Dla kogo styl art deco

W mieszkaniach w stylu art deco świetnie czuja się ludzie, tęskniącymi za latami dwudziestymi ubiegłego wieku, lubiącymi przepych i luksus. Są to osoby które nie boją się używać kolorów we wnętrzach,  stosować dużo dodatków, ozdób i podświetleń. W takim wnętrzach znajdziemy wiele połysków, lecz również kontrastów w materiałach i kolorach.

styl art deco we wnętrzach

Styl Art Deco we wnętrzach – czym się charakteryzuje

Przeczytaj również: Jak zaplanować oświetlenie

Jak zaplanować oświetlenie – projekt oświetlenia porady

Meble i materiały w stylu art deco

W stylu art deco bardzo dużo występuje takich materiałów, jak: onyks, marmur, skóra naturalna, palisander, mahoń, srebro, brąz, złoto. Mamy wiele tkanin błyszczących i połyskujących. Połysk szczególnie widać na stolikach wykonanych z marmuru, drewna czy szkła. Kształt wielu przedmiotów jest odcięty linią prostą, tak jakby ktoś wziął nożyczki i prosto odciął je od linijki. Nie jest to jednak regułą. Bardzo często w kontraście widzimy meble obłe, zaokrąglone. Tak więc w stylu art deco zobaczymy formy graniaste o ostrych ściętych kantach, lecz również znajdziemy wyoblenia i rozmaite kształty wyokrąglone, szczególnie przy stolikach, okrągłych blatach, łukowatych biurkach i fotelach w formie koła.

Zobacz aranżacje mieszkań: Projekty mieszkań

Styl art deco, czym się charakteryzuje? Postaw na detal

W stylu art deco bardzo ważne są drobiazgi, szczegóły na które nie raz nie zwrócilibyśmy uwagę. Chodzi tu o wszelkie zdobienia, jak i wykonanie mebli, czy tkanin. Przy urządzaniu wnętrz w stylu art deco, bardzo ważna jest konsekwencja i drobiazgi. Trzeba zwrócić uwagę, na złotą wijąca się nić na poduszce, czy pasuje do wzoru na filiżance, na szlify na lustrze, czy szkle, na zaokrąglenia stolików, czy powtarzalnym wzorze na balustradzie. Dopiero ta konsekwencja, powtarzalność i detale sprawią, że wnętrza w stylu art deco będą idealne.

styl art deco we wnętrzach

Styl art deco – kolory

Kolory w stylu art deco są wyraźne, krzykliwe, lecz nie można doprowadzić do przesady, do kiczu. Bardzo dobrze sprawdza się kolor biały, beżowy, połączony z bordem, czerwienią czy intensywnym kolorem niebieskim. W dodatkach i ozdobach kolor w stylu art deco będzie dominował złoty i srebrny. Na posadce możemy zobaczyć czarno białe szachownice, a na sofach, poduszkach, czy zasłonach kolor granatowy, burgund, czy zielony.

Jak zaprojektować małą łazienkę – 10 genialnych trików