Zapraszam do lektury tekstu: „Detale, które mocno wpływają na wygląd Twojego wnętrza”.

Brudny silikon

Zaczniemy od małego detalu, który irytuje mnie niemiłosiernie! Nie wiem co w nim jest takiego, że zaraz wychodzi na niego brud, grzyb czy inne zanieczyszczenia. Jak można to naprawić? Jednym rozwiązaniem jest po prostu próba wyczyszczenia go, ale z czasem nie pozostanie nam nic innego jak po prostu wymiana zabrudzonego na nowy.

Detale, które mocno wpływają na wygląd Twojego wnętrza

Foto: ladnydom.pl

Osprzęt elektryczny

Rzadko na to zwraca się uwagę, jednak dobrze dobrane włączniki czy obudowy kontaktów mogą upiększyć wnętrze. Taka wisienka na torcie! Fajnym rozwiązaniem mogą być ramki drewniane, których dumnym posiadaczem jestem sam – bo od niemal 10 lat służą mi bez zarzutu. Jeśli jednak zauważysz, że Twoje ramki zaczynają się niszczyć, to rozważ wymianę. Mały szczegół, a róznica ogromna.

Cokoliki

Całkiem częsty grzech. Albo są źle doklejone (głównie drewniane) albo, w wypadku plastikowych, niedokładnie zmontowane łącznikami, które często się wyłamują.

Detale, które mocno wpływają na wygląd Twojego wnętrza

Obrazy, postery

Mogą diametralnie zmienić oblicze wnętrza. Wnoszą elegancję i szyk, jeśli nie są tanimi podróbkami Picassa czy Moneta z Biedronki. I wtedy, kiedy nie są krzywo powieszone! Zadbajcie o to, żeby Wasze obrazy wisiały prosto.

Zaniedbana deska sedesowa

Niedawno miałem okazję korzystać z ubikacji z niedość, że uszkodzoną, to jeszcze zabrudzona. Taki długotrwały, pożółkły brud można zweryfikować, że utrzymuje się on tygodniami. Tragedia. Zdecydowany must have to zadbanie o podstawową czystość i higieniczność w łazience/ubikacji.

Detale, które mocno wpływają na wygląd Twojego wnętrza

Foto: genialne.pl

Zwiędłe rośliny

Często jak wspominam o roślinach w domu, to odzew jest pozytywny – wszyscy kochają, doceniają, wąchają. Ale jednak o rośliny trzeba dbać. Uschnięte rośliny nie wyglądają dobrze, szczególnie, jeśli mamy bujną kolekcję roślin, w której to co druga przymiera… Przyschnięte liście czy łodygi najlepiej zutylizować i zadbać o nawodnienie kwiata czy drzewka.

Nieuporządkowana biblioteczka

Na koniec punkt sporny – nieuporządkowane książki. Moim zdaniem taki chaos nie wpływa dobrze na prezencję wnętrza. Nie każę jednak, żeby układać pozycje kolorami, tytułami czy autorami, ale warto zastanowić się nad prostym poukładaniem książek na regale czy w szafce. Zaoszczędzimy dużo miejsca i wnętrze od razu nabierze powietrza i porządku.

Detale, które mocno wpływają na wygląd Twojego wnętrza

Detale, które mocno wpływają na wygląd Twojego wnętrza

A Wy co jeszcze dodalibyście do tej listy? Podzielcie się swoimi odczuciami w sekcji komentarzy!

Zapraszam również do zapoznania się z artykułem o aranżowaniu pokoju dziecięcego! ?

Dziękuję czytelnikom za poświęcony czas i zapraszam do siebie na FacebookaInstagrama i TikToka, gdzie prezentuję szybkie porady dotyczące aranżacji wnętrz ?!

Spodobała Ci się moja internetowa działalność? Będzie mi bardzo miło, jeśli zdecydujesz się wesprzeć mnie na Patronite ?.