Poniższy poradnik to odpowiedź na powyższe zagwozdki. Zapraszam do lektury tekstu pt.  „Zadbany dom – lepsze samopoczucie. Poradnik.”!

Nadmiar LEDów w domu – paski LEDowe mogą być świetnym uzupełnieniem aranżacji, jednak lepiej zachować umiar, aby nie stworzyć z danego pomieszczenia dyskoteki ?.

https://pl.pinterest.com/pin/620863498640823723/

Napisy na ścianach – napisy typu „Kochający dom”, „Rodzina, szczęście, miłość” lub oznakowanie danego pomieszczenia. Hm, wydaje mi się, że nie jest to ani estetyczne, ani praktyczne ?. Moda na takie rozwiązania minęła i zdecydowanie lepiej zostawić ściany w spokoju.

https://pl.pinterest.com/pin/620863498640823944/

Przesadzone firany/zasłony – falbaniaste, kolorowe, zakrywające 3/4 okna (jednym słowem właśnie przesadzone) to kolejny przykład przerostu formy nad treścią. Czasami mniej znaczy więcej ?.

https://pl.pinterest.com/pin/620863498640824014/

Obrazy z sieciówki – wiadomo, że zdarza się, że w sieciówkach można znaleźć świetne dzieła sztuki, ale zdecydowanie lepiej postawić na niekoniecznie drogie, ale przy tym estetyczne i po prostu wyjątkowe malunki artystów, którzy stworzą  je na zamówienie.

Sztuczne kwiaty – po prostu nie. Sztuczne kwiaty można położyć na nagrobek, a nie trzymać w domu. Jeśli już macie sztuczne, to zdecydowanie lepiej zastąpić je żywymi.

Plastikowe pojemniki jako doniczki – wyglądają brzydko i nie pasują do żadnego stylu. Wiem, że w takich pojemnikach trzyma się je tymczasowo, ale zdecydowanie lepiej kupić choćby podstawowe doniczki i od razu pomieszczenie lepiej się prezentuje.

https://pl.pinterest.com/pin/620863498640824214/

Sterta prania w widocznym miejscu – kwestia czysto estetyczna, ale najlepiej pozbyć się jej z salonum czy sypialni. Po sprzątaniu każde wnętrze nabiera blasku i od razu lepiej się człowiek czuje ?.

Obtarte klamki i uchwyty – detal , który sprawia, że nasz dom sprawia wrażenie starego, zaniedbanego. Nie jest to droga rzecz, więc wymiana raz na kilka lat z pewnością znajdzie miejsce w budżecie.

Niepoukładane książki – kolejna kwestia estetyczna. Schludnie poukładane książki potrafią stworzyć niesamowity klimat w pomieszczeniu.

Niepoukładane kable – kwestia, na którą raczej nie zwracamy uwagi, ale ma znaczenie, jeśli chodzi o estetykę danego pomieszczenia. Najlepiej albo schować albo ciekawie zaaranżować ułożenie takich kabli.

https://pl.pinterest.com/pin/620863498640824632/

Niechlujnie pościelone łóżko – co prawda, to fakt, że jest zaścielone, to już połowa sukcesu ?. Ale jak już udało się je zaścielić – zróbmy to porządnie!

Brak estetycznych pojemników na żele w łazience – jeśli mamy ich całe multum, to po prostu nie sprawia dobrego wrażenia. Proste, tanie i ładne pojemniki mogą naprawdę zdziałać cuda.

https://pl.pinterest.com/pin/620863498640824725/

Utrzymanie wnętrza w spójności i ładzie nie jest kwestią, o której myślimy na co dzień, więc mam nadzieję, że powyższa lista (która jest subiektywna!) pomoże Wam chociaż trochę upiększyć swój dom, żebyście mogli poczuć się w nim lepiej.

Ostatnio wspominałem też o home-stagingu, czyli kwestii, która również pomoże Wam zachować porządek w mieszkaniu ?.

Dziękuję czytelnikom za poświęcony czas i zapraszam do siebie na FacebookaInstagrama, ale też na TikToka, gdzie znajdziecie m.in. szybkie porady o aranżacji wnętrz ?