Proste triki na elegancki dom

1) Eleganckie, długie zasłony

Tak to już jest, że każdy materiał, struktura sprawia, że we wnętrzach od razu robi się przytulniej. Warto zastosować na oknach zasłony, lecz trzeba przy tym zwrócić uwagę na dwie kwestie. Po pierwsze zasłony te nie powinny być w rażących kolorach, oraz pstrokatych wzorach i przede wszystkim powinny być odpowiednio powieszone.

Jeżeli chcemy aby nasz dom wyglądał elegancko, wręcz bardziej ekskluzywnie, to zasłony powinny być podwieszone pod samym sufitem, a nie zaraz nad wnęką okienną, oraz powinny zachodzić na ścianę, a nie wypełniać tylko miejsce na okno. Zobaczcie na zdjęcie:

2) Boazeria angielska

Aktualnie bardzo popularny jest styl klasyczny i często jest używany podczas aranżacji wnętrz. Jeżeli podobają nam się tego typu rozwiązania warto przemycić go do naszego domu. Wiem, że boazeria nie jest tania, lecz po pierwsze, aby zrobić efekt elegancji, nie musimy ją montować na wszystkich ściana w salonie, absolutnie. Wystarczy, że wprowadzimy ją np. na ścianie w korytarzu, lub na jednej ścianie w salonie.

Po drugie, nie taki diabeł straszny, jeżeli sami zabierzemy się za montaż takiej boazerii, będzie o wiele taniej, a naprawdę nie jest to trudne. W takim przypadku wystarczy, że zakupimy odpowiednie listwy i klej montażowy i do dzieła 🙂

 

3) Punkt centralny

W każdym domu, mieszkaniu powinien znajdować się taki punkt centralny który przykuje wzrok. Absolutnie nie może myć za dużo taniego efekciarstwa, bo wtedy wyjdzie kicz. Chodzi o to, że ktoś wejdzie i od razu zwróci swoja uwagę na daną ścianę, mebel, dekorację.

Można to w bardzo prosty sposób zrobić. Możemy np. odpowiednio zaaranżować kąt z dużymi kwiatami, na tle ścian wykonanej z cegły, np. z firmy retrocegla.pl, a całość odpowiednio podświetlić.

Możemy postawić piękną komodę, z ozdobną lampą, lub wazonem. I w końcu możemy również powiesić designerską lampę, która od razu zwróci naszą uwagę.

 

 

4) Obrazy -Proste triki na elegancki dom

O tak, sztuka zawsze podnosi prestiż danego wnętrza, nadaje mu charakteru i klasy. Obiecałem Wam napisać o niedrogich rozwiązaniach, a ja tu o obrazach mówię.

Ale tak, można nabyć, a nawet wykonać na zamówienie obrazy które nie będą dużo kosztowały. Jest wiele młodych, utalentowanych ludzi którzy namalują duże obrazy za niewielkie pieniądze.

A dlaczego piszę o dużych obrazach? Ponieważ warto (jeżeli oczywiście mamy na to miejsce), aby taki obraz postawić na podłodze i oprzeć o ścianę. Efekt gwarantowany.

 

Proste triki na elegancki dom

Proste triki na elegancki dom

5) Porządek

Obiecałem, że niektóre rozwiązania nie będą kosztowne, prawda? I to jest jeden z nich 🙂 Wiem, wiem, lepiej nie raz jest zapłacić parę złotych, niż aż tak się poświęcać, lecz mimo wszystko warto. Warto posprzątać, pochować wszystkie bibeloty, zrobić miejsce na półkach, pochować z blatów. Zawsze, ale to zawsze jeżeli mamy uprzątnięty dom, wnętrza od razu wydają nam się eleganckie.

6) Sztukateria

To rozwiązanie, podobnie jak boazeria angielska wymagać będzie od nas trochę pracy, lecz przynosi świetne efekty.

Zauważcie, że już w dawnych dworach, pałacach stosowano takie listwy ozdobne. A dla czego? Ponieważ pomieszczenie wtedy zawsze wydaje się bardziej eleganckie. Ja Wam proponuje jeszcze jedno rozwiązanie.

Warto przykleić sztukaterię na ścianę w kształcie dużego kwadratu, prostokąta, a w jego środek przykleić tapetę, pomalować innym kolorem, czy położyć rustykalną cegłę. Ale uwaga. Nigdy nie dawajcie  imitację cegły z gipsu, bo to na pewno nie będzie elegancko wyglądało. To musi być prawdziwa cegła z rozbiórki. Ja taką cegłę od lat kupuję w firmie retro-cegly.pl ponieważ mają wiele wzorów i mam gwarancję, że jest stara cegła z rozbiórki.

 

triki wnętrzarskie

7) Świeże kwiaty

Zauważyliście, że w restauracjach na stolikach zazwyczaj mamy świeże kwiaty? Dlaczego? Bo wprowadzają nas w błogi nastrój i tworzą klimat. Tak to jest prosty i niedrogi pomysł aby sprawić by nasz dom nabrał blasku i elegancji. W lato zapraszam na łąki, wtedy nic nas bukiet nie będzie kosztował, a do tego zażyjemy trochę relaksu na łonie natury 🙂

8) Odpowiednio pościelone łóżko -Proste triki na elegancki dom

Jak to się dzieje, że wchodząc do pokoju hotelowego od razu mamy wrażenie, że jest ładnie i elegancko. Dzieje się tak dzięki zastosowaniu prostego triku wnętrzarskiego.

W sypialni oczywiście najważniejsze jest łóżko, wystarczy, że odpowiednio je pościelimy i od razu zmienia się oblicze całego pomieszczenia.

Na ładnie naciągniętą pościel, powinnismy położyć drugą narzutę, lekko podwiniętą i najlepiej (lecz nie koniecznie) w drugim kontrastującym kolorze.

Warto również do poduszek dodać dwa, a nawet cztery jaśki, współgrające kolorystycznie z pościelą i narzutą. Chociaż, tutaj możemy dać nieparzystą jedną poduszkę w innym, wyróżniającym się kolorze. Zawsze wychodzi pięknie 🙂

 

elegancka sypialnia

Proste triki na elegancki dom

Jak widzicie aby odmienić oblicze swojego mieszkania, domu, nie potrzebujemy robić rewolucji. Wystarczy zastosować kilka trików wnętrzarskich, aby odbiór wnętrz był całkowicie inny. Nie potrzebujemy też do tego ani dużo pieniędzy, ani pracy, no może poza tym sprzątaniem. To może się okazać najtrudniejsze 😉

 

Zdjęcie tytułowe: Projekt: Formula Design