Sztuką nie jest całkowicie odciąć się od tego, co wypracowało wiele pokoleń specjalistów z branży aranżacji wnętrz. Sztuką jest zaś umiejętnie połączyć to, co tradycyjne, z dawką nowoczesności. Takie mariaże najlepiej spisują się w przestrzeniach, decydując o tym, że chętnie się w nich przebywa. Jakie standardowe opcje warto wykorzystać w swoich pomieszczeniach, zestawiając je z pełnymi nowoczesności dodatkami? Jak połączyć klasyczne meble w nowoczesnych aranżacjach

Klasyczne meble w nowoczesnych aranżacjach

Modne kolory i aktualne trendy w meblach kuchennych

 

Meblowe klasyki, które warto znać!

Po pierwsze witryna. Mebel, który od szeregu lat zdobi pokoje dzienne Polaków. Dziś jednak ten egzemplarz pozwalający na wyeksponowanie najbardziej stylowych drobiazgów przeszedł metamorfozę. Potrafi być bardzo nowoczesny, z ledowymi podświetleniami, dzięki którym zwraca na siebie uwagę. Pozostaje jedną z lepszych metod na to, by ozdabiać przestrzeń.

 

meble, witryna, szafka meble, witryna, szafka

 

Meblowy klasyk w naszym kraju to z pewnością ławostół. Zapewne wielu doskonale pamięta go jeszcze z epoki PRL-u, kiedy to dumnie rozpościerał się w każdym salonie, tuż obok foteli z ze skóry eko oraz kolorowego dywanu. Dzisiaj jednak ława może wyglądać zupełnie inaczej. Minimalistyczna, bardzo prosta, stworzona z surowego drewna z dodatkiem metalu, taki model świetnie wpisze się w przestrzenie loftowe.

 

 

Prosta szafka RTV nadal jest codziennością w wielu polskich domach i mieszkaniach. Może jednak prezentować się bardzo różnie (w zależności od tego, w jakim stylu przestrzeń jest urządzona). Subtelna i rustykalna, minimalistyczna i industrialna, a może elegancka w klimacie glamour?

Przeczytaj również:

Ile kosztuje remont mieszkania 60 m2 w 2020 roku

Ostatnimi czasy bardzo wyraźnie widać, że Polacy rozsmakowali się w stylistyce skandynawskiej i chętnie sięgają po duńskie projekty, aranżując je w swoich wnętrzach. Wraz z nadejściem tej mody pojawił się i inny trend. Mowa o nadawaniu leciwym meblom nowego życia. Fotel z lat siedemdziesiątych czy osiemdziesiątych po zmianie obicia na nowe będzie się znakomicie wpisywał w przestrzeń modnego pokoju dziennego, sypialni albo gabinetu. Meblowy klasyk po tuningu – to nam się podoba!

 

 

Klasyka w świecie mebli kuchennych, czyli co konkretnie?

Przejdźmy do kuchni, bo i w niej skrywa się niejeden klasyk meblowy. Mowa choćby o frontach z ozdobnymi frezami. Ostatnimi czasy Polacy jakby ich unikali, dzisiaj jednak przeżywają swój wielki renesans, powraca się do nich z wielką chęcią. Dlaczego? Sprawiają, że w pomieszczeniu prym wiedzie przytulność i swojskość, przyjemnością jest w nim przebywać. Pamiętajmy jednak o tym, że o tak zdobione meble trzeba dbać w szczególny sposób, bo w rowkach osiada z zapałem kurz i brud. Ale gra jest warta świeczki, bo wyglądają niekiedy naprawdę obłędnie!

 

Podajnik na ręczniki kuchenne do stylu skandynawskiego, nowoczesnego oraz klasycznego

 

Czy komukolwiek jeszcze wydaje się, że klasyka w świecie mebli to nuda i sztampowość? Pamiętajmy, że to od nas zależy, jak ją zinterpretujemy!