Remont łazienki nigdy nie jest tanią ani łatwą sprawą. O tym, ile kosztuje remont łazienki w bloku dowiesz się z poniższego wpisu.

 

Remont łazienki w bloku, to czynność bardzo złożona. Nie chodzi tylko o mnogość dostępnych możliwości, ale także o czas ich wykonania i koszty, jakie musisz ponieść. Dużą część tej kwoty stanowić będzie wymiana płytek podłogowych. Ich cena waha się od 30 do 200 zł za m2, oczywiście są droższe płytki, lecz w tym artykule kładziemy nacisk na ceny na które najczęściej inwestorzy patrzą. Skuwanie starych płytek z podłogi, to koszt od 22-25 zł m2. Jeśli szukasz oszczędności – tę czynność możesz wykonać osobiście.

Ceny układania nowych płytek podłogowych zaczynają się od 38 zł za metr kwadratowy do nawet 100 zł w największych miastach. Średni koszt położenia płytek to 80 zł za m2. Do tego musisz doliczyć koszty, związane z materiałami, takimi jak fugi i kleje do płytek. To kolejne 200-400 zł. Dużo więcej kosztuje położenie płytek na ścianach. W zależności od rozmiaru płytek, ceny takiej usługi zaczynają się od 60 zł za m2 przy największych i najmniej pracochłonnych płytkach, do nawet 170 zł za m2 przy najmniejszych, najbardziej wymagających wzorach.

Warto również przeczytać: 12 błędów w aranżacji łazienki

 

Ile kosztuje remont łazienki w bloku

Ile kosztuje remont łazienki w bloku – podłoga i ściany

Kładąc płytki tylko w newralgicznych punktach łazienki np.: nad wanną czy w kabinie prysznicowej, w pozostałej części pomieszczenia używając farby lateksowej, możesz zaoszczędzić nawet 1500 zł. Dużą część kwoty na remont łazienki będą stanowiły koszty urządzeń sanitarnych. Planując remont łazienki w bloku zastanów się czy jej metraż pozwala Ci na montaż wanny czy lepiej zamontować dobrej jakości kabinę prysznicową. Ceny kabin wahają się od 800 zł do nawet kilku tysięcy złotych – te najdroższe posiadają wiele dysz o różnych funkcjach, mają również opcję sauny. Średnio trzeba przyjąć koszt kabiny prysznicowej 1600 zł. Podobnie wygląda kwestia wanny. Ceny tych najtańszych zaczynają się od 250 zł. Te najdroższe z funkcją hydromasażu, wykonane z luksusowych materiałów, mogą dochodzić nawet do 100000 złotych. Ceny montażu zaczynają się od 200 zł w przypadku wanny i od 150 zł za kabinę prysznicową. Do tego dochodzi koszt podłączenia w wysokości 100-150 zł.

W tym artykule podane są koszty remontu łazienki przy cenach wyższych za materiały wykończeniowe.: Jaki jest koszt łazienki

Koszt oświetlenia i dodatków do łazienki

Do powyższych kosztów trzeba jeszcze doliczyć koszt oświetlenia, lustra, uchwytów na ręczniki, pojemników na mydło, czy też grzejnika łazienkowego.

Zazwyczaj w łazienkach montują ludzie halogeny, których koszt nie jest największy. Śmiało możemy przyjąć, ze jest to kwota 30 zł od sztuki. Trzeba również pamiętać o kinkiecie przy lustrze, którego koszt może być od 50 zł wzwyż. Lustro to wydatek również 100 zł lub więcej, na nasze potrzeby przyjmijmy koszt 250 zł. Grzejnik łazienkowy w zależności od wielkości i koloru może kosztować 400-1000 zł. Akcesoria łazienkowe, kolejne 300 zł

 

Remont łazienki w bloku – rzeczywiste koszty

Remont łazienki wiąże się także z wymianą urządzeń typu WC. Ceny, w zależności od rodzaju tego urządzenia, zaczynają się od 200 zł w przypadku najtańszych kompaktów, aż do ok. 20000 zł w przypadku supernowoczesnych toalet, naszpikowanych elektroniką. Ceny montażu zaczynają się od 100 zł. Instalacja umywalki, to kolejny wydatek od 250 zł poczynając. Koszt niezłej jakości baterii to kwota od ok. 500zł za komplet. Robocizna to następne 80-100 zł. Remont łazienki w bloku wiąże się najczęściej także z wymianą instalacji elektrycznej i oświetlenia. Cena wymiany oświetlenia, w zależności od ilości punktów świetlnych, to ok. 70 zł za punkt. Remont łazienki, to również okazja do zakupu nowego wyposażenia. Tutaj ceny uzależnione są od jakości wykonania i od tego czy meble będą robione na wymiar czy zostaną kupione w sklepie sieciowym.

Remont łazienki o metrażu od 4 do 7m2, w zależności od użytych materiałów, to koszt od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Średnia cena remontu łazienki to koszt 12000 zł do 17000 zł. Jest to jednak wydatek, na którym nie warto oszczędzać. Jeśli zainwestujesz w porządne materiały, a remont przeprowadzą fachowcy, to będziesz mógł się cieszyć pięknem i funkcjonalnością swojej łazienki przez długie lata.

 

Tu znajdziesz podsumowanie kosztów remontu całego mieszkania:

Ile kosztuje remont mieszkania 60 m2 w 2020 roku