Jeśli tak – zapraszam do lektury artykułu „Home stagingu ciąg dalszy”, w którym poruszę popularną ostatnio kwestię małych niedrogich zmiany w aranżacji wnętrza, które potrafią zmienić postrzeganie nasze i klienta o 180 stopni. Zapraszam!

Po pierwsze – usuń zbędne rzeczy, „odgruzuj” swoje mieszkanie. Człowiek nawet nie zdaje sobie sprawy, ile dobrego niesie ze sobą pozbycie się niepotrzebnych gratów! Po wyeliminowaniu nadmiaru mebli i dekoracji, które wiszą już od kilku dobrych lat, wysłużonych dywanów i wykładzin, dom stanie się przestronniejszy i większy! Dzięki temu powstają też nowe obszary do aranżacji, które nadadzą mieszkaniu świeżości.

Po drugie – odpersonalizuj mieszkanie, a bardziej po ludzku – pozbądź się rzeczy osobistych. Zdjęcia z wakacji, pamiątki rodzinne, dyplomy i certyfikaty, obraz ze ślubu dziadków/rodziców/siostry czy cokolwiek w ten deseń – out! Klient musi być w stanie wyobrazić sobie jak tam będzie mieszkał, a nie przeglądać Wasze prywatne szpargały!

Kolejny punkt – usuń usterki! Pierwszego wrażenia nie można naprawić, ale cieknący kran, czy zniszczony próg już tak! Pozbycie się mankamentów sprawi, że klienci znacznie przychylniej będą patrzeć na Waszą inwestycję i nie będą podejrzewać poważniejszych błędów.

W miarę możliwości i dostępnego budżetu – zadbaj o dobre oświetlenie. Nikt nie chce przebywać w ponurych pomieszczeniach. Szczególnie wiosną, kiedy fala jesienno-zimowej depresji już za nami. Zadbaj o to, aby największe pomieszczenia, te które mają potencjał, żeby „sprzedać” całe mieszkanie. Jeśli ściany są w nagannym stanie przemyśl przemalowanie mieszkania. Jasne kolory zachęcą potencjalnego najemcę/nabywcę.

Kolejna kwestia – zapachy. Co tu dużo mówić… Przy sprzątaniu większość nieprzyjemnych zapachów powinna zniknąć, jeśli jednak nadal się pojawiają najlepiej po prostu przewietrzyć całe mieszkanie i zaopatrzyć się w jakiś delikatny zapach do mieszkania.

Tych kilka prostych działań w ramach home stagingu pozwoli jak najkorzystniej zaprezentować Wasze mieszkanie. Aranżując wnętrza do zdjęć czy na wizytę osób zainteresowanych wynajmem lub kupnem, postarajcie się pokazać, że Wasze mieszkanie jest idealnym miejscem, w którym potencjalny nabywca lub najemca poczuje się jak u siebie w domu :))

Dziękuję wszystkim czytelnikom za poświęcony czas i zapraszam do siebie na FacebookaInstagrama, ale też na TikToka, gdzie znajdziecie m.in. szybkie porady o aranżacji wnętrz ?