Przeczytaj jakie meble, lampy i dodatki w stylu industrialnym wybrać do swojego mieszkania. Styl industrialny z roku na rok coraz lepiej radzi sobie na salonach oraz we wszystkich innych wnętrzach mieszkalnych i biurowych. Nic w tym dziwnego – połączenie chłodnej surowości, przemysłowych inspiracji i wyjątkowego uroku mebli i dodatków sprawia, że wnętrze prezentuje się wyjątkowo designersko, a przy tym jest wygodne w użytkowaniu. Aby urządzić dom w stylu industrialnym, warto sięgnąć po aktualne inspiracje prosto z najnowszych wnętrzarskich katalogów.

Meble, lampy i dodatki w stylu industrialnym

 

Styl industrialny i loftowy nie jest wymysłem nowoczesnych designerów i kreatorów wystroju wnętrza. Powstał ponad 50 lat temu w Stanach Zjednoczonych, a celem jego powstania była konieczność zagospodarowania dużych wnętrz fabrycznych i przemysłowych. Aby nie zaczynać od nowa, projektanci pozostawiali sporo naturalnego wystroju, stąd też w stylu industrialnym można spotkać meble stylizowane na przemysłowe czy fabryczne lamy lub reflektory. Wśród industrialnych elementów wystroju wnętrza, uwagę zwracają przede wszystkim meble oraz lampy. To one najlepiej potrafią zbudować przemysłowy, surowy klimat.

Przeczytaj również:

Modne wnętrza w 2020 roku- jakie są trendy we wnętrzach w 2020 roku

Meble w klimacie industrialnym

 

Industrialne meble powstają z inspiracji stylistyką urządzeń przemysłowych i maszyn. Ich kształty są zwykle nieco toporne, pełne ostrych linii i kątów prostych. Wśród materiałów króluje przede wszystkim metal w wielu odsłonach, najczęściej pomalowany na czarno lub stylizowany na brudną miedź. Blaty stołów wykonane są z drewna, które wygląda jak grubo ciosane. Producenci mebli industrialnych często wypuszczają też linie produktów, które są celowo postarzane i wyglądają na mocno zniszczone i zużyte. Świetnie odnajdują się one w surowej, chłodnej, industrialnej stylistyce i wbrew pozorom, potrafią stworzyć wnętrze z duszą.

Meble lampy i dodatki w stylu industrialnymMeble lampy i dodatki w stylu industrialnym

Meble lampy i dodatki w stylu industrialnymMeble lampy i dodatki w stylu industrialnymMeble lampy i dodatki w stylu industrialnym

 

To również może Cię zainteresować:

Ile kosztuje remont mieszkania 60 m2 w 2020 roku

Lampy w stylu industrialnym

 

Oświetlenie industrialne jest inspirowane lampami fabrycznymi, przemysłowymi i magazynowymi. Świetnie prezentują się przede wszystkim lampy klatki, które wyglądają, jak żywcem przeniesione z fabrycznych wnętrz czy z otchłani starych magazynów. Lampy klatki to najczęściej geometryczne konstrukcje wykonane z metalowych prętów, ukształtowanych w formie sześcianu, trójkąta czy innych brył przestrzennych. W ich wnętrzu umieszcza się zwykle proste źródło światła, ewentualnie stylizowane na stare żarówki. Lampy klatki dostępne są w wersjach wiszących, stojących oraz rożnego rodzaju kinkietów. Świetnie podkreślają charakter industrialnej kuchni, salonu czy pokoju do pracy. Dają mocne, efektowne światło, a przy tym są jednym z najważniejszych elementów wystroju wnętrza.

Meble lampy i dodatki w stylu industrialnym Meble lampy i dodatki w stylu industrialnym

 

Lampy mosiężne w stylu industrialnym

 

Mosiężne, duże, ciężkie lampy to kolejny wyznacznik stylu industrialnego, o którym nie należy zapominać podczas planowania chociażby oświetlenia nad stołem w kuchni czy w jadalni. Lampy mosiężne mają najczęściej półokrągły kształt, wykonane są z metalu stylizowanego na stary, dają ładne i efektowne światło. Świetnie prezentują się we wnętrzach w towarzystwie innych loftowych dodatków.

Meble lampy i dodatki w stylu industrialnym

Lampy reflektory w stylu industrialnym -meble, lampy i dodatki w stylu industrialnym

 

Fabryczne reflektory najczęściej są potężne, dają mocne światło, którego zadaniem jest oświetlanie wielkich powierzchni. W industrialnej stylistyce wnętrza lampy reflektory pełnią przede wszystkim rolę designerskiego dodatku. Najczęściej występują w postaci lamp stojących lub dużych kinkietów. Poza oczywistą wartością estetyczną są również doskonałym uzupełnieniem głównego oświetlenia.

meble, lampy i dodatki w stylu industrialnym meble, lampy i dodatki w stylu industrialnym

Lampy żarówkowe w stylu industrialnym

 

W stylu industrialnym na pierwszym miejscu jest przede wszystkim surowość i prostota, dlatego też bardzo popularne są proste lampy żarówkowe, najczęściej w postaci zwykłych opraw zawieszonych na długich przewodach. Można je wykorzystywać w pojedynkę lub w ciekawych zestawieniach. Proste lampy żarówkowe podkreślają chłodny, przemysłowy charakter wnętrza. Ich surowość można nieco przełamać za pomocą odpowiednio dobranych barw – surowe żarówki na kolorowych przewodach mogą dodać nieco charakteru prostemu pomieszczeniu.

meble, lampy i dodatki w stylu industrialnym

A jeżeli jesteś przed remontem łazienki, to koniecznie przeczytaj: Ile kosztuje remont łazienki. Materiały i robocizna