnego, pokazującego ich osobowość i temperament.

Dlatego od jakiegoś czasu widzimy, że modne fronty kuchenne, są kolorowe. Podtrzymany zostanie trend w 2020 roku mebli w kuchni w kolorze zielony, granatowym, szarym, a nawet blado różowym.  Jeżeli mówimy o modnych kolorach kuchni w 2020 roku, to jedno jest pewne, że dostosowujemy je do całego stylu panującego w naszym mieszkaniu. Dlatego ludzie lubiący styl industrialny, czy loftowy wybiorą kuchnię w kolorze szarym, Ci którzy chcą iść bardziej w klasykę wykonają meble w kolorze zielonym, czy granatowym. W stylu nowoczesnym w 2020 roku meble kuchenne mogą być we wszystkich tych kolorach z dodatkiem drewna, złota, czy betonu. To uzależnione jest od całej koncepcji projektowanego wnętrza. Warto przeczytać również ten artykuł o: Modnych kolorach i trendach w meblach kuchennych

 

 

Fronty mebli kuchennych z blachy, miedzi, wypukłe,– modne fronty kuchenne w 2020 roku

Przyzwyczajeni do frontów kuchennych lakierowanych, szczególnie na wysoki połysk mile patrzymy na zmianę w trendach w meblach kuchennych. Na ostatnich targach wnętrzarski, jak i u projektantów wnętrz śledzących aktualne trendy w kuchni, można było dostrzec dużą fantazję w aranżowaniu mebli kuchennych. Już od jakiegoś czasu przyzwyczajeni jesteśmy do betonowych blatów kuchennych, czy pasów między meblami na które daje się blachę, czy płytę meblową, lecz w 2020 roku trendy w meblach kuchennych poszły jeszcze dalej i coraz więcej frontów wykonanych jest z blachy, blachy pofalowanej w kolorze miedzi, czy też złota.

 

 

Świetny efekt uzyskują wszystkie fronty kuchenne wypukłe, we wzory, ryflowane płyty, fronty imitujące marmur i pięknie powyginane, błyszczące miedzią, czy złotem. Więcej o trendach we wnętrzach w 2020 roku przeczytasz tutaj: Trendy w aranżacji wnętrz w 2020 roku

 

Modne meble kuchenne, witryny uchwyty – meble kuchenne w 2020 roku

 

W stylu i wyglądzie utrzymywać będą się przede wszystkim dwa trendy w meblach kuchennych w 2020 roku. Nadal modne pozostaną meble kuchenne z frontami delikatnie klasycznymi, z łagodnymi frezami, pasującymi do stylu klasycznego do sztukaterii i sielankowego otoczenia. Drugi trend w meblach kuchennych to meble nowoczesne, gdzie postawiono na minimalizm, z prostymi dużymi połaciami frontów, gdzie uchwytów nie ma, lub są prawie niewidoczne. Mogą to być uchwyty typu Tip on, które po naciśnięciu w odpowiednim miejscu otworzą nam front meblowy, mogą to być wyfrezowane w płycie uchwyty, lub delikatne prawie niewidoczne pochwyty.

Coraz częstszym rozwiązaniem i trendem w meblach kuchennych który będzie obowiązywał również w 2020 roku jest wykonywanie przeszklonych witryn, które często są podświetlane, a za które możemy schować ozdobny  zestaw obiadowy, czy też kieliszki.

A jeżeli nie chcesz popełnić błędów w aranżacji kuchni, to przeczytaj ten artykuł: 10 błędów w aranżacji kuchni

 

         

Kuchnia otwarta czy zamknięta – jaki jest trend w aranżacji kuchni

Chociaż jest wiele zalet za tym aby kuchnia była w osobnym pomieszczeniu, to trendy kuchenne w 2020 roku są nieubłagane. Z cała pewnością kuchnia otwarta na salon połączona z jadalnią jest i będzie modna w nadchodzących latach. Ludzie są coraz bardziej praktyczni, a kuchnia połączona z salonem pozwala nam często na wydzielenie osobnego pomieszczenia na przykład na pokój, czy biuro. Po drugie, w trakcie przygotowania posiłku, czy imprezy, możemy być razem z domownikami, czy gośćmi. Kolejną istotną sprawą to wygląd kuchni. Dzięki otwarciu jej na inne pomieszczenia możemy dać między nią a salonem, czy jadalnią wyspę, półwysep czy barek. Możemy również połączyć wyspę ze stołem jadalnianym, jest to nie tylko piękne, ale i praktyczne. Więcej o wadach i zaletach kuchni otwartych i zamkniętych przeczytasz tutaj: Kuchnia otwarta czy zamknięta – jakie rozwiązanie jest lepsze.

