Naturalnie piękne i różnorodne, odznaczające się wyjątkową jakością, a także bogactwem dekorów,  podłogi drewniane to doskonała baza wnętrz w różnych stylach. To wybór na lata, bez względu na zmieniające się trendy i mody, za to z pełną satysfakcją i przyjemnością użytkowania.

Dlaczego tak chętnie sięgamy po naturalne materiały? We wnętrzach urządzonych blisko natury doskonale się odpoczywa, łatwiej o dobre samopoczucie, wrażenie spokoju i balansu, którego tak dziś potrzebujemy. Naturalne materiały świetnie się ze sobą komponują, co pozwala wykreować harmonijne, spójne aranżacje, dobrze wpisujące się w aktualne trendy. Wybierz dębowe deski lub parkiet na podłogę, naturalny kamień na ścianę, zaproś zieleń w postaci żywych roślin, a urządzisz wnętrze, które będzie niezmiennie zachwycać gości i domowników, gwarantować przyjemność wypoczynku i celebrowania codzienności.

Podłogi drewniane do mieszkania – eleganckie i ponadczasowe

Podłogi Jawor-Parkiet, polskiego producenta z ponad 33-letnim doświadczeniem w oferowaniu najwyższej jakości gotowych desek i parkietów, ukazują niepowtarzalne piękno i różnorodność natury. Stanowią sprawdzony punkt wyjścia do kreowania najbliższego otoczenia  w poczuciu harmonii i kontaktu z naturą. Jednocześnie będąc trwałą, ponadczasową bazą wnętrza urządzonego na lata. Nie tylko przekonują atrakcyjnym wzornictwem, ale także funkcjonalnością – są rekomendowane do stosowania na ogrzewaniu podłogowym. Bogactwo dekorów i malowniczy rysunek drewna podkreślą dodatkowe procesy uszlachetniające powierzchnię, jak szczotkowanie czy czterostronne fazowanie krawędzi.

Podłogi Jawor-Parkiet powstają nie tylko z inspiracji naturą, ale również z poszanowaniem jej zasobów. W duchu zrównoważonego rozwoju opracowana została kolekcja Zero Waste. W przypadku tej serii desek i parkietów, oferującej 10 dekorów w barwach przyrody i żywiołów, najmocniejszy akcept postawiono na autentyczne cechy drewna i pozorne niedoskonałości. Poprzez ich wyeksponowanie i potraktowanie jako  zalety zwrócono uwagę na niepowtarzalne piękno natury. Wybór kolekcji Zero Waste pozwala nie tylko czerpać z natury i otaczać się jej pięknem, ale też docenić jej niepowtarzalność i różnorodność, a w rezultacie przekonać się, że drewno, które wybieramy do wykończenia wnętrz wcale nie musi być nieskazitelne. Wręcz przeciwnie – widoczne sęki, pęknięcia czy różnice kolorystyczne to kwintesencja piękna płynącego wprost z natury.

Producent podłóg drewnianych: Jawor-Parkiet

Podłogi drewniane do mieszkania  – niepowtarzalne piękno natury

Jedyny w swoim rodzaju charakter oryginalnie stylizowanych desek dębowych celebruje seria podłóg Retro Collection. W tej kolekcji odnajdziemy wyraźne odwołania do tradycyjnego rzemiosła i bogactwo inspiracji zaczerpniętych z wyjątkowego krajobrazu Warmii i Mazur. Ta oryginalnie stylizowana deska z naturalnego rustykalnego dębu wprowadza do wnętrza efekt postarzanej podłogi. To rezultat takich zabiegów jak szczotkowanie, heblowanie, czyli wykorzystanie tradycyjnej metody strugania drewna oraz ścięcia krawędzi, a także olejowoskowania.

Miłośników natury i autentycznych materiałów we wnętrzach zachwyci także najnowsza propozycja Jawor-Parkiet. Kolekcja wielowarstwowych podłóg drewnianych Forest Legend ukazuje bezprecedensowe piękno drewna, którego wygląd jest efektem upływu czasu i oddziaływania naturalnych zjawisk w przyrodzie. Inspirowana jest pięknem przyrody oraz majestatem starodrzewu. Oferuje pięć dekorów Wind, Dream, Mystery, Trace, Shadow oraz trzy rodzaje postarzania powierzchni drewna: Follow, Feel i Touch, które zapewniają kolekcji jej unikalny charakter. Tekstury uzyskane na powierzchni desek nawiązują do naturalnego wyglądu wiekowego drewna i powstały w efekcie naniesienia śladów po pile prostopadle do słojów deski, heblowania oraz embosowania. Naturalne cechy drewnianej podłogi podkreślają także dodatkowe procesy uszlachetniające, jak szczotkowanie, olejowoskowanie i czterostronne fazowanie. Kolekcja dostępna jest w dwóch wymiarach desek układanych na mijankę lub jodełkę klasyczną.