Aby dowiedzieć się co może wnieść taki prosty element natury do Twojego wnętrza – przeczytaj artykuł „Żywa dekoracja ściany i nie tylko! Mech w aranżacjach.”

Zalety aranżacji z mchu

Nie od dziś wiadomo, że kolor zielony wpływa kojąco na samopoczucie i wewnętrzną równowagę. Pomaga się odprężyć po długiej pracy umysłowej. Posiadając swój własny kawałek, tak pięknej zieleni, przywodzącą na myśl las, kojącą naturę od razu zniweluje trudy i przykrości dnia codziennego.

Chrobotek reniferowy jest także całkowicie przyjazny i bezpieczny dla alergików. Dzięki swoim właściwościom, nie dość, że nie przyciąga kurzu i innych mikrozanieczyszczeń to jeszcze filtruje powietrze w Twoim domu.

Osoby, których pasja jest muzyka, też powinny zainteresować się instalacją żywego mchu na ścianie – ma walory, które wyciszają akustycznie ściany.

No i przede wszystkim – wygląda fenomenalnie!

Żywa dekoracja ściany i nie tylko! Mech w aranżacjach

Foto: AbitareGreen

Gdzie zaaranżować mech?

Mech idealnie pasuje do pomieszczeń nowoczesnych, minimalistycznych. Kolejnym pomysłem na dekorację z mchu jest salon. Niekoniecznie połączony z kuchnia – ze względu na wyziewy z kuchenek, detergenty, ciepło, można łatwiej uszkodzić delikatną strukturę chrobotka i dużo wcześniej straci walory dekoracyjne. Jednak, sam salon, połączony z jasnymi kolorami, idealnie ożywi wnętrze. Może też być łączony z surowością betonu, ciepłym kolorem cegły, bądź kolejnym naturalnym materiałem – drewnem. Ważne jest, aby zachować jedynie umiar – zbyt dużo wyraźnych elementów, sprawi, że wnętrze stanie się przytłaczające i zagracone.

Żywa dekoracja ściany i nie tylko! Mech w aranżacjach

Foto: homedit.com

Jak wkomponować mech w swoje wnętrze?

Chrobotek montowany na ścianach tworzy stuprocentowo naturalny, bardzo efektowny dekor. Naturalnie jego barwa jest koloru jasnoszarego, jednakże najczęściej producenci impregnują i barwią go na wszystkie dostępne odcienie zieleni. Dzięki temu, osoba zainteresowana kupnem mchu ma szanse bez trudów wkomponować go w aranżację swojego domu.

Mech montuje się najczęściej na specjalnych panelach o wymiarach 40 x 60. Nie wymaga on w porównaniu do ogrodów wertykalnych kosztownych systemów nawadniania, cięcia, pielęgnacji. Od czasu do czasu można jedynie lekko zraszać wodą destylowaną. Później wykładamy nim ścianę. Można go w sposób dowolny wycinać, instalować na większej lub mniejszej płaszczyźnie ściany. Ale nie tylko. Coraz częściej służy on jako dekoracja ścienna w postaci obrazów, wycinanek oraz… elementów mebli.

Żywa dekoracja ściany i nie tylko! Mech w aranżacjach

Foto: etsy.com

Żywa dekoracja ściany i nie tylko! Mech w aranżacjach

Pomimo, minimalnego wkładu fizycznego, aby utrzymać chrobotka w dobrej kondycji, aranżując wnętrze, trzeba uważać, aby nie był on wyeksponowany bezpośrednio na promienie słoneczne i i utrzymywać odpowiednią wilgotność (40%-60% czyli wilgotność, która jest też najlepsza dla człowieka) Potem wystarczy jedynie go odkurzać.

Niedużo przy nim zaangażowania, prawda?

Planujesz renowację wnętrza? Zapraszam więc do zapoznania się z tekstem o szczegółach, które z pewnością pomogą w odświeżeniu aranżacji!

Dziękuję czytelnikom za poświęcony czas i zapraszam do siebie na FacebookaInstagrama i TikToka, gdzie prezentuję szybkie porady dotyczące aranżacji wnętrz ?!

Spodobała Ci się moja internetowa działalność? Będzie mi bardzo miło, jeśli zdecydujesz się wesprzeć mnie na Patronite ?.