Zapraszam do lektury artykułu „Prostota i elegancja, czyli wnętrza w stylu modern classic” ?!

Geneza stylu

Style urządzone w stylu modern classic nawiązują do  wystroju XIX- wiecznych pałaców, dworków szlacheckich, a nawet zamków! Jednak nie są to nawiązania bezpośrednie, bowiem łączą elementy tamtego wystroju z nowoczesnymi materiałami, wygodą i funkcjonalnością. Takie połączenie sprawia, że uproszczone wnętrza a’la pałac, klasyczne meble i ozdoby razem z nowoczesnym ich zaaranżowaniem zapewniają wygodę i elegancję w ciekawym formalnie wnętrzu ?.

Foto: home-designing.com

Kolorystyka

W stylu modern classic przeważają jasne barwy – biele, beże czy też jasne odcienie błękitu. Jednak coraz chętniej wykorzystuje się mocniejsze akcenty kolorystyczne np. przy wyborze mebli. Zazwyczaj są to kolory: zielony, niebieski lub szary.

Jeśli chodzi o kolory dodatków w tym stylu, to nawiązujemy do pałacowego przepychu – sprawdzą się takie kolory jak złoty, srebrny i czarny.

Foto: behance.net

Dodatki

Dodatki we wnętrzach modern classic nawiązują do pałacowego wystroju, tylko z małym zastrzeżeniem – nie są one tak bogato zdobione jak w ubiegłych wiekach, są po prostu dostosowane do naszych czasów, w których raczej ceni się minimalizm.

Przechodząc do konkretów – jakich dodatków użyć, żeby nasze wnętrze godnie reprezentowało styl modern classic ??

Najpewniejszym wyborem będzie sztukateria, wykorzystanie marmuru lub płytek. Na meblach możemy postawić świeczniki lub oprawione zdjęcia, a także ozdobne wazony. Sprawdzą również się dywany i poduszki na sofach. Nie zapominajmy jednak o dekoracji oświetlenia! Zdobiony żyrandol lub stojąca lampa na pewno dodają klimatu takiemu wnętrzu.

Foto: vwartclub.com

Materiały

Styl modern classic nie kryje swoich wpływów stylem glamour. Z tego powodu wszystkie materiały powinny być najwyższej jakości oraz powinny emanować elegancją. Swoje miejsce w aranżacjach znajdą tkaniny – aksamit lub welur. Sofy powinny być pikowane, a długie zasłony powinny spoczywać na podłodze. Modern classic lubi naturalne materiały – marmur, granit czy onyx są jak najbardziej mile widziane. Zazwyczaj stosuje się je przy budowie posadzki lub blatów w kuchni, ale też na ścianach!

Foto: caffelattehome.com

Prostota i elegancja, czyli wnętrza w stylu modern classic

Popularność stylu modern classic ciągle rośnie. Jego zdecydowanymi zaletami są elegancja i nawiązanie do klasyki, ale przede wszystkim wygoda i praktyczność.

Może właśnie takiego wnętrza szukasz ?? A jeśli nie przemawia do Ciebie taki wystrój, sprawdź eklektyczne boho lub surowy styl industrialny.

Dziękuję wszystkim czytelnikom za poświęcony czas i zapraszam do siebie na Facebooka, Instagrama i TikToka, gdzie znajdziecie wskazówki i porady dotyczące aranżacji wnętrz ?!

Spodobała Ci się moja internetowa działalność? Będzie mi bardzo miło, jeśli zdecydujesz się wesprzeć mnie na Patronite ?.