Dobre urządzenie kuchni nie jest łatwe, tym bardziej jeżeli jest ona niewielka. Szczególnie kuchnie w bloku wymagają od nas sprytu i precyzji aby zaprojektować ją tak jak sobie tego życzymy. Przy okazji zachęcam do zobaczenia mojego odcinka Vloga na temat projektowania kuchni. Najważniejsze to dobre rozplanowanie, ale zanim to zrobimy to musimy przeszukać cały internet w poszukiwaniu najlepszych inspiracji kuchni i takich które nam będą odpowiadały. Dlatego zachęcam do przeczytania tego artykułu: Aranżacje kuchni – kuchnia inspiracje i pomysły.

Pokażę tutaj 20 ciekawych aranżacji kuchni, będą to pomieszczenia małe, duże, kuchnie jasne i ciemne. Pokażę kuchnie nowoczesne i stylizowane, tak więc wierzę, że każdy wybierze coś dla siebie. Zapraszam.

A dla tych co wolą oglądać w formie filmu zapraszam na 1,5 minuty inspiracji. W poniższym odcinku zobaczycie  ciekawe i fajne aranżacje kuchni.

Aranżacje kuchni – kuchnia inspiracje i pomysły

Pod spodem prezentuje kuchnie nowoczesne. Nowoczesne kuchnie to nie tylko te minimalistyczne, w lakierze. Oczywiście nadal one często występują w aranżacjach, lecz nie musi to być już kuchnia biała lakierowana na wysoki połysk. Aktualnie bardzo często meble kuchenne są ciemne, lub w kolorze zielonym, czy niebieskim, tak naprawdę ważne jest abyśmy się w niej dobrze czuli i jeżeli jest otwarta na salon, to aby swoją aranżacją pasowała do reszty pomieszczenia.

Nowoczesna kuchnia, czyli jaka? Przede wszystkim jest ona szyta na miarę, pod gust inwestora i pod dane pomieszczenie. Materiały jakich używamy na frontach takiej nowoczesnej kuchni to zazwyczaj lakier (lecz teraz jest to lakier matowy), może być oczywiście fornir, lub płyta meblowa która ma tą dużą zaletę, że jest w wielu kolorach.

W zależności od wystroju i zasobności portfela możemy do niej dać blat granitowy, konglomerat, lub blat laminowany. Cały obszerny artykuł i test blatów przedstawiłem w tym artykule.

Aranżacje kuchni nowoczesnej

aranżacje kuchni

Kuchnia nowoczesna z grafitowymi frontami meblowymi i z dodatkiem drewna. Projekt: 22 PM STUDIO DESIGN RAFAŁ GOCHNA

 

aranżacje kuchni

Biała lakierowana kuchnia, minimalistyczna z dodatkiem cegły na ścianie. projekt: Angelina Alekseeva

kuchnie nowoczesneKolejna biała kuchnia tym razem lakierowana na wysoki połysk. W pasie między meblami wykorzystano marmur. Projekt: Наташа Родионова

kuchnia niebieska

Kuchnia nowoczesna w kolorze niebieskim. Fronty lakierowane, blat meblowy drewnopodobny. Projekt: Иван Янко

 

Aranżacje nowoczesnej kuchni

Nowoczesna kuchnia z przeszklonymi witrynami. Projekt: Pracownia Projektowa Siedem Agnieszka Morawiec

Kuchnia inspiracje w kolorze

Od kilku lat mamy odwrót od całkowicie białych kuchni na rzecz mebli w kolorze butelkowej zieleni (tak było jeszcze rok temu), ale również podobają się kuchnie niebieskie, a nawet różowe. Kolor grafitowy w kuchni również dobrze się przyjął co widać na poszczególnych inspiracjach, lecz żywsze barwy go zaczynają pomału wypierać.

Nie wiem jak Wy, ale ja się cieszę z takiego przebiegu spraw. Kolor niebieski sprawia, że czujemy się w pomieszczeniu przyjemnie. mamy poczucie świeżości i czystości. Kuchnie w takich kolorach pasują do różnych styli co jest ich wielkim plusem. Sprawdzą się w klasyce, w stylu nowoczesnym, modern classic, prowansalskim, czy wiejskim. Zobaczcie zresztą sami.

A w tym artykule znajdziesz mnóstwo ciekawych inspiracji sypialni

Aranżacje kolorowych kuchni

aranzacje kuchni

Aranżacja kuchni w kolorze niebieskim z frontami klasycznymi. Bardzo ładnie komponuje się tutaj cegła na ścianie, przykryta częściowo szybą. Projekt: Елена Галанова

Zwróćcie proszę uwagę na cegłę która jest nad blatem kuchennym. Wygląda ona pięknie, lecz nie jest zbyt praktyczna w tym miejscu, dlatego została przykryta szybą, aby nie zatracić efektu i nie musieć się martwić o plamy na niej. Dla tych co nie widzieli, to zachęcam do zobaczenia odcinka w którym przeprowadziłem test jak dane materiały (w tym cegła) zachowują się pod wpływem tłuszczu i nie tylko. Odcinek tutaj.

kuchnia w kolorze zielonym

Aranżacja kuchni tym razem w połączeniu delikatnego koloru zielonego z kolorem białym. Projekt: Joanna Składanowska

Kuchnie IKEA

Tym razem kuchnia zielona lecz z kolekcji mebli z IKEA. Projekt: Studio Dobry Pomysł

kuchnie nowoczesne

Aranżacja kuchni z użyciem frontów miedzianych i różu. Bardzo ładne i ciekawe połączenie kolorów na meblach i na ścianach. projekt: Studio wnętrz ZOOI

kuchnia aranżacjeKolejne połączenie modnych aktualnie kolorów. Kolor pudrowy róż w kuchni i zielony. Projekt: Studio Bueno

Aranżacje kuchni w bloku

Dużym wyzwaniem zawsze są  aranżacje kuchni w bloku. Niestety tu często nie możemy poszaleć z ilością mebli ponieważ przestrzeń jest za mała. Nie jest źle, jeżeli mamy możliwość otworzyć ją na salon, dostawić do niej gdzieś blisko stół, wtedy mamy więcej możliwości. Niestety nie zawsze to jest możliwe i wtedy potrzebujemy dobrego rozplanowania aby wszystko w niej pomieścić. Zachęcam do przeczytania mojego artykułu na temat projektowania kuchni i aranżacji sypialni

Aranżacje małych kuchni

aranżacje kuchni w bloku

Aranżacja małej kuchni w niewielkim mieszkaniu o powierzchni 29 m2. Projekt: Арина Троилова

aranżacje kuchni w bloku

Mała kuchnia otwarta na salon. Projekt: Studio Bueno

 

mała kuchnia inspiracje

Bardzo mała kuchnia w bloku. Projekt: MVision Studio Projektowe Monika Sobczak

 

aranżacja małej kuchni

Aranżacja małej kuchni w mieszkaniu o powierzchni 40 m2. Fronty lakierowane na wysoki połysk. Projekt: Анна Бовтко

mała kuchnia w bloku

Mała, narożna kuchnia w bloku. Projekt: MACZ Architektura

Aranżacje kuchni – kuchnia inspiracje i pomysły

Aktualnie coraz mniej projektujemy i urządzamy kuchni minimalistycznych, a coraz więcej w stylu modern classic, loftowym czy industrialnym. Coraz częściej staramy się aby kuchnie odwzorowywały nasze wnętrza, nie idziemy tak bardzo za modą (na szczęście), a robimy je tak jak nam w duszy gra. W związku z tym, coraz częściej mamy kuchnie w stylu prowansalskim, wiejskim, klasycznym i to nie tylko w domu, ale również w mieszkaniach, w pomieszczeniach nie za dużych, ale zrobionych tak jak nam się podoba.

Poniżej podsyłam kilka aranżacji kuchni w różnych stylach wnętrzarskich. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, aby się zainspirować. A jeżeli chcecie zobaczyć więcej różnych projektów, to zapraszam na moją stronę w zakładkę inspiracje – kuchnie, lub śmiało piszcie pod tym artykułem w komentarzu.

Zachęcam Was również do zobaczenia aranżacji 25 ciekawych salonów

Kuchnia w stylu prowansalskim

Kuchnia w stylu prowansalskim. Delikatnie różowe fronty i drewniany blat. projekt: Studio Bueno

aranżacje kuchniKuchnia w stylu wiejskim, wykonana w drewnie. Projekt: Mario Stoica

kuchnia inspiracje

Duża kuchnia w stylu industrialnym. Projekt: Rzym Verbishchuk, Yuliya Rastorguyeva, Grits Boychuk

Biała klasyczna kuchnia

Biała klasyczna kuchnia w mieszkaniu. Projekt: Zhenya Lykasova

aranzacje kuchni

jasna kuchnia w stylu modern classic. Projekt: Natalie Interiors

 

Kuchnia ze zdjęcia tytułowego jest projektu pracowni: Wonderspace Studio