Styl marynistyczny we wnętrzach – czym się charakteryzuje

Styl marynistyczny

Styl marynistyczny we wnętrzach i jego cechy – dekoracje marynistyczny

Marynistyczny styl nawiązuję do morza, jezior i żeglarstwa. Jest często wykorzystywany nad morzem, czy jeziorami w restauracjach, pensjonatach i hotelach, lecz również możemy go zobaczyć u żeglarzy,  czy windsurfingowców. Głównymi elementami które ozdabiają wnętrza w takim stylu, to siatki rybackie, kotwice, czy koralowce.  Na ścianach często mamy motywy mew, a na półkach słoje z muszelkami i piaskiem w środku. W takich wnętrzach warto dać zegary marynistyczne,  koła ratunkowe. Doskonałymi dekoracjami w stylu marynistycznym są również rozgwiazdy i obrazy z motywami morskimi. Zdarzają się również pokazane na ścianach stroje marynarzy.

Przeczytaj również: Jak zaprojektować małą łazienkę

Styl marynistyczny w aranżacji wnętrz  Dom w stylu marynistycznym

Styl marynistyczny – jakie kolory na ścianach

Aby odtworzyć styl marynistyczny w naszym domu, musimy nawiązać do letniej bryzy, do morza, piasku i nieba. dlatego kolory w stylu marynistycznym będą do tego nawiązywały. Należy postawić na kolory lekkie, świeże, orzeźwiające.

Z całą pewnością kolorem przewodnim w tym stylu będzie błękit i jego odcienie. Możemy użyć kolor niebieski, indygo, ultramaryna, czy granatowego. Dodatkowo bardzo dobrze będzie pasował kolor piaskowy, biały, bez i ecru. Dla urozmaicenia warto dodać dodatki w kolorze żółtym, pomarańczowym, czy czerwonym. Takie kolory świetnie się sprawdzą we wnętrzach w stylu marynistycznym.

dom w stylu marynistycznym

Zobacz również: Czym charakteryzuje się styl modern classic

Styl modern classic we wnętrzach – czym się charakteryzuje

Czym jeszcze warto wyróżnić styl marynistyczny?

Bardzo dobrym pomysłem są ściany z tapetą nawiązującą do życia nad wodą, do życia marynarskiego. Mogą być to biało niebieskie pionowe pasy, tapeta w koła ratunkowe, kotwice, muszle, oraz statków, czy kół sterownika. Oczywiście można iść dalej i postawić na fototapetę z motywem marynistycznym. Dla tych którzy lubią iść na całość proponuję pomalować samemu, lub poprosić o pomoc kogoś kto potrafi sciany przedstawiające morze, piasek, czy statki.

Na ścianach mogą zawisnąć wiosła, wspomniane obrazy, a na suficie warto aby pojawiły się zabytkowe marynarskie lampy, lub nowoczesne wykonane ze sznura plecionego. Jakie inne dodatki wyróżniają styl marynistyczny? Warto pomyśleć o drzwiach marynarskich, czyli z okrągłym okienkiem. Dobrze aby jako ozdoby pokazało się drewno wyłowione z morza, czyli tak zwane sea-wood. Na półkach możemy ustawić figurki latarń morskich, a na sofę dać poduszki w kotwice, czy inne symbole nadmorskie.

Chociaż styl marynistyczny we wnętrzach nie jest u nas bardzo popularny, jest on bardzo lekki, orzeźwiający i bardzo przyjemnie spędzamy w nim czas.

Zobacz: Ile kosztuje remont mieszkania

Ile kosztuje remont mieszkania 60 m2 w 2020 roku