Coraz częściej otwieramy kuchnie na inne pomieszczenia i łączymy je ze sobą wizualnie. Wystarczy, że zrobimy podłogę w salonie, jadalni i kuchni taką samą. Damy te same płytki, czy deskę a na pewno wizualnie powiększymy pomieszczenia. Dodatkowo, warto zadbać, aby ściany były ze sobą spójnie zaaranżowane, oraz aby sufit współgrał z całą resztą.

 

    

Okap, półki loftowe i pordzewiała blacha. Co ozdobi kuchnię w 2020 roku

Jeżeli zastanawiasz się co jest modne w nowoczesnej kuchni 2020,  co dodatkowo może ozdobić naszą kuchnię, to jest kilka patentów które na pewno sprawdzą się w modnej kuchni w 2020 roku. Jeżeli meble masz proste nowoczesne z gładkimi frontami, to wystarczy, że dodasz designerski okap i na pewno świetnie ozdobisz swoją kuchnię. Może to być okap w ciekawym kształcie, lub kolorze złotym, miedzianym, czy żółtym, a efekt będzie murowany.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest również podwieszenie półek loftowych na konstrukcji metalowej malowanej na czarno, na których możemy postawić zioła, kwiaty, książki kucharskie, czy podwiesić kieliszki. Nie tylko fronty z blachy są trendy, modne w kuchni, lecz również możemy pas między meblami uzupełnić blachą falowaną, czy w kolorze rdzy. Na pewno sprawdzi się również wspomniana wcześniej przeszklona witryna. Może być ona wkomponowana w meble w środku,  lub stać obok kuchni. Z ładnym podświetleniem, na pewno zrobi wrażenie.

 

 

Jakie materiały wykończeniowe w kuchni są aktualnie modne – Modne kuchnie w 2020 roku

Nie tylko w kuchni, lecz w całym domu warto pomyśleć, o spiekach na ścianach czy podłogach. Duże formaty płytek marmuropodobnych, granitów czy to na blacie kuchennym czy na podłodze zrobi duże wrażenie. Warto pomyśleć o marmurze białym typu carrera, lub czarnym nero marquina. Te materiały nie tylko są eleganckie, ekskluzywne ale i trwałe i chociaż zapłacimy za nie więcej, to z pewnością dłużej będziemy mieli z nich pociechę. Więcej o trendach w  płytkach marmuropodobnych warto przeczytać tutaj: Płytki imitujące marmur – Trend w 2020 roku. Na frontach kuchennych i ścianach w 2020 roku na pewno zagości na stałe drewno, czy to orzech włoski, czy jesion czy też panele drewniane 3D. Fronty takie można montować nie tylko na ścianach, lecz również na dużych frontach szaf. Tu możesz przeczytać o innych pomysłach na aranżację ścian: 10 pomysłów na aranżację ścian

 

Modna kuchnia ze złotym okapem

Zielona kuchnia w mieszkaniu

 

 

Jakie będą modne kuchnie w 2020 roku i w następnych latach. Z cała pewnością odeszliśmy od duży frontów białych lakierowanych na wysoki połysk, a zagościł na stałe u nas kolor. Fronty meblowe będą nie tylko z płyt meblowych, lecz również z blachy, miedzi, imitujące marmur z dodatkiem drewna czy betonu. W kuchni ozdobą będzie okap, ciekawe półki, czy witryny oraz eleganckie materiały wykończeniowe. Aktualnie obowiązujące i modne kolory w kuchni to złoto, miedź, zieleń, czy granat.

 

Marek