Poniżej prezentujemy kilka porad na temat: kawalerka 30 m2 jak ją urządzić, pomalować i jakie dodatki wybrać? Dla niektórych osób ich M1 jest całym światem i chcieliby, aby prezentowało się pięknie. Dla nich poniższe rady będą zapewne bezcenne.

Porady: kawalerka 30 m2 jak ją urządzić, pomalować i jakie dodatki wybrać?

Przede wszystkim należy zacząć od tego, jaki styl w kawalerce będzie najlepszy. Otóż sprawdzi się wszystko, co otworzy przestrzeń i pozwoli światłu wędrować po mieszkaniu. Mówiąc wprost: im mniej ścian tym lepiej. Nie oznacza to jednak, że aby urządzić małą kawalerkę, trzeba mieć wszystko po prostu skupione w jednym miejscu, bez żadnego podziału. Tam, gdzie nie są one konieczne, po prostu nie należy budować ścian, ale samo mieszkanie należy podzielić na strefy przeznaczone do konkretnych czynności. Dla przykładu: dobrze jest zrezygnować nawet z częściowej ściany między kuchnią a salonem i stworzyć salon z aneksem. Wiele osób pragnie prywatności i wznosi ścianę między salonem a sypialnią. Ogranicza to przestrzeń i dostęp światła – to nie najlepsze rozwiązanie. Idealne będzie zastosowanie pomysłów, takich jak: panele ażurowe 3D, industrialna konstrukcja ażurowa z drewna, przeszklona ściana, czy chociażby zasłona stwarzająca nam prywatność. Zobaczcie poniższe przykłady.

Przeczytaj również: Jak zaprojektować małą łazienkę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pozwalają one na zachowanie intymności i nie odbierają mieszkaniu przestrzeni. Kolejną kwestią są wspomniane już strefy: należy wydzielić miejsce do spania, kuchnię, jadalnię, salon i miejsce do pracy. W jaki sposób? Można zastosować podział z pomocą kolorów lub innych dodatków na ścianę, np. cegła na ścianie w salonie świetnie sprawdzi jako granica strefy. Lampa wisząca nad stołem strefy jadalnej i piękny dywan pod stołem również spełnią taką funkcję. Gdy mamy salon z aneksem, skupmy się na tym, by farba ścienna do kuchni lub wybrane kafelki do kuchni odróżniały się od pozostałych ścian lub też z nimi komponowały. Jeżeli chodzi o kolory do kawalerki, wybieramy raczej jasne barwy, modne są aktualnie pastelowe farby.

Przeczytaj również: Zasady w projektowaniu kuchni

Jakie meble wybrać do kawalerki?

Kolejną sprawą jest kwestia tego, jakie wybrać meble i dodatki do kawalerki. Tutaj odpowiedź jest jasna: trzeba postawić na minimalizm. Nie oznacza to, że musimy całe mieszkanie urządzić w tym stylu, lecz z dodatkami nie przesadzajmy. Zagracone mieszkanie będzie zawsze sprawiało wrażanie nadmiernie wypełnionego, co jest nieprzyjemne, zarówno dla domownika, jak i dla jego gości. Dobrze jest wybierać meble wielofunkcyjne. Świetnie sprawdzi się kanapa z funkcją spania. Nawet, jeśli jest osobno wydzielona strefa sypialna, to na kanapie mogą spać goście. Bardzo dobrze sprawdzi się również stolik kawowy z szufladą, który zastąpi większą ławę i jednocześnie będzie schowkiem. Jeżeli ktoś chce mieć więcej miejsc siedzących, to idealne będą pufy ze skrytkami.

Przeczytaj również: 7 błędów w aranżacji małych mieszkań

Do małego pomieszczenia bardzo dobrze będą pasowały meble modułowe, które można dopasować do swojej przestrzeni. Warto wybierać meble lekkie, kolorystyka jest dowolna, ale dobrze jest unikać masywnych mebli, które dają wrażenie ociężałości. Istotna jest również kwestia oświetlenia. Jeżeli chodzi o lampy do kawalerki, to poza wspomnianą lampą nad stołem, dobrze jest wybrać lampy stojące lub ścienne. Pozwolą one na oświetlenie punktowe całego mieszkania.

Pozostają jeszcze dodatki do kawalerki. Nie powinno ich być zbyt wiele i najlepiej sprawdzą się dekoracje ścienne, ponieważ nie zajmują cennego miejsca. Perfekcyjnym dodatkiem do kawalerki jest lustro ścienne. To także rzecz, która świetnie spełni swoją funkcję w malutkiej łazience w kawalerce. Jeżeli dotychczas zastanawiałeś się jak powiększyć łazienkę w kawalerce, oto odpowiedź: zainstaluj duże lustro ścienne, najlepiej zajmujące całą, jedną ścianę. Wówczas łazienka optycznie wyda się o wiele większa. Małe mieszkanie nie ogranicza wcale możliwości na urządzenie go zgodnie z modnymi stylizacjami. Odpowiednie dobrane rozwiązania mogą sprawić, że będzie to niezwykle atrakcyjne wnętrze.

Stosując się do powyższych rad i podążając za własnym gustem, sam staniesz się ekspertem od tematu: kawalerka 30 m2, jak urządzić, pomalować i jakie dodatki wybrać? Wiele pomysłów na aranżacje i liczne dodatki znajdziesz także w internecie.