Naśladuj modne kolory i aktualne trendy w meblach kuchennych

Jeśli zastanawiasz się jaki kolor wybrać do kuchni lub jakie meble kuchenne wybrać, warto byś poznał najnowsze trendy w kolorystyce i umeblowaniu tego bardzo ważnego pomieszczenia w każdym domu czy mieszkaniu. Dlaczego tak istotne stały się eleganckie meble kuchenne? Skąd pomysł na to, by szukać najbardziej odpowiednich kolorów farb ściennych do kuchni? Jeszcze nie tak dawno temu miejsce to było wyłącznie częścią użytkową każdego domu i mieszkania, jednak jego funkcja w znaczny sposób się zmieniła, gdy stały się modne aneksy kuchenne i dzisiaj są to miejsca, nie tylko użytkowe, ale także reprezentacyjne. W kuchni bardzo dużo czasu spędzają domownicy, ale także goście, z tej przyczyny, że teraz kuchnia jest często integralną głównego pokoju. Meble kuchenne ewoluowały z prostych, zwykłych szafek do wysublimowanych, wykonanych z najlepszych surowców, ultranowoczesnych i funkcjonalnych kompletów kuchennych.

Z całą pewnością warto zwrócić uwagę na kolor roku wg instytutu Pantone. Kolorem roku 2020 jest kolor Classic Blue. Z pewnością w kuchni ( chociaż nie tylko ) dobrze się sprawdzi.

Zobacz również na co zwrócić uwagę przy projektowaniu kuchni: Zasady projektowania kuchni

View this post on Instagram

Introducing the Pantone Color of the Year 2020, PANTONE 19-4052 Classic Blue, a timeless and enduring blue hue elegant in its simplicity. Suggestive of the sky at dusk, the reassuring qualities of Classic Blue offer the promise of protection; highlighting our desire for a dependable and stable foundation from which to build. As we cross the threshold into a new era, Pantone has translated the hue into a multi-sensory experience to reach a greater diversity of people and provide an opportunity for everyone to engage with the color. We will be tapping into sight, sound, smell, taste, and texture to make the Pantone Color of the Year for 2020 a truly immersive color experience for all. Link in bio to learn more about Classic Blue. #Pantone2020

A post shared by PANTONE (@pantone) on

 

Jakie kolory są odpowiednie do kuchni?

Modne kolory do kuchni wpisują się idealnie w bieżące trendy stylistyczne, dotyczące tych pomieszczeń. Barwy farb, przeznaczonych do tych pomieszczeń, nie są już tak ewidentne, jak kiedyś. Wśród bieżących trendów w temacie, jakim jest design kuchni prym wiedzie barwa szmaragdowa. Idealnie pasuje ona do ekskluzywnego sprzętu oraz eleganckich dodatków. Wspaniale komponuje się ze złotymi wykończeniami, dzięki czemu tworzy klimat nowoczesności. Nierzadko spotykany jest również spokojniejszy, zielony kolor, dzięki któremu nowoczesna kuchnia nabiera naturalnego, świeżego tonu. Bardzo modny, ostatnimi czasy, stał się kolor niebieski, dotychczas uważany za barwę zimną. Pozwala on na stworzenie spokojnej atmosfery, daje poczucie czystości i jasności wnętrza. Do kuchni nowoczesnej i w klimacie loft najlepszy kolor to szary. Wpisze się on perfekcyjnie we wnętrza kuchenne urządzone w sposób minimalistyczny lub w bardzo popularnym stylu skandynawskim czy industrialnym. Idealnie dopasuje się praktycznie do każdej innej barwy, dlatego jest to także najlepszy kolor do kuchni w aneksie. Do łask wróciły różnego rodzaju zdobienia, w postaci na przykład ciekawych fototapet czy naklejek na ścianę.

Najmodniejsze meble do kuchni

Równie istotny, co dobór odpowiednich kolorów, jest wybór mebli do kuchni. Oczywiście wachlarz dostępnych produktów tego typu jest niezwykle szeroki. Najważniejsze kwestie, jakie należy wziąć pod uwagę to: czy kuchnia będzie samodzielnym pomieszczeniem, czy będzie to aneks kuchenny w jadalni lub w salonie oraz czy sprzęty AGD będą standardowe, czy też pod zabudowę. Decydując się na kuchnię w osobnym pomieszczeniu, rodzaj mebli oraz wyposażenie AGD można dobrać według własnego gustu. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że do najbardziej stylowych aranżacji używa się głównie sprzętu AGD pod zabudowę i mebli wykonywanych na wymiar. Modnym trendem są w tej chwil fronty lekko zdobione, pasujące do delikatnej sztukaterii na ścianach, w połączeniu ze spiekiem w pasie między meblami, lub szybą.

Nadal często klienci wybierają gładkie płaszczyzny frontów szafek kuchennych, w wersji matowej, nie tak jak to było jeszcze kilka lat temu w połysku. Meble mają często wyłącznie wyprofilowania, umożliwiające ich otwieranie, co prowadzi do rezygnacji z jakichkolwiek uchwytów. Kuchnia nowoczesna ma wyglądać sterylnie czysto. Powierzchnie frontów szafek są duże a szuflady mają specjalne systemy do płynnego ich otwierania. Urządzenia takie, jak lodówki są zabudowane specjalnymi osłonami. Modne meble do kuchni zaskakują kolorystyką od idealnej bieli po krzykliwą czerwień. Przeważnie są wykonywane na zamówienie i pod wymiar. Zachwycają swoją oryginalnością i różnorodnością barw. Warto także pamiętać o tym, że we współczesnym designie, w temacie, jakim są meble do kuchni, liczy się również naturalny look, więc modne są również rozwiązania wzorowane na kolorystyce naturalnego drewna. Współczesna kuchnia jest niezwykle prosta w formie i funkcjonalna.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Koniecznie przeczytaj: 10 błędów w aranżacji kuchni

Modne kolory i aktualne trendy w meblach kuchennych pomagają obrać kierunek, w jakim ma podążać wyobraźnia przy aranżowaniu wystroju kuchni. Reszta pozostaje kwestią kreatywności i doboru odpowiednich produktów. Najważniejsze jest jednak to, by kierować się własnym gustem i czuć się komfortowo w swojej kuchni.

 

To również może Cię zainteresować:

Biała kuchnia – wady i zalety, jak o nią dbać i z czym łączyć