To również może Cię zainteresować: Styl francuski we wnętrzach

Styl francuski we wnętrzach – czym się charakteryzuje

Styl angielski łączy w sobie tradycję i nowoczesność, jest to bogaty styl w dekoracje i kolory. Wnętrza w stylu angielskim tworzone są z myślą o rodzinie, o wspólnym przebywaniu w domu. Projektuje je się tak aby były przytulne, romantyczne i zachęcały do odpoczynku.

Styl angielski we wnętrzach – czym się charakteryzuje

styl angielski

Fot. dekoria.pl

Jak urządzić mieszkanie w stylu angielskim?

Styl angielski może mieć kilka odmian. Najczęściej kojarzy nam się z sielankowymi, przytulnymi wnętrzami, troszkę babcinymi, lecz mogą też iść w stronę dworku, czy domków myśliwskich. W zależności, jaki efekt chcemy uzyskać, tak udekorujemy dom. Aby urządzić mieszkanie w stylu angielskim, nie może zabraknąć w nim boazerii angielskiej na ścianach. Zazwyczaj od podłogi mamy cokolik, następnie boazerię wysoką na około 85 cm, gzyms nad którym jest pomalowana ściana, lub jeszcze lepiej wytapetowana we wzory kwiatowe, lub pasy. Na suficie często znajdują się kasetony, lecz nie jest to obowiązek.

W domu w stylu angielskim, nie może zabraknąć wygodnych sof z narzutą, wysokiego zegara, czy skórzanego fotelu z podnóżkiem. Bardzo dobrym i znanym przykładem sofy jest skórzana pikowana kanapa Chesterfield. Warto aby w mieszkaniu w stylu angielskim powstał kominek. Jeżeli nie mamy możliwości technicznych aby był to prawdziwy kominek, wystarczy jak zrobimy portal kominkowy ze świecami, czy bio kominek.

Przeczytaj również: Jak zaprojektować kuchnię

Sofa chesterfield

Sofa Chesterfield. Z projektu: IDSGN, Paulina Olbrychowska

Kolory we wnętrzach w stylu angielskim

Styl angielski to przede wszystkim przytulność i wygoda. W związku z tym jakie kolory w stylu angielskim użyjemy? Na pewno będą to barwy ciepłe. Kolory beżu, żółci, kolor pomarańczowy, ecru, delikatny róż czy czerwony. Styl angielski lubi wzory, więc możemy tych kolorów użyć na tapecie w ornamenty kwiatowe, lub w pasy. Wzory takie pojawiają się również na poduszkach, zasłonach, czy sofie. Oprócz wymienionych kolorów, można zastosować jeszcze kolor zielony i błękitny. Będą one doskonale pasować do ciemnych drewnianych mebli w stylu angielskim.

styl angielski we wnętrzach

Źródło: http://inkpink.pl/styl-angielski-we-wnetrzach/

Meble we wnętrzach w stylu angielskim

Jasne, ciepłe ściany stanowią idealne tło do mebli w stylu angielskim. Są one zazwyczaj ciężkie, ciemno brązowe i z drewna. W jadalni znajduje się duży drewniany stół na zdobionych nogach, a obok są drewniane krzesła, oczywiście z tapicerowaną tkaniną we wzory kwiatowe. Stolik w salonie jest oczywiście mniejszy, lecz również zdobiony i drewniany.

styl angielski we wnętrzach

W salonie nie może zabraknąć wspomnianej sofy Chesterfield, wygodnego fotela z podnóżkiem, oraz puf. W jadalni często widzianym meblem jest przeszklona witryna, oraz specjalny mebel z miejscem na wino. Ważnym elementem wystroju angielskiego domu, jest również biblioteczka, jej nie powinno zabraknąć. Co ciekawe, meble w stylu angielskim nie muszą być z jednego kompletu. Możemy mieć tapicerowaną sofę i skórzany fotel.

Zobacz artykuł: Zasady w projektowany wnętrz

Dodatki do stylu angielskiego we wnętrzach

Wnętrza w stylu angielskim są mocno zdobione. Na sufitach często mamy kasetony, lub rozety wokół żyrandola. Zasłony są ciężkie, opadające na ziemię, a na kominku stoją ceramiczne figurki lalek. Ważnym elementem wystroju wnętrza w stylu angielskim jest również wysoki zegar, który będzie wskazywał czas na angielska herbatę, obowiązkowo w ceramicznych filiżankach.

W tak urządzonym domu nie może również zabraknąć kocy, poduszek i pledów. Mogą mieć one szkocką kratę, lub wzory w małe różowe róże. Na podłodze wykonanej w szachownicę, często znajduje się dywan, a jako dodatkową ozdobę, mamy wazony z żywymi kwiatami.

To również może Cię zainteresować: Trendy w aranżacji wnętrz

Modne wnętrza w 2020 roku- jakie są trendy we wnętrzach w 2020 roku

Jeżeli urządzamy dom w stylu angielskim, to nie możemy zapomnieć o odpowiednim oświetleniu. W takich wnętrzach mamy duże, ozdobne kryształowe żyrandole, a na ścianach podobne kinkiety. Często w takich lampach wkręcone są żarówki w kształcie świeczek. Na ozdobnych komodach natomiast, stoją średniej wielkości lampy ze skórzanymi abażurami.

Wnętrza w stylu angielskim mają kilka odmian, niemniej są one zawsze bardzo przytulne i klimatyczne. jeżeli lubicie sielankowy, romantyczny nastrój, to z pewnością w takich pomieszczeniach będziecie się dobrze czuć.

Przeczytaj o wadach i zaletach białych kuchni, oraz jak o nie dbać

Biała kuchnia – wady i zalety, jak o nią dbać i z czym łączyć