Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Mamy produkty, na których możemy zaoszczędzić i takie na które nie ma co żałować pieniędzy.

 

Czy warto zapłacić więcej za droższe oświetleniowe, ceramikę czy armaturę?

Pewnie krótka odpowiedź brzmiała by – tak. Jak Cię stać to pewnie, że lepiej kupić produkty dobrych marek, ponieważ zazwyczaj są to materiały trwalsze, ładniejsze i przede wszystkim sprawdzone. Z drugiej strony czasami szkoda wydać tyle pieniędzy na powiedzmy płytki, czy armaturę.

W swoim życiu wyposażyłem setki łazienek, w materiały droższe, tańsze i ze średniej półki. Prawdę mówiąc, nie możemy przyjąć, że tanie to od razu oznacza gorsze, szybciej psujące się i że już musimy rozglądać się za serwisem bo na pewno coś z tym się stanie.

Ja proponuję spojrzeć na to inaczej.

Przede wszystkim należy zadać sobie pytanie do czego mi to potrzebne i jak długo ma mi to służyć.

Z całą pewnością większość z nas kupuje produkty do swojego domu i chce aby wytrzymały wiele lat. Nie raz jednak robimy remont mieszkania, w którym planujemy pomieszkać „tylko” pięć lat i czy wtedy również warto płacić więcej?

Zdarza się, że robimy biuro, mieszkanie pod wynajem, lub po prostu nie mamy teraz tyle pieniędzy aby kupić produkty z wyższej półki.

A jeżeli chcesz się dowiedzieć ile kosztuje remont łazienki to koniecznie przeczytaj to: Jaki jest koszt remontu łazienki

Czytaj dalej: Czy warto kupować droższą armaturę, ceramikę, płytki i oświetlenie do łazienki.

Czy wydać więcej pieniędzy na markowe płytki ceramiczne, oświetlenie, armaturę czy ceramikę?

 

Przyjmijmy, że wybudowałeś dom. Myślisz, że spędzisz w nim resztę życia. Wtedy od razu nasuwa się odpowiedź, że lepiej zapłacić więcej, mieć baterie umywalkowe z wyższej półki, a płytki do łazienki takie co kosztują przynajmniej 300 zł. Mogę przyznać rację, że oprócz marki z jakiś powodów te produkty są droższe. Często właśnie dzięki niezawodności. Musimy pamiętać, że te firmy które wiodę prym wydają pieniądze nie tylko na marketing, lecz również na badania, testy tych produktów i dobry serwis, za który podziękujemy gdy faktycznie się coś przydarzy.

Lecz co zrobić, jak budżet nam się już skurczył i nie możemy sobie pozwolić na materiały z wyższej półki? Kupić tańsze? Oczywiście że tak – „jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma” Tak, tak radzę. Jest bardzo dużo firm oferujących bardzo dobre produkty w średniej półce cenowej, na które nie wydamy za dużo. Jak klient ma ograniczony budżet, a w danym lokalu będzie żył przez wiele lat, to zawsze stawiam na produkty w dobrym stosunku jakości do ceny. Np. Jeżeli chodzi o kabiny prysznicowe, sprawdzone mam firmy New trendy, czy Radaway (uwaga, nie jest to tekst sponsorowany, żaden producent niestety mi za to nie zapłacił 🙂 ) Armaturę szukam zawsze z firmy Tres, Kludi, Roca, lecz naprawdę często możemy znaleźć w bardzo dobrej cenie baterie Grohe, czy Hans Grohe.

Mają wiele promocji, a jakość tych produktów jest każdemu znana. Przy ceramice, dla mnie najważniejsze aby nie było na niej tak zwanego baranka, aby była dobrze odlana i biel, faktycznie była biała. Warto spojrzeć na włoską Alice ceramika, na firme Roca, czy Duravit.  To są przykłady które możemy mnożyć, podałem te najważniejsze branże.

To również może cię zainteresować: Modne wnętrza w 2020 roku

Czy warto kupować droższą armaturę, ceramikę, płytki i oświetlenie do łazienki.

Ok, ale co wtedy gdy nie chcemy wydać pieniędzy na droższe materiały wykończeniowe, lub te powyższe są również za drogie.

Gdy nie chcemy wydać więcej pieniędzy na droższe materiały wykończeniowe, to wtedy należy zadać sobie pytanie jak to będzie montowane. Naprawdę nie warto oszczędzać na stelażach podtynkowych, bateriach podtynkowych, czy płytkach do łazienki na które będziemy patrzyli lata.

Jeżeli mamy baterię stawianą na umywalce, to nawet gdy nam się zepsuje po trzech latach, to nie będziemy mieli problemów z jej wymianą. Co innego gdy mamy baterie podtynkowe, czy stelaż. To już się wiąże z większymi kłopotami w razie awarii. Na te produkty uważam, że warto wydać więcej pieniędzy i kupić pewną sprawdzoną markę, tak abyśmy nie mieli w przyszłości problemów.

Tutaj przeczytasz na temat: Aktualne trendy w łazience

Czy warto kupować droższe płytki do łazienki, czy na podłogę?

Zastanowiłbym się nad kupowaniem najtańszych płytek do łazienki. Niestety tu często przy niskiej cenie jakość daje wiele do życzenia.  Co między innymi wpływa na cenę przy płytkach ceramicznych i gresowych? Na pewno duże formaty płytek, płytki rektyfikowane, gresy barwione w masie, aktualnie modne wzory i oczywiście znanych, markowych producentów będą droższe od płytek nieskomplikowanych w produkcji, o średnim formacie i no name. Na płytki jako materiał wykończeniowy stały, będziemy patrzyli długo, nie wymienimy go tak szybko, druga sprawa, że musi być położony fachowo i ładnie, a co przy tych tańszych niestety może być trudniejsze, ich jakość może być wątpliwa.

Płytki marmuropodobne tak, czy nie: Płytki marmuropodobne chwilowy trend?

Czy warto kupować droższą armaturę

Podsumowując, czy warto kupować droższą armaturę, „przepłacać” i kupować markowe materiały wykończeniowe? Czy warto kupić droższą armaturę, ceramikę lub oświetlenie?

 

Jeżeli masz ograniczony budżet na remont, to musisz spojrzeć gdzie i jak te materiały będą montowane. Wtedy odpowiesz sobie czy warto wydać więcej pieniędzy na materiały wykończeniowe.

Te które montujesz na stałe, których wymiana jest skomplikowana i wiąże się ze zniszczeniem innych materiałów, to lepiej kupić produkty pewnego producenta i sprawdzone.

Na cenę mocno wpływa również moda, często oprawy oświetleniowe są zdecydowanie droższe gdy mają aktualny design. Teraz złote, miedziane, czy czarne lampy są na topie i wydamy na nie więcej niż na inne oprawy. Nie zachęcam, a nawet odradzam płacić za podróbki. Producent, który oferuje oryginalne oprawy był pierwszy, ryzykował wprowadzeniem danego produktu na rynek zasłużył na nagrodę. Zasłużył na to aby zarobić więcej, by w przyszłości mógł znów wprowadzać inne, piękne wzory. Możemy kupić jedną piękną lampę, która zwróci na siebie uwagę, a na inne wydajmy mniej pieniędzy. I tak ta jedna będzie gwiazdą w waszym domu 🙂

A Wy jakie macie doświadczenia, z markowymi produktami i tak zwanymi No Name?

 

Marek

To również może Cię zainteresować:

Jak zaprojektować kuchnię –zasady projektowania kuchni