Nie przedłużając – zapraszam do przeczytania poradnika „Triki na optyczne powiększenie łazienki”!

  1. Wykorzystaj szklane powierzchnie.

Drzwi do małej łazienki ze wstawionym, hartowanym, matowym szkłem mogą wnieść do wnętrza  dużo więcej światła, a także stworzyć wrażