Przede wszystkim zobaczmy jakie mamy przyzwyczajenia i dla ilu osób go aranżujemy.

Inaczej będzie w przypadku gdy jesteśmy singlami, lub jesteśmy tylko we dwoje, a inaczej go urządzimy gdy mieszkają z nami dzieci w wieku przedszkolno-szkolnym.

W pierwszym przypadku oczywiście jest łatwiej. Dla jednej czy dwójki osób może znajdzie się miejsce w kuchni na mały stół czy blat przy którym będziemy mogli jeść posiłki, nie potrzebujemy też tyle miejsca do siedzenia na sofie. Jeżeli jednak w grę wchodzi już rodzina to musimy postarać się aby dla wszystkich było funkcjonalnie.

Przede wszystkim pytanie, czy mamy salon połączony z kuchnią? Jeżeli tak to możemy zrobić barek śniadaniowy, ale bez hokerów lecz połączony ze stołem. Dzięki temu zachowamy więcej miejsca i będziemy mieli gdzie usiąść i zjeść obiad.

Jeżeli jednak mamy w bloku osobno kuchnie i osobno pokój dzienny, to postarajmy się zrobić tak aby ten stół tam jednak był. Może być on postawiony bezpośrednio do ściany, dzięki czemu zyskamy trochę miejsca, a gdy będzie nas więcej np. podczas spotkań rodzinnych zawsze możemy go postawić na środku i rozciągnąć, dla większej ilości gości.

Przeczytaj również: Jak urządzić małe mieszkanie

Przyjmując założenie, że jest to bardzo mały pokój i nie ma miejsca na osobny stół, musimy postawić na stolik kawowy z możliwością podnoszenia i rozkładania blatu.

Zwróćmy jednak uwagę, aby ta funkcja była bardzo wygodna. Nie może to być standardowa korbka, bo nie będzie nam się chciało przy małych dzieciach co chwila nią kręcić. Postawmy na przycisk który pozwoli nam w kilka sekund podnieść, lub obniżyć taki stolik. Najlepiej gdyby blat też był łatwy do rozłożenia. Jest kilka takich stolików na naszym rynku. Jeżeli ktoś jest zainteresowany to mogę podesłać namiary na sklepy. Nie chcę tutaj robić reklamy, aby ktoś nie pomyślał, że jest to tekst sponsorowany 🙂

Planując ustawienie kanapy, sofy czy narożnika zwróćmy uwagę żebyśmy z miejsca w którym siedzimy, widzieli jak najwięcej punktów. Czyli dobrze gdy mamy na wprost ten nieszczęsny telewizor, następnie abyśmy widzieli wejście, to co się dzieje za oknem i ewentualnie kuchnie jeżeli mamy ja połączoną z pokojem.

Pamiętajmy, że w pokoju tym spędzamy najwięcej czasu, więc nie może on być „tylko” praktyczny, ale też musi tworzyć atmosferę taka jaką lubimy.

W pokoju tym dajmy jedna, dwie rzeczy takie które przykują wzrok i będą bliskie stylowi jaki lubimy. Może to być cegła, kamień na ścianie który da klimat bardziej domowy. Może to być przymocowany prawdziwy mech, jakaś ciekawa designerska lampa, lub ciekawie zaaranżowany sufit. Możliwości i styli jest bardzo dużo, trudno tu o wszystkim pisać, lecz jeżeli ktoś ma szczegółowe pytania, lub chęć zaprojektować takiego pokoju, czy mieszkania to proszę pisać do mnie

 

www.aranzacjawnetrz.com.pl