Zobacz inspiracje w stylu industrialnym: Aranżacje wnętrz w stylu industrialnym 

styl industrialny we wnętrzach

Styl industrialny we wnętrzach – czym się charakteryzuje

To, że pierwotnie styl ten obowiązywał tylko w budynkach pofabrycznych, nie oznacza, że nie możemy go zastosować w mieszkaniach. Oczywiście, ciężko jest uzyskać w takich wnętrzach niektórych jego cech, jak duże okna, czy wysokie pomieszczenia, lecz mamy jeszcze inne możliwości aby stworzyć mieszkanie w stylu industrialnym.

Przeczytaj:

Porady przy projektowaniu wnętrz – na co zwrócić uwagę przy aranżacji mieszkania

Na czym polega styl industrialny

Styl industrialny we wnętrzach charakteryzuje się przestrzenią, prostotą i minimalizmem. Urządzając mieszkanie w tym styl musimy o to zadbać. Musimy zrobić jak najbardziej otwartą przestrzeń, czyli nie może być żadnych ścianek działowych między salonem, kuchnią, czy holem. te pomieszczenia warto połączyć nawet z sypialnią, domowym biurem, a nawet łazienką (szczególnie kiedy mieszkamy sami, lub tylko we dwójkę). Unikajmy wszystkich możliwych ścianek i przegród. Aby optycznie powiększyć przestrzeń, możemy zastosować tam gdzie są wysokie drzwi pod sufit.

Zobacz inspiracje kuchni: Aranżacje kuchni

Czym się charakteryzuje styl industrialny we wnętrzach

kuchnia w stylu industrialnym   styl industrialny we wnętrzach - czym się charakteryzuje

Materiały w stylu industrialnym. Styl industrialny we wnętrzach – czym się charakteryzuje

W budynkach fabrycznych zawsze dominował beton, cegła i często odrapany tynk. Dlatego przy urządzaniu mieszkania w stylu industrialnym, również postawimy na te materiały. Śmiało można zastosować cegłę na ścianach, sufit pozostawić surowy, taki jak po wybudowaniu, lub ozdobić go tynkiem betonowym.

Na posadce warto postawić na mikro-cement, który również można dać w takie miejsce jak blat kuchenny. Ponadto warto pomyśleć o drewnie. Można je zastosować na posadce, najlepiej płytki imitujące deski, ale również na meblach, o których napisze trochę niżej.

To również może Cię zainteresować: Ile kosztuje remont mieszkania?

Kuchnia z jadalnią w stylu industrialnym

Kolory w stylu industrialnym. Czym się charakteryzuje styl industrialny?

Mogło by się wydawać, że kolory w stylu industrialnym są ubogie. Nic bardziej mylnego. Oczywiście główny kolor w stylu industrialnym to szary, grafitowy i biały i na te kolory zazwyczaj malujemy ściany. Niemniej w ramach dodatków możemy dać więcej barw i to takich które się wyróżnią na tle tych ścian. Ponadto, na podłodze możemy mieć płytki drewnopodobne, w różnych odcieniach, a nawet ceglaną posadzkę, wykonaną z cegły.

styl industrialny w aranżacji wnętrz  dom w stylu industrialnym

Meble w stylu industrialnym

Meble w stylu industrialnym są ważnym elementem w wystroju wnętrz. Każdy stół z dębowym blatem postawiony, na żeliwnych, czy metalowych nogach podkreśli klimat takich wnętrz. Ponadto, możemy zrobić regał z prętów metalowych z drewnianymi półkami. Styl industrialny lubi minimalizm dlatego w sypialni zamiast łóżka, można położyć tylko materac.

Loft w pofabrycznym budynku

Jakie dodatki do stylu industrialnego. Czym charakteryzuje się styl industrialny

Dodatki w stylu industrialnym służą do tego aby dodać wnętrzom indywidualnego charakteru i jeżeli mamy zbyt ponuro, to urozmaicić je. Bardzo dobrze się sprawdzą lampy z drucianymi abażurami, czy z żarówkami na sznurku. Ponadto w stylu industrialnym często widzimy stojący przedwojenny gramofon, opartą o ścianę drabinę, czy konstrukcje stalowe na suficie. Dobrze jest też zastosować czarne elektryczne kable, które będą biegły po ścianie i suficie, zamiast pod tynkiem. Ładnie również na drewnianym blacie będzie wyglądać maszyna do pisania, oraz stojąca lampa w formie reflektora. Na suficie, lub jako przesłonę łóżka można zastosować czarną metalową siatkę w ramie.

Przeczytaj o tym jakich błędów się wystrzegać w aranżacji kuchni: 10 błędów w aranżacji kuchni