Co na ścianę w salonie? – 10 pomysłów na aranżację ścian salonu – praktyczna lista

Poniżej przestawiamy dziesięć modnych pomysłów w kwestii, jaką jest aranżacja ścian w salonie

Numer 1. Cegła na ścianę

Elegancka i unikalna – taka właśnie jest cegła na ścianie. Idealnie będzie ona pasowała do nowoczesnego wnętrza lub loftu w stylu industrialnym. Cegła na ścianie nadaje pomieszczeniu głębi. Taka ceglana ściana nie musi być czerwona, materiał ten można pobielić lub pomalować np. na czarno. Jeżeli ktoś nie jest zwolennikiem tego typu materiału, może użyć innego – płytki gipsowe imitujące cegłę, to również modne i nowatorskie rozwiązanie w wystroju wnętrz.

Przeczytaj również: Jak zaprojektować kuchnię- zasady w aranżacji kuchni

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Numer 2. Spiek kwarcowy na ścianę

Fenomenalnym rozwiązaniem jest również spiek kwarcowy. Warto użyć go jako elementu aranżacji na ścianie w salonie. Mówiąc wprost jest to imitacja kamienia na ścianę, co pozwala uzyskać pożądany i niesamowity efekt kamiennej ściany, bez konieczności wzmacniania konstrukcji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Numer 3. Ramka z tapetą

Oczywiście można na jedną ścianę położyć wybraną tapetę do salonu. Bardziej oryginalne będzie jednak rozwiązanie, takie jak rama z tapetą. Wystarczy wybrać wzór pasujący do aranżacji całego wnętrza i umieścić go na ścianie, w czym pomoże ramka z listewek. Można również wybrać kilka wzorów i połączyć je niczym obrazy na ścianie w salonie.

To również może Cię zainteresować: Jak urządzić poddasze

Co na ścianę w salonie?

Numer 4. Winyle na ścianie

Płyty winylowe przeżywają swój renesans. Niestety, niektóre z nich nigdy już nie będą nadawały się do odtworzenia. Można jednak nadać im nowe życie i wiele osób robi to za pomocą sztuki. Ozdoby z winyli na ścianę, to unikalne i piękne dzieła, które mogą stanowić zlepek kilku elementów lub jedną całość. Duża dekoracja na całą ścianę z płyt winylowych, przekształconych w różne motywy, z pewnością będzie zwracała uwagę gości.

Numer 5. Kompozycja świetlna na ścianę

Jeśli ktoś uwielbia lampy dekoracyjne, to rozwiązanie takie, z pewnością przypadnie mu do gustu. Odpowiednie przygotowanie instalacji elektrycznej pozwoli na stworzenie dowolnej kompozycji, w której główną rolę będą grały lampy ścienne. W ten sposób połączona zostanie funkcjonalność z oryginalną sztuką.

Numer 6. Fototapeta na ścianę

Fototapeta ma to do siebie, że jest uniwersalna. Jeżeli nie znajdziemy grafiki odpowiedniej dla siebie, możliwa do wykonania jest indywidualna fototapeta. Jej zaletą jest także duża łatwość montażu i możliwość dalszego korzystania ze ściany w dowolny sposób (np. wieszania półek, zdjęć itd.).

Numer 7. Gipsowe odlewy na ścianę

Do wnętrz o eleganckim wystroju idealnie pasować będą gipsowe odlewy różnych wzorów. Okraszone odpowiednimi dodatkami sprawdzą się również w stylu glamour. Odlewy gipsowe mają jeden ogromny atut – można wykonać je na zamówienie. Są wówczas w 100% zgodne z wizją właściciela wnętrza.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Numer 8. Zielona ściana

Dla miłośników zieleni cudownym rozwiązaniem będzie zielona ściana w salonie, wykonana z naturalnej roślinności. Idealnie wpasuje się ona w każdy styl. Roślinna ściana nie wymaga żadnych szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych. Właściwie dobrane i nawodnione rośliny będą pięknie prezentować się, zarówno w jasnych, jak i ciemnych pomieszczeniach.

 

 

 

 

 

Numer 9. Panele na ścianie

Panele na ścianie w salonie, to rozwiązanie analogiczne do ceglanej ściany. Różnica leży w materiale – drewniane panele nadają pomieszczeniu zupełnie inny ton i barwę. Naturalne drewno w postaci desek drewnianych również odmieni całkowicie charakter wnętrza.

 

 

 

 

 

 

Numer 10. Lustrzana ściana w salonie

Rozwiązaniem, które robi spore wrażenie jest także lustrzana ściana w salonie. Do jej stworzenia idealnie nadadzą się pięknie oprawione, duże lustra lub lustrzane wzory samoprzylepne.

Poznaj triki do małej łazienki: Jak zaprojektować małą łazienkę

 

10 pomysłów na aranżację ścian salonu przedstawionych powyżej, to tylko niektóre koncepcje, spośród wielu propozycji aranżacji salonu. Różnorodność ofert, dostępnych w tej chwili na rynku, stwarza nieograniczone możliwość, jeśli chodzi o wygląd ścian w tym pomieszczeniu.