Patrząc w gwiazdy, czyli jak urządzić sypialnię na poddaszu
Aranżacja pomieszczenia na poddaszu często jest wyzwaniem. Zastanawiamy się, w jaki sposób poustawiać meble, by pomieszczenie było zarówno funkcjonalne i wygodne oraz po prostu ładne. Przeczytaj artykuł: Jak urządzić sypialnię na poddaszu.
Najczęściej na poddaszach spotykamy się z sypialniami. Dlaczego? A kto nie chciałby, zasypiając, patrzeć w gwiazdy?:)
Jak urządzić sypialnię na poddaszu
Najczęstszym motywem wyboru poddasza na sypialnię, jest obawa przed skosami. Jak ustawić meble typu szafa czy regał na książki pod taką ścianą? Jak swobodnie się poruszać, jeżeli ma się więcej niż 160 cm wzrostu? Oczywiście można dopasowywać meble pod każdy rodzaj pomieszczenia, jednak przestrzeń do spania pod skosami jest stosunkowo najprostsza do zaaranżowania.
Zapoznaj się również z artykułem: Ile kosztuje remont kuchni
Gdzie na poddaszu ustawić łóżko?
Zazwyczaj wykorzystuje się miejsce dokładnie pod oknami dachowymi. Jednak należy pamiętać, że okna są umieszczane nad ścianą kolankową, a wiec nad najkrótszą ścianą pomieszczenia.
Najważniejszym meblem w takim pokoju jest oczywiście łóżko. To centrum dowodzenia każdej sypialni. Nie tylko służy po prostu do spania, ale także spędza się w nim wolny czas, pracuje, ogląda seriale czy czyta książki. A do tych czynności bardzo przyda się w łóżku wezgłowie, o które możemy się wygodnie oprzeć. W dzisiejszych trendach, łóżka z różnymi typami zagłówków, zdecydowanie są najczęściej wybieranym meblem do sypialni.
Jakie wezgłowie wybrać?
Łóżko z ramą drewnianą lub tapicerowaną, jest dość ciężkim wizualnie meblem. Zagłówek nadaje mu smukłości i lekkości. Im jest wyższy, tym łóżko wydaje się być lżejsze. Często jednak wysokie wezgłowia mają też sporą szerokość – wynika to z konstrukcji. Łóżko Slimwood to nowoczesny projekt z niezwykle cienkim wezgłowiem – ma zaledwie 4 cm grubości. Nie ma tu obawy przed brakiem stabilności – specjalnie opracowana technologia wsporników, zapewnia ją w 100%.
Dzięki cienkiemu wezgłowiu, nie ma znaczenia, czy Twoja sypialnia na poddaszu jest mała czy większa – 4 cm nie zabiorą Twojej przestrzeni. Znaczenie może mieć jego wysokość. Ale na to także znaleźliśmy sposób.
Na poddaszu pani Pauliny, zastosowaliśmy skrócone wezgłowie. Dopasowaliśmy je do wysokości ściany kolankowej, przy której stanęło łóżko. Mebel ustawiony idealnie pod dwoma oknami dachowymi spełnia dwa ważne warunki: posiada wygodny zagłówek oraz nie traci wrażenia lekkości, ponieważ sam skos wydłuża optycznie cały tył łóżka.
To również może Cię zainteresować: Jak zaprojektować pokój nastolatka
Rama łóżka – jak urządzić sypialnię na poddaszu
Nie mniej ważnym elementem łóżka jest jego rama. Spotykamy wiele rodzajów ram, często są one wykonywane ze zwykłej płyty. A to jest przecież element, który świadczy o prawdziwej jakości i stabilności naszego najważniejszego mebla w sypialni.
Slimwood charakteryzuje się solidną i wytrzymałą dębową ramą. Boki wykonane są z wysokiej jakości drewna klejonego, który wykazuje lepsze właściwości od drewna litego – jest bardziej odporny na uszkodzenia i działania czynników zewnętrznych.
Całość ustawiona jest na dębowych nóżkach, które nadają łóżku lekkości. W modelu pani Pauliny zastosowaliśmy pojemnik na pościel – w każdym, nawet największym domu, dodatkowa przestrzeń do przechowywania okazuje się bezcenna!
Warto zainwestować w jakość na lata i dobrać idealnie dopasowane łóżko do swojego pomieszczenia.
Zobacz ciekawe łóżka drewniane
To również może cię zainteresować: Jak urządzić poddasze