Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami. W sklepach aż roi się od zajączków, baranków, kolorowych pisanek w najróżniejszych odsłonach…No właśnie, ale czy naprawdę musimy iść na łatwiznę, kupując elementy ozdobne? Oczywiście, że nie! Warto pójść o krok dalej i postawić na DIY, zyskując modne i stylowe dekoracje i całe mnóstwo satysfakcji z ich wykonania. To naprawdę nie jest trudne! Przeczytaj artykuł: Wielkanoc- Jak samemu wykonać ozdoby na święta wielkanocne?

Ozdoby wielkanocne DIY

Stworzenie pięknego stroika wielkanocny to nic trudnego, jeśli tylko uruchomimy pokłady naszej kreatywności. Warto wykorzystać choćby piętrową paterę na ciasto i babeczki. Tym razem niech pojawią się na niej maleńkie doniczki, w których posadzimy zboże (będzie miało piękny zielony kolor, gdy wzejdzie). Dobrze sprawdzą się też żółte krokusy. Takie połączenie barw świetnie sprawdzi się na wielkanocny czas!

Przeczytaj również:

Jak przystroić dom na święta wielkanocne?

Wielkanoc- Jak samemu wykonać ozdoby na święta wielkanocne?

Wielkanoc- Jak samemu wykonać ozdoby na święta wielkanocne?

Wykorzystajmy też butelki (na przykład te utrzymane w styku vintage, stylizowane na stare, których pełno teraz w sklepach z dekoracjami). Nasypmy do nich trochę drobniutkich kamyczków i włóżmy bazie albo zielone gałązki. Proste, a bardzo ładnie!

Samodzielnie wykonane ozdoby na święta wielkanocne mogą też przybrać formę pełnych uroku gniazdek. W tym celu warto wykorzystać jednopiętrową paterę na ciasto lub dekoracyjny talerz na nóżce. Cienkie gałązki albo słoma w mig przeobrażą się w w gniazdo, które zostanie wypełnione pisankami. Jeśli chcemy, żeby nasza dekoracja miała nieduże rozmiary, zamiast kurzych jaj wykorzystajmy przepiórcze.

To również może Cię zainteresować: na co zwrócić uwagę, przy projektowaniu wnętrz

Ozdoby wielkanocne – minimalistyczne, zielone czy rustykalne?

Jeśli jesteśmy fanami minimalizmu i na takie właśnie ozdoby wielkanocne stawiamy, wykorzystajmy gałązki (najlepiej takie, na których nie pojawiły się jeszcze zielone liście). Po powieszeniu na nich białych wydmuszek będziemy mieć gotową dekorację świąteczną pełną prostoty. Postawmy ją na komodzie w pokoju dziennym albo na wielkanocnym stole.

Pokusić się też warto o stworzenie bardzo nietypowych wielkanocnych jajek. Ich oryginalność polegać ma na tym, że są stworzone z mchu (sztuczną jego wersję można kupić choćby na giełdzie kwiatowej). Musimy tylko nadać im odpowiedni kształt…wszystko wskazuje na to, że jest to jedna z najszybszych do wykonania ozdób wielkanocnych, które można samemu wyczarować. Kilka chwil i gotowe!

Wielkanoc- Jak samemu wykonać ozdoby na święta wielkanocne?

Ciekawie prezentowały się będą także ozdoby wielkanocne, które są szczególnie polecane do rustykalnych wnętrz. Mowa o wiankach – te tworzy się na klasycznym styropianowym kole, wykorzystując wspomniany już sztuczny mech i sznurek. Ozdoba może trafić na drzwi, by przypominać wszystkim, że Wielkanoc za pasem!

Masz białą kuchnię? Zobacz ja o nią dbać. 

Biała kuchnia – wady i zalety, jak o nią dbać i z czym łączyć

 

 

Aranżacja Wnętrz