Styl hampton we wnętrzach

Nazwa stylu hampton wzięła się od miejscowości The Hampton położonej niedaleko Nowego Jorku. Jest to malownicza nadmorska miejscowość której zawdzięczamy ten miły dla oka i ducha styl we wnętrzach. Domy w tym stylu są jasne, przyjemne, mogą być luksusowe, oraz przyjemne, w ciepłych i chłodnych barwach.

Przeczytaj również: 12 błędów w aranżacji łazienki

Styl hampton we wnętrzach – czym się charakteryzuje

styl hampton czym się charakteryzuje

Kolory w stylu hampton

Kolory w stylu hampton stosujemy jasne zaczerpnięte z natury ziemi. Są to barwy bieli, lub złamanej bieli. Różne odcienie beżu, kości słoniowej, turkusu, szmaragdu,  czy ecru. ściany maja być jasne i przytulne. Powinny nawiązywać do natury, czyli do piasku, słońca, nieba i drewna.

W stylu hampton mamy również mocniejsze akcenty niebieskie nawiązujące do wody. Są to odcienie od delikatnego błękitu, do ciemnego granatu. Mogą być zastosowane na dodatkach z tkaniny, ale również na frontach mebli, czy na tapecie na ścianie. Ważne aby kolory powiększały optycznie pomieszczenia, dawały światło i sprawiały radość.

dom w stylu hampton

To również może Cię zainteresować: Jak zaprojektować małą łazienkę

Jak zaprojektować małą łazienkę – 10 genialnych trików

Dodatki w stylu hampton

Styl hampton lubi dodatki. Mają one podkreślać jakość i luksus, oraz sprawiać, że mieszkanie będzie bardziej przytulne. Oczywiście dodatki te powinny nawiązywać do natury i pasować kolorem do stylu hampton. Jakie dodatki w stylu hampton? Mogą być to wszelkiego rodzaju dekoracje z ratanu, wikliny, naturalne materiały takie jak len, czy bawełna. Na sofach powinny się znaleźć duże poduchy w pasy, lub w granatowym kolorze. Sprawdzą się tutaj też dekoracje marynistyczne takie jak: liny żeglarskie, siatki rybackie, konary drzew wyciągnięte z wody.

Dodatki w stylu hampton powinny nam się kojarzyć z wakacjami. Na pewno sprawdzą się takie rzeczy jak muszelki w słoikach, kamyczki, koralowce, latarnie morskie na półkach, koce z frędzelkami w formie narzuty na sofie.

łazienka w stylu hampton 

Jaka podłoga w stylu hampton?

Tak jak wszystko w takich wnętrzach musi być naturalne i dobrej jakości. Dlatego nie damy tutaj słabej jakości paneli podłogowych, czy tym bardziej cienkiego chodnika. Tu najlepiej sprawdzi się podłoga z solidnego drewna. Duże deski jednolite, warstwowe, a nawet jodełka francuska.

W aranżacji podłóg w stylu hampton kolor musi być neutralny i naturalny. Kolor podłogi musimy dobrać odpowiednio do kolorów ścian i mebli. Sprawdzi się na pewno drewno bielone, postarzane, oraz egzotyczne.

wnętrza w stylu hampton

Meble w stylu hampton?

Z całą pewnością meble w stylu hampton nie mogą być ciężkie, masywne. Powinny być wykonane z dobrej jakości materiałów, odnoszących się do natury, czyli drewno, wiklina, marmur czy len. Nie mniej stolik może być z blatem szklanym, czy marmurowym.

Oczywiście sofy powinny być wygodne miękkie, z dużymi poduszkami. Na sofie może być rzucona narzuta, czy pled z lnu. Meble też moga być wykonane z ratanu, a obok może stać duży wazon z trawą morską.

Koniecznie przeczytaj: Jak zaprojektować kuchnię

Jak zaprojektować kuchnię –zasady projektowania kuchni