Trendy wnętrzarskie zmieniają się co roku. Co roku jest inny kolor przewodni, zmienia się styl, lubimy coraz to bardziej inne kształty. Na szczęście zazwyczaj nie są to jakieś drastyczne zmiany, często delikatne, lecz już zauważalne na przestrzeni dwóch, trzech lat.

 

 

Jakie będą modne kolory we wnętrzach 2022 r.

Według producenta Benjamin Moore kolorem roku 2022 będzie kolor October Mist 1495 czyli Delikatna Szałwia. Kolor ten ma nas przybliżyć do natury i sprawić iż w pomieszczeniach będziemy się czuli bardziej rześko.

Czy kolor ten ma szansę faktycznie zagościć u nas w domu? Tak. Widać to szczególnie po tym co inni producenci pokazują. Przede wszystkim w meblach, tkaninach, lampach.

Firma Panteone kolorem roku ogłosiła kolor: Very Peri. Z pewnością będzie on używany we wewnętrzach, ponieważ odcienie koloru niebieskiego już od jakiegoś czasu występują i to się na razie nie zmieni.

trendy we wnętrzach w 2022 roku

trendy we wnętrzach w 2022 roku

Podobnego zdania co firma Panteone jest producent Farb Dulux. Uważa on, że kolorem roku 2022 będzie: Inspirujący błękit – synonim otwartego nieba i świeżego powietrza.

Z pewnością kolory pastelowe, delikatne, takie rześkie zagoszczą u nas w roku 2022, lecz to nie oznacza że te osoby które lubią bardziej odważne barwy nie otrzymają nic od producentów. O tym już za chwilę.

Jak wspomniałem powyżej kolory będą przede wszystkim pastelowe, kremy, beże, mięta, neutralne i naturalne, lecz druga sprawa to oprócz dodatków, będą to mono kolory. Nie tylko ściany będą w mono kolorach lecz również meble. Przede wszystkim stoły, stoliki, komody. A jeżeli ciekawi Cię jak wykonać ponad czasowe wnętrze to zapraszam do tego artykułu.

trendy wnętrzarskie w 2022 roku

trendy wnętrzarskie w 2022 roku

Styl wnętrzarski w 2022 roku

Minimalizm – to jest styl który zagości u nas w roku 2022. Lecz taki minimalizm udomowiony, ciepły i przyjemny, nie surowy jaki znamy z poprzednich lat. Już tłumaczę czym on będzie się cechował.

Minimalizm ten będzie się odznaczał prostotą, lecz ocieplimy go przede wszystkim dodatkami, oraz kolorem. Osoby które nie lubią mono kolorów z pewnością ożywią takie wnętrze wzorzystymi zasłonami, lub tapetami.

A co ze stylem Japandi i Bocho? Na pewno (w szczególności Japandi) w jakiejś części nadal będzie wykorzystywany, przecież on też ma dużo związku z minimalizmem, lecz z obu tych stylów zaczerpniemy przede wszystkim materiały.

Jeszcze na koniec tego wątku. Co z tak modnym aktualnie stylem modern Classic? Uważam że jest on w odwrocie. Co nie oznacza, że nie będziemy go zupełnie używać, o tym powiem na końcu, lecz nie będzie on aż tak popularny jak dotychczas. Zresztą sami pewnie czujecie ten dysonans. Minimalizm i klasyka.  Zobacz również artykuł: Proste triki na elegancki dom


Czym jeszcze będzie wyróżniał się taki minimalizm? A no tym iż będzie przyjemnie w takich wnętrzach przebywać, co nie jest takie oczywiste. Jak to zrobić? Chociaż ma być minimalistycznie to nie nudno, odpadają komplety mebli.

Raczej jak będziemy mieli np. prostą sofę, to do tego dodamy zaokrąglony fotel, krzesło.

Kolory na ścianach będą stonowane, a takie wnętrze urozmaicimy żywszym kolorem na stoliku, komodzie, lampie, czy sprzęcie AGD. Dodatkowo wnętrze na pewno ożywioną tkaniny i tapety, a o tym już za chwilę.

Trendy wnętrzarskie w 2022 roku

Trendy wnętrzarskie w 2022 roku

Jakie materiały będą obowiązywać w 2022 roku?

Przede wszystkim będziemy stawiać na materiały naturalne, które będą bardzo dobrze uzupełniały i ocieplamy to nasze minimalistyczne wnętrza. Przede wszystkim drewno, sklejka, wiklina, tkaniny jutowe, bawełna, len, elementy rustykalne. Na ten moment odpada plastik i w mniejszej ilości będziemy używać metal, jeszcze niedawno tak chętnie wykorzystywany.

Jakie kształty będą popularne, modne we wnętrzach 2022 r.

Sprawdza się to o czym pisałem we wcześniejszych artykułach na temat mody we wewnętrzach. Ewidentnie polubiliśmy się z kształtami obłymi, zaokrąglonymi, delikatnymi. I widać to prawie w każdym asortymencie, w dodatkach, meblach, oświetleniu, armaturze i ceramice. A nawet po tym jak producenci eksponują swoje produkty. Trend ten bardzo dobrze wkomponuje się w całości w ten nasz jak to mówię: domowy minimalizm, kształty te idealnie zmniejszają surowość tego stylu.

Trendy wnętrzarskie w 2022 roku

Trendy wnętrzarskie w 2022 roku

Dodatki we wnętrzach 2022 r.

Jeżeli tą naszą bazą będzie minimalizm, a będziemy chcieli go troszeczkę ożywić i urozmaicić to z pewnością znajdzie się miejsce na obraz typu abstrakcja, na lustro w ciekawym kształcie, lub na kolorowe zasłony, tapety w duże wzory.

A co ze złotym kolorem tak chętnie dotąd wykorzystywane we wnętrzach? Będzie on nadal często wykorzystywany. Z pewnością już nie w takiej ilości, nie aż tak często, lecz na pewno nie zniknie zupełnie. Producenci nadal robią nowe modele armatury w tym kolorze, oświetlenie, oraz meble. Tak więc na pewno jest to trend w kolorach, w dodatkach który nadal będzie się utrzymywał.

trendy we wnętrzach w 2022 roku

trendy we wnętrzach w 2022 roku

Co będzie modne w 2022 roku

Co będzie modne w 2022 roku


Bardzo ważna sprawa, trendy we wnętrzach są istotne, lecz najważniejsze jest to co nam w duszy gra, to co nam się podoba. Jeżeli uważamy że styl np. modern Classic jest dla nas, to tak jest. Jak zawsze powtarzam, my musimy się dobrze czuć tam gdzie mieszkamy i w takim przypadku moda jest nieważna, ma ona nam pomagać, podpowiadać, leży nie wyznaczać kierunek jak mamy żyć.

Zapraszam do siebie na Instagram i FB, oraz TikTok