Gdyby przeanalizować najpopularniejsze w tym roku trendy w świecie aranżacji wnętrz, zastosowanie pastelowych kolorów mielibyśmy z pewnością na podium. Tak, to zdecydowanie ich czas! Pastele i naturalne kolory w domu

 

Pastelowe kolory – nudne czy stylowe?

Wielu osobom wydaje się, że barwy pastelowe jako mało wyraziste uznać trzeba jednocześnie za mdłe, nieciekawe i nudne. To jednak błąd, bo w trwającym aktualnie sezonie to jeden z najciekawszych trendów. I wcale nie jest tak, że pastele stanowią tylko tło dla bardziej intensywnych kolorów, jak najbardziej to właśnie one mogą być głównymi barwami w przestrzeni. Ciekawie wyglądają wtedy, kiedy połączy się je z tymi uchodzącymi za naturalne (dlatego właśnie w owym tekście zajmiemy się mariażem jednych i drugich, który zawsze okazuje się być wielką korzyścią dla wnętrza).

Na potwierdzenie tych słów warto przypomnieć, że według instytutu Pantone kolorem roku 2019 jest kolor Living Coral. A o trendach we wnętrzach na aktualny rok możecie przeczytać tutaj

Pastele i naturalne kolory w domu

Naturalne kolory i pastele – połączenie idealne w stylowym wnętrzu!

Pastele z kolorami uchodzącymi powszechnie za naturalne (zieleń, beż, brąz, grafit) w Stanach Zjednoczonych bardzo ochoczo łączono już w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Powstawały w rezultacie przestrzenie pełne przytulności i z ogromną dawką uroku. Rozbielone błękity, pudrowe róże, barwa łososiowa, cytrynowa, seledynowa czy jasnoliliowa stanowić mogą bazę do urządzenia i udekorowania stylowej kuchni, pokoju dziennego, dziecięcego królestwa albo przedpokoju – zwłaszcza wtedy, kiedy zostaną połączone z kolorami Matki Natury.

Zapoznaj się również z tym artykułem:

Modne kolory i aktualne trendy w meblach kuchennych

Kolory pastelowe i naturalne barwy na ścianach, meblach, dodatkach! Pastele i naturalne kolory w domu

Mocna stroną tych propozycji jest na pewno fakt, że wykorzystać ją można w przestrzeniach na szereg różnych sposobów. Jedni zapragną pomalować tak ściany, inni zastosują tapety utrzymane w tych barwach, jeszcze inni postawią na taki właśnie sprzęt gospodarstwa domowego (toster, czajnik czy lodówkę) albo przyjdzie im do głowy to, by przemalować na pastelowo ten czy inny mebel. Każda z tych metod zasługuje na uwagę, bo dzięki jej zastosowaniu stworzyć można przestrzeń pełną uroku, przyjazną domownikom, taką, w której po prostu chce się przebywać, bo wydaje się być pełna pozytywnej energii. Subtelne kolory tęczy w połączeniu z tym, co naturalne i pełne dobrze pojętej prostoty – oto jest przepis na to, by stworzyć ciekawe wnętrze, które w żaden sposób nie trąci myszką, a jest reprezentantem tego, co specjaliści z branży wnętrzarskiej określają mianem modnego.

To również może Cię zainteresować: Jakie kolory są aktualnie modne we wnętrzach

Pastele i naturalne kolory w domu

Niezwykły urok pasteli, piękno barw naturalnych

Dzięki temu, że stworzymy mariaż kolorów pastelowych z naturalnymi barwami, będziemy mieli przestrzeń, którą można określić mianem sielskiej i urokliwej. Tutaj nie rządzi (równie modny ostatnio, przyznać należy) minimalizm, zasada kontraktu, nowoczesność, tutaj jest nieco sentymentalnie. Ale za to jakże uroczo!