Obok standardowych systemów grzewczych w pokojach dziecięcych stosuje się zatem niejednokrotnie grzejniki dodatkowe. Dlaczego warto się na nie zdecydować i jakich urządzeń użyć, by uzyskać optymalną temperaturę?

Zapraszam do lektury wpisu sponsorowanego: „Dodatkowe ogrzewanie w pokoju dziecka – co wybrać?”.

Ogrzewanie w pokoju dziecka – jakie rozwiązania się stosuje?

Pokoje dziecięce powinny być zawsze optymalnie dogrzane, by zapewnić bezpieczne warunki do wypoczynku i zabawy dla najmłodszych. Najczęściej stosuje się w nich urządzenia grzewcze podłączone do standardowego systemu ogrzewania domowego.

W pokojach pojawiają się zatem grzejniki ścienne wodne, połączone z centralnym piecem grzewczym. Oprócz nich często stawia się na ogrzewanie podłogowe, które gwarantuje optymalny rozkład temperatur oraz nie prowadzi do wymuszania cyrkulacji powietrza, co ogranicza unoszenie się roztoczy kurzu domowego, czyli jednego z mocniejszych alergenów.

Niekiedy zdarza się jednak, że standardowe ogrzewanie nie wystarcza. Wówczas warto skorzystać z jednego z urządzeń mobilnych, jak choćby te oferowane na stronie: Econovli.pl.

Dodatkowe produkty grzewcze – dlaczego warto je zastosować?

Komfort cieplny w pomieszczeniach to warunek dobrego samopoczucia i bezpieczeństwa dla domowników. Szczególnego znaczenia nabiera to w przypadku najmłodszych. Przez pierwsze miesiące życia maluchy mają spory problem z samodzielnym prawidłowym regulowaniem temperatury ciała. Dlatego tym bardziej trzeba dbać o to, by w miejscach, gdzie spędzają najwięcej czasu panowała stała temperatura, najlepiej na poziomie 22-24 stopni. Utrzymanie właściwych warunków termicznych we wnętrzach dla najmłodszych i nieco starszych dzieci zapewnia im bezpieczne warunki do zabawy, nauki i wypoczynku.

Wiele osób decyduje się na wprowadzenie do pokoju najmłodszych dodatkowego grzejnika. Do czego się on przydaje? To szczególnie praktyczne rozwiązanie, gdy okazjonalnie pragnie się nieco podnieść temperaturę w pokoju malucha, na przykład tuż po kąpieli, w trakcie przewijania lub innych zabiegów pielęgnacyjnych, wymagających zdjęcia ubranka. Grzejniki mobilne bywają też nieocenione w okresach przejściowych, zwłaszcza na wiosnę i jesienią, gdy temperatura potrafi być dość niska, a jeszcze nie uruchamia się głównych systemów grzewczych w budynku.

Dzięki takim urządzeniom udaje się odpowiednio kontrolować warunki w pokoju najmłodszych i sprawnie reagować, by szybko podnieść temperaturę w razie potrzeby.

Jakie grzejniki wybrać do pokoju najmłodszych?

W pokojach najmłodszych najlepiej sprawdzają się grzejniki mobilne, które pozwalają na zawieszenie lub ustawienie ich poza zasięgiem małych rączek. Dotknięcie rozgrzanej powierzchni urządzenia grzewczego mogłoby bowiem doprowadzić do bolesnych oparzeń skóry. Jeśli już grzejnik przenośny musi znaleźć się na podłodze, powinien to być produkt o obłych kształtach, bez ostrych krawędzi, o które maluch mógłby się zranić.

Z jakich urządzeń grzewczych najlepiej korzystać? Niezmiernie praktyczne są produkty elektryczne, które niemal od razu są gotowe do pracy i ekspresowo podnoszą temperaturę we wnętrzu. Zazwyczaj są to też rozwiązania niewielkie i lekkie, a także proste w obsłudze.

Szczególnie ciekawą opcją są elektryczne promienniki podczerwieni. W tym przypadku grzejnik nie podnosi bezpośrednio temperatury powietrza, a tylko ogrzewa ciała stałe znajdujące się na drodze fal. Dopiero one (wyposażenie, przegrody a także ludzie) oddają otrzymane ciepło do powietrza. Jest to rozwiązanie pozwalające szybko uzyskać pożądany efekt.

Innym pomysłem na dogrzewanie pokoju dziecka są termowentylatory. Składają się z grzałki i wentylatora, który zasysa chłodne powietrze, a następnie wydmuchuje ciepłe masy, by podnieść temperaturę we wnętrzu. Co ciekawe, takie produkty można stosować zarówno zimą, jak i latem. Wystarczy wyłączyć moduł grzewczy, by zyskać przyjemnie chłodne powiewy w upalne dni.