Styl kolonialny we wnętrzach – czym się charakteryzuje

Wnętrza w stylu kolonialnym łączą elegancje z egzotyką. Są one połączeniem wiktoriańskiego stylu brytyjskiego z cechami kultur indyjskich, afrykańskich i polinezyjskich. Styl ten lubi duże ciężkie meble i dekoracje, lecz trzeba uważać aby nie przesadzić w urządzaniu wnętrz w stylu kolonialnym.

Zobacz również artykuł: Zasady projektowania kuchni

styl kolonialny we wnętrzach

Kolory w stylu kolonialnym

Styl kolonialny jest bardzo fajnym stylem, dla ludzi lubiących kolory. tu można poszaleć i poeksperymentować. Mamy do wyboru wiele barw, jasnych, ciemnych i jaskrawych. Jakie kolory dominują w stylu kolonialnym? Jest to przede wszystkim beż, kość słoniowa, czy kolor biały. lecz na szczęście nie tylko. Śmiało możemy pomalować również pomieszczenie na kolor czerwony, zielony, czy brązowy. ważne aby znaleźć tu równowagę, z dodatkami i meblami.

To również może Cię zaciekawić: Trendy w aranżacji wnętrz

Modne wnętrza w 2020 roku- jakie są trendy we wnętrzach w 2020 roku

Materiały w stylu kolonialnym

Styl kolonialny lubi naturę. Mamy tu wszelkiego rodzaju naturalne materiały, takie jak: kamień, egzotyczne gatunki drewna, na posadce często są ceramiczne, terakotowe płytki. W dodatkach mamy dużo materiałów, tkanin typu len, cienką bawełnę. Mamy w takich wnętrzach dużo poduszek i kocy.

Takich błędów w aranżacji łazienki nie rób: 12 błędów w aranżacji łazienki

 

styl kolonialny

 

Meble i dodatki w stylu kolonialnym. Czym charakteryzuje się styl kolonialny

Zazwyczaj meble w stylu kolonialnym są masywne, ciężkie wykonane z egzotycznego rodzaju drewna. Może to być mahoń, palisander, czy akacja. Są one zazwyczaj lekko zdobione. Równie często spotkamy meble z ratanu. Są to sofy, krzesła i stoliki.

Dodatki w stylu kolonialnym nawiązują często do podroży. Mogą być to duże globusy, zegary stojące, ale również maski na ścianach, figurki kamienne na półkach czy ramki na zdjęcia. bardzo dobrze w dekorowaniu mieszkania w stylu kolonialnym sprawdzą się również duże ceramiczne wazony, wiklinowe kosze i kolorowe lampy.

Jak zaplanować oświetlenie – projekt oświetlenia porady