Posłanie to praktyczny mebel i miejsce odpoczynku, a jednocześnie ważny element wyposażenia, który wpływa na estetykę sypialni. Na tle wszystkich modeli wyróżniają się łóżka drewniane. Mają ponadczasowy charakter, a dzięki temu sprawdzają się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych aranżacjach. W artykule podzielimy się z Tobą informacjami, które ułatwią Ci świadomy wybór posłania, które zapewni zdrowy sen i satysfakcję z estetyki wnętrza.

Jak duże i jak wysokie łóżko do sypialni wybrać?

Jeśli rozważasz zakup posłania, to warto przemyśleć dwie kwestie, tzn. rozmiar materaca i wysokość łóżka. Zacznijmy od wielkości „gąbki” w sypialni. Dla jednej osoby zaleca się posłanie o wymiarach 80×200 lub 90×200. Natomiast nie ma tutaj górnej granicy. Jeśli śpisz w pojedynkę, lubisz dużo miejsca, a Twoja sypialnia jest wystarczająco pojemna, to możesz pokusić się o większy materac.

Pary potrzebują więcej miejsca. Absolutnym minimum jest posłanie o wymiarach 140×200, ale jeśli to możliwe wybierz materac 180×200 lub 200×200 nawet kosztem szafek nocnych. Twój sen jest ważniejszy niż mebel, na który odkładasz smartfona i okulary. Więcej miejsca, to większy komfort snu. Zajrzyj do Senpo i wybierz materac dla siebie.

Odpowiednia wysokość łóżka drewnianego to kluczowy element dla komfortu snu i codziennych rytuałów. Optymalna wysokość spania to 40-50 cm od podłogi, co nie tylko ułatwia wstawanie, ale także zapewnia prawidłową wentylację materaca, zwiększając higienę snu.

Łóżko drewniane a aranżacja sypialni. Jak dopasować mebel do wystroju?

Naturalne drewno to kluczowy krok w kreowaniu wyjątkowej atmosfery w sypialni. W pokoju nocnym centralnym punktem jest łóżko, wokół którego skupia się cała aranżacja. Poniżej znajdziesz cztery kluczowe informacje, które pomogą Ci połączyć funkcjonalność i estetykę w sypialni.

1. Drewno dopasowane do stylu wnętrza

Dąb lub buk to gwarancja solidności i trwałości, która dodaje przestrzeni wyjątkowego stylu. Ciepła barwa, niepowtarzalne ułożenie słoi tworzy przytulną atmosferę. 

2. Forma i kształty dopasowane do przestrzeni

Drewno to plastyczny materiał, który przyjmuje różne kształty i formy. Wybierz posłanie, które harmonijnie wpisuje się w dostępną przestrzeń. Masz do wyboru różne wzory, ozdoby i toczenia, które pomogą Ci w dopasowaniu mebla do Twojego gustu.

3. Łączenie z innymi materiałami

Drewno dobrze komponuje się m.in. ze szkłem, metalem czy tkaninami obiciowymi. Zastanów się, jakie dodatkowe elementy mogą podkreślić jego urok. Pamiętaj jednak, że często mniej znaczy więcej, co szczególnie sprawdza się w minimalistycznych wnętrzach lub tych urządzonych w stylu skandynawskim.

4. Uniwersalność stylów wnętrzarskich

Łóżko drewniane dobrze wpisuje się w różne style wnętrzarskie. Od klasycznych przestrzeni aż po nowoczesne, drewno jest uniwersalnym materiałem, który można zaadoptować na różne sposoby.

Łóżko drewniane sprawdzi się w różnego rodzaju przestrzeniach. Na rynku dostępne jest wiele modeli, które dopasujesz pod względem wielkości, kolorystyki i dodatków. Postaw na naturalny materiał, który wkomponuje się we wnętrze sypialni po każdym jej remoncie.