Opis

Apartament na Starym Mokotowie, luksusowy, elegancki i męski. Głównym założeniem architekta Rafała Gochny było utrzymanie wnętrza w ciemnych tonach z elementami drewnianymi, które ocieplają przestrzeń.

Mieszkanie zostało podzielone na dwie strefy: dzienną i intymną. Wiązało się to w znacznym stopniu ze stylem życia klienta. Strefy zostały oddzielone przesuwną ścianą, która w łatwy sposób ukryła niedostępną część wnętrza.

Funkcjonalnie oraz estetycznie przestrzeń zaaranżowano przy wykorzystaniu najwyższej jakości materiałów. Kolorystyka wnętrz opiera się na ciemnych tonacjach ocieplonych naturalnym, jasnym drewnem zestawionych z gładkimi, białymi tynkowanymi powierzchniami. W mieszkaniu pojawiają się eleganckie 3-metrowe spieki kwarcowe w dwóch kolorach na posadzce oraz elementy fornirowane w zabudowach meblowych.

Forma mebli jest bardzo oszczędna, prosta i minimalistyczna. Nowoczesne wzornictwo i elementy wyposażenia wnętrz podkreślają luksusowy i elegancki charakter całego mieszkania.

To czego nie widać jest konsekwencją w komponowaniu wszystkich elementów. Osie, linie, piony i poziomy podkreślają dynamiczną kompozycję wnętrz i akcentują poszczególne strefy wewnątrz apartamentu.

Projekt Rafał Gochna

Współpraca Paula Wlazło

Zdjęcia Mariusz Klarowicz