Trendy w aranżacji wnętrz w 2020 roku – wzory, barwy, materiały

Z moich obserwacji, co proponują producenci i co pokazywane jest coraz częściej i mocniej na wystawach, a przede wszystkim do czego sięgają coraz częściej konsumenci, można powiedzieć, że zmian w trendach będzie sporo i zaczynają się one już u podstaw. Jakie będą modne barwy w 2020 roku? Czołówkę w kategorii modne kolory farb ściennych zajmą odcienie kojarzące się z naturą w czystej postaci. Często spotykane będą zatem piaskowe odcienie farb, kolory rdzawo-rude, brązowe oraz różnego rodzaju zielenie. Na podium pojawi się również elegancki, perłowy kolor ścian i dodatków. Jednocześnie wzrośnie popularność mocnego akcentowania danego koloru, szczególnie rozchwytywane będą wyraziste farby do ścian, silnie kryjące i podkreślające wybraną barwę. Tego rodzaju naturalne kolory ścian będą współgrać ze wzorami, które będą wyróżniane przez klientów w przyszłym roku.

To również może Cię zainteresować:

Modne kuchnie w 2020 roku – trendy kuchenne 2020

Już od pewnego czasu można zaobserwować wzrost popularności, jaką cieszą się etniczne wzory dekoracji i innych elementów wystroju. Są to dodatki i akcesoria inspirowane afrykańską sztuką ludową. W 2020 roku staną się one głównymi motywami w najmodniejszych aranżacjach. Będzie można spotkać je, nie tylko wśród elementów wyłącznie ozdobnych, ale także wśród przedmiotów użytkowych. Poduszki z etnicznymi wzorami oraz koce i narzuty z ludowym wzornictwem, to przedmioty służące domownikom i jednocześnie podkreślające charakter przyjętej stylizacji. Nadal jednak będą one miały funkcję raczej uzupełniającą niż dominującą. Drugą młodość przeżyją także, znane od lat materiały, używane w modnych aranżacjach wnętrz – drewno i kamień, w tym spieki kwarcowe. Widać, że projektanci, architekci, producenci ale i konsumenci coraz bardziej sięgają po różne w kolorach spieki kwarcowe.

Jyusk Komoda FREDERICIA 12 szuflad

Trendy w aranżacji wnętrz w 2020 roku

Źródło:http://www.poduszkowiec.net/poduszki-etno/

 

 

 

 

 

 

 

Przeczytaj również: Zasady w aranżacji wnętrz

 

Dodatki z kamienia czy kamienne posadzki współgrają z barwami bliskimi naturze. Natomiast dla ocieplenia wnętrza można będzie zastosować drewniane meble i wykończenia. Są to również materiały, z których wykonane mogą być ozdoby o geometrycznych wzorach, idealnie nadające się do aranżacji wnętrz na 2020 rok.

 

Trendy w aranżacji wnętrz w 2020 roku

Spiek kwarcowy na ścianie. By: ekskluzywne wnętrze

Trendy w aranżacji wnętrz w 2020 roku– meble i dodatki

Jeżeli chodzi o modne meble na 2020 rok, to z pewnością zmianie nie ulegnie moda na recycling. Powstałe w ten sposób akcesoria i meble (np. stolik z palet czy półka ze skrzyni) nadal będą bardzo popularne. Ciekawy trend będzie obowiązywał w kwestii oświetlenia. Bardzo modne staną się artystyczne lampy, wykonane z lekkich materiałów i przypominające wyglądem instalacje niczym z galerii sztuki nowoczesnej.

Modne meble do salonu będą zaś tchnęły duchem spokoju i wypoczynku, w imię coraz powszechniej uznawanej ideologii slow life. W ramach kwitnącego stylu glamour, idealnie sprawdzą się pozłacane wykończenia mebli oraz ozdoby ze szkła. Przy tym wszystkim, w duchu idei ekologii i praktycznego minimalizmu, szerokie zastosowanie będą miały meble wielofunkcyjne.

Nadal modne będzie urządzanie wnętrz w stylu industrialnym czy skandynawskim (chociaż styl skandynawski coraz mniej). Idealnie pasować będą do nich misterne konstrukcje, takie jak półki z metalu, lubiane przez osoby, które stawiają na recycling, praktyczność i ascetyzm. Powoli jednak tego rodzaju rozwiązania odchodzić będą do lamusa, na rzecz aranżacji w stylu neoantycznym. Przedmioty stylizowane na starożytne dekoracje oraz marmurowe wykończenia wnętrz, wywołają prawdziwą rewolucję wnętrzarską w 2020 roku. Prawdopodobnie będą to najmodniejsze aranżacje, zaraz obok stylu afrykańskiego. Swoje pierwsze kroki od pewnego czasu stawia ekologiczny wystrój wnętrz. Jest to zwrócenie się ku roślinności w pomieszczeniach, użytej w sposób bardzo funkcjonalny. Pojawiają się w nim motywy roślinne na ścianach oraz w dekoracjach. Przedmioty idealnie wpasowujące się w te najnowsze trendy można znaleźć już w wielu sklepach internetowych. Tam również można przyjrzeć się innym stylom.

Przeczytaj również: Jak zaprojektować małą łazienkę

 

 

 

 

 

 

 

Trendy w aranżacji wnętrz na nadchodzący 2020 rok będą znacznie różniły się od tych z ubiegłych lat. Nadal jednak prezentują bardzo szeroki zakres stylistyczny i z pewnością każdy znajdzie wśród nich coś odpowiedniego dla siebie.

Marek

www.aranzacjawnetrz.com.pl