salon widok z antresoli

 

Poniżej zdjęcia przedstawiające jak wyglądał budynek przed remontem, a jak po metamorfozie.

zdjęcia przed i po metamorfozie

zdjęcia prze remontem loftu i po metamorfoza loftu

Mieszkanie przed interwencja projektanta miało zaledwie 40 m2 i wysokość 430 cm. Jednak po ściągnięciu sufitów podwieszanych wysokość podniosła się do 4,6 mb co pozwoliło zrobić antresolę, a powierzchnia mieszkania zwiększyła się aż do 65 m2. Dzięki temu na piętrze powstała sypialnia wraz z garderobą, druga łazienka i miejsce do pracy.

 

Zobacz również inne projekty w stylu loftowym: Aranżacje loftów

 

Salon z kuchnia to duża, otwarta przestrzeń którą można podziwiać również z antresoli. po środku mamy powiększoną ściankę działową, obłożoną cegłą, która teraz również służy jako filar podtrzymujący strop. Na dole mamy również główna łazienkę z prysznicem, włoskimi dekoracyjnymi płytkami i złotą deszczownicą.

 

realizacja loftowej łazienk

 

Część otwarta mieszkania to swoista mieszanina stylu nowoczesnego, eklektycznego i retro. W tym budynku z lat 70-siatych udało się stworzyć niebanalne, ciekawe mieszkanie. Połączenie  XIX – wiecznej cegły z rozbiórki, z betonem, drewnem, czy tynkiem pozwoliło stworzyć bardzo przytulne, klimatyczne wnętrza.

Loft w pofabrycznym budynku, salon i kuchnia loftowa

Loft w pofabrycznym budynku

Loft w pofabrycznym budynku

Loft w pofabrycznym budynku

niewielka kuchnia loftowa

aranżacja kuchni w lofcie

projekt loftu w starej fabryce

siedzisko przy oknie w lofcie ściana z mapą antresola w lofcie w pofabrycznym budynku

Z prostego, niewielkiego mieszkania dzięki inwestorowi i projektantce, udało się uzyskać niebanalny loft w pofabrycznym budynku. Mieszkanie stało się bardzo praktyczne i funkcjonalne, z wieloma ciekawymi elementami, meblami i materiałami. Obyśmy mieli okazję oglądać więcej takich metamorfoz.

Loft w pofabrycznym budynku

projekt i realizacja: MORAWSKA Interiors Patrycja Morawska
zdjęcia: D.Kiepuszewska