Mam wrażenie, że styl Art Deco we wnętrzach nigdy nie przeminął, a jedynie lekko przygasł w minionych latach, kiedy wiele osób chciało się urządzać swoje mieszkania czy domy w stylu nowoczesnym, lub skandynawskim.

Styl Art Deco we wnętrzach

Na szczęście trend ten już się zmienia i styl Art Deco ponownie wraca do łask.

Cieszę się z tego ogromnie bo poprzez swoje stylowe meble i dzieła sztuki pięknie wyglądają nam wnętrza a  estetyka tego stylu doskonale łączy w sobie tradycję z nowoczesnością.

Pamiętajmy, że Art déco to z języka francuskiego dosłownie sztuka i dekorowanie i cudownie ona łączy ze sobą historię i nowoczesność

Styl Art. Deco rozkwitł w latach dwudziestych ubiegłego wieku i dotąd przetrwał  w niewiele zmienionej formie.

To również może Cię zainteresować: 10 błędów w aranżacji wnętrz

10 błędów w aranżacji kuchni

 Czym wyróżnia się styl Art Deco 

Nie sposób nie rozpoznać tego stylu. Cechuje się on bogactwem materiałów, zdobień, złotych elementów, czy kształtów.

Bardzo dużo występuje materiałów takich jak: onyks, marmur, skóra naturalna, palisander, mahoń, srebro, brąz, złoto. Mamy wiele tkanin błyszczących i połyskujących. Połysk szczególnie widać na stolikach wykonanych z marmuru, drewna czy szkła.

Kształt wielu przedmiotów jest odciętych linią prostą, tak jakby ktoś wziął nożyczki i prosto odciął je od linijki. Nie jest to jednak regułą. Bardzo często w kontraście widzimy meble obłe, zaokrąglone. Tak  więc w stylu art deco zobaczymy formy graniaste o ostrych ściętych kantach, lecz również znajdziemy wyoblenia i rozmaite kształty wyokrąglone szczególnie przy stolikach, okrągłych blatach, łukowatych biurkach i fotelach w formie koła.

Jeżeli jesteś przed remontem mieszkania, zapoznaj się z aktualnymi kosztami: Ile kosztuje remont mieszkania, ceny robocizny i materiałów

Kolory w stylu Art Deco

W zależności w jakim regionie świata stosowano różne kolory. Z całą pewnością dominowały kolory ciemnego brązu i troszkę jaśniejszego. Zazwyczaj był on widoczny na drewnie z orzecha. Mamy też kolor prawie czarny występujący na dębie. Mniej popularne były jasne kolory drewna na meblach.

Na zachodzie Europy i w Stanach Zjednoczonych występowały bardziej żywe kolory. Takie meble barwiono na czerwono, niebiesko, zielono lub szaro.

Klienci zamożniejsi zamawiali takie meble w bardziej luksusowej formie, ze zdobieniami ze złota, kości słoniowej, masy perłowej, mosiądzu czy aluminium.

Styl Art Deco we wnętrzach

By:Maxim Tsiabus

Biała kuchnia – wady i zalety, jak o nią dbać i z czym łączyć

 

Wzory w stylu Art. Deco:

Na tkaninach, tapetach, można dotąd zauważyć duże geometryczne wzory, błyszczące materiały, oraz kolory żywe i odważne. Mam wrażenie że takie wzory bardzo mocno przenikają aktualnie w trendach wnętrzarskich.

Styl Art Deco we wnętrzach wydaje się być połączeniem luksusu i ekskluzywności. W dużej mierze tak jest, lecz tak jak to zawsze bywa nie tylko bogaci ludzie mogą sobie na to pozwolić. Wiele osób nie tylko bogatych używało ten styl we wnętrzach. Tu ważną zasada jest odpowiednie połączenie materiałów kolorów i form, a czy będzie więcej czy mniej zdobień na meblach czy tkaninach jest mniej ważne.

Projekt:Maxim Tsiabus

 

Styl Art. Deco na szczęście nie zaginął i co więcej ma się dobrze, a nawet coraz lepiej. Wielu klientów obecnie decyduje się iść w tym kierunku i urządza swoje domy w takim stylu, lecz lekko unowocześnionej formie.

 

www.aranzacjawnetrz.com.pl