Kolorystyka pomieszczeń zmienia się równie często, co obowiązujące style, zarówno w modzie, jak i w aranżacji wnętrz. Oto kilka propozycji, pokazujących, jakie kolory są modne we wnętrzu domu lub mieszkania.

Modny kolor farby ma obecnie barwę czekolady. Choć do tej pory wykorzystanie brązów kojarzyło się głównie z jesienną stylistyką wnętrz, to kolory te, odpowiednio użyte mogą stanowić ciekawy akcent w każdym pomieszczeniu. Również dodatki w kolorze czekolady wzbogacą jasne pomieszczenia. Trendy w kolorach farb stale również nawiązują do pastelowych barw. Rozbielone odcienie żółci, błękitu czy różu, to obecnie modne kolory ścian. W połączeniu z szarościami i beżami stworzą oryginalne aranżacje wnętrz. Kolejny modny kolor farb, zupełny must have, to kolor niebieski. Trendy w kolorach farb w tym odcieniu prezentują szeroką paletę barw, od błękitu gołębiego, zawierającego w sobie nutę szarości, poprzez turkus, odcienie kobaltu, a na barwie szafirowej kończąc.

 

Jakie kolory są modne we wnętrzu

Jakie kolory są aktualnie modne we wnętrzu – trendy

Modne kolory ścian, tworzące ciekawe aranżacje wnętrz, opierają się w tym sezonie także na kolorze zielonym. Związane jest to z coraz bardziej popularnym stylem eko, wykorzystującym aranżacje oparte na motywach roślinnych. Modne farby ścienne mają głęboką barwę lasu, która może przechodzić a nawet łączyć się z kolorem delikatnej zieleni szałwiowej – sage green. Trendy w kolorach farb, wykorzystywanych w tym sezonie, opierają się także na wszechstronnym zastosowaniu koloru szarego. Jednak nie jest to surowa szarość, kojarząca się ze stylem industrialnym, a jej łagodniejsza wersja, zawierająca w sobie odcienie beżu, różu czy fioletu – lilac grey. Modne kolory ścian w tym sezonie, to kontynuacja trendu z roku 2018, w którym królował kolor Ultra Violet.

Przeczytaj koniecznie:

Modne kolory i aktualne trendy w meblach kuchennych

Modne kolory farb

Fiolet choć jest kolorem trudnym, doskonale uzupełnia eleganckie aranżacje wykorzystujące barwy ochry, ciepłe odcienie szarości i beżu a nawet pomarańczowy kolor żywej cegły. Niezmienną popularnością cieszą się intensywne odcienie czerwieni. Modne farby w kolorze rubinu, bordo i marsali, w tym roku możesz wykorzystać w kontrastowych połączeniach. Rubinowa czerwień doskonale uzupełni się z jasnym, orzechowym odcieniem farby, a także ożywi aranżacje oparte na odcieniu kremowej bieli. Modne farby ścienne wpisują się w powracającą w tym sezonie stylistykę retro. Farby w kolorze ochry i w różnych odcieniach żółtego, głównie musztardowym, dobrze prezentują się na dużych ścianach pomieszczeń w stylistyce lat 50-tych i 60-tych.

Zapoznaj się też z aktualnymi trendami we wnętrzach:  Aktualnie modne wnętrza

Bez względu na to, jaki kolor farby wybierzesz: czekoladowy odcień brązu, głęboki rubin, czy żywą zieleń, każdy z nich pozwoli Ci stworzyć ciekawą aranżację wnętrza Twoich pomieszczeń. Taką, dzięki której zyskają oryginalny charakter. Dobór kolorystyki wnętrz, to często bardziej nie kwestia mody a własnych odczuć i potrzeb. Jeśli więc nie czujesz się komfortowo w fioletowych ścianach pokoju – zmień ich kolor po prostu na taki, który lubisz najbardziej.

Jakich kolorów użyć aby optycznie powiększyć pokój