Trendy w aranżacji łazienek – Nowoczesne łazienki, to nie tylko płytka!

Zwykło się uważać, że w łazience koniecznie trzeba położyć płytki. Owszem, jest to rozwiązanie bardzo praktyczne i estetyczne, jednakże wcale nie oznacza to, że jest ono najlepsze i jedyne. Bieżące trendy w aranżacji łazienek stawiają na szeroki wybór materiałów, które idealnie sprawdzą się w tego rodzaju pomieszczeniu. Jednym z nich jest bardzo modny w ostatnich miesiącach beton architektoniczny. Dlaczego warto wybrać beton architektoniczny do łazienki? Na to pytanie można odpowiedzieć za pomocą innego pytania: komu nie marzy się piękna, kamienna posadzka w łazience? Wiadomo jednak, że obróbka kamienia jest kwestią niełatwą, a i sam materiał nie należy do najtańszych. Beton architektoniczny pozwala w ekskluzywne wykończenie łazienki. Można go kłaść, nie tylko na podłogi, ale również na ściany. Jego obróbka jest stosunkowo prosta, a sam materiał nie odstrasza ceną. Dodatkowo jest on bardzo trwały. Beton architektoniczny do łazienki, to jedno z najlepszych rozwiązań. Dla osób o zupełnie przeciwnym guście, pragnących stworzyć ciepłe wnętrze w łazience, świetnym pomysłem będzie drewno. Choć drewno, mimo, że wykorzystywane w saunie, rzadziej kojarzy się z takimi pomieszczeniami, jak łazienka, to istnieją sposoby na to, by je tam umieścić bez obaw o wszechobecną wilgoć. Wystarczy kierować się kilkoma zasadami, wybierając drewno do łazienki, aby móc cieszyć się swoją aranżacją przez długie lata. Po pierwsze, deski w łazience powinny być lite, wszelkiego rodzaju deski warstwowe czy klejone odpadają już na wstępie. Ponadto, warto zwrócić uwagę na jak najmniejszy skurcz drewna (w Polsce najlepsze drewno do łazienki, to modrzew i dąb). Rekordy popularności bije również rozwiązanie, jakim jest fototapeta w łazience. Tutaj rodzaj, dobrany obraz czy technika jego wykonania są właściwie dowolne i zależne od indywidualnych wyborów.

Zobacz: Ile kosztuje remont łazienki

Modny wystrój łazienki – stwórz wymarzony luksus

Łazienka to pomieszczenie kojarzące się niegdyś, tylko z jego funkcją użytkową. Dzisiaj każdy przyzna, że to także miejsce relaksu po ciężkim dniu pracy, intymny gabinet, w którym dbamy o świątynię, jaką jest nasze ciało oraz idealne miejsce na pobudkę przy porannym prysznicu. Jeśli łazienka pełni tyle funkcji kluczowych dla naszego samopoczucia, warto zadbać o to, by jej wystrój także cieszył nasze zmysły. Trendy w wystroju łazienek narzucają rozwiązania, w których coraz częściej używa się detali, kojarzonych dotychczas z reprezentacyjnymi pomieszczeniami domu. W rezultacie w niektórych domach można zauważyć np. modny żyrandol w łazience. To imponujące wizualnie rozwiązanie, które sprawia, że automatycznie w pomieszczeniu tym powstaje atmosfera luksusu. W kwestiach związanych z oświetleniem bardzo modne stały się światła LED w łazience. Jest to niezwykle klimatyczne, ponieważ łazienkowe diody LED pozwalają stworzyć intymną atmosferę wyciszenia w czasie kąpieli. Ogromną popularnością cieszą się podświetlane lustra łazienkowe oraz diody LED wokół wanny. Coraz liczniejsze grono osób stawia również na umieszczanie w łazience wszelkiego rodzaju oryginalnych dodatków. Do rzadkości nie należą już obraz w łazience, kandelabry, świece czy kwiaty. Podstawą wyposażenia są naturalnie nowoczesne meble łazienkowe. Komoda, na której stoi umywalka nie musi być nudna – może idealnie wpasować się w wystrój łazienki i jednocześnie nadać mu wybranego charakteru. Wśród bieżących trendów prym wiodą meble łazienkowe z frontami na wysoki połysk. Fascynujące rozwiązania podsuwa wspomniany już beton architektoniczny, z którego wykonuje się blaty łazienkowe oraz betonowe dodatki do łazienek, takie jak mydelniczki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przeczytaj również o aktualnych trendach we wnętrzach

 

Bieżące trendy w aranżacji łazienek dają duże pole do popisu dla ludzi z wyobraźnią. Dzięki nim łazienka stanie się ekskluzywnym pomieszczeniem, kojarzącym się ze wspaniałym relaksem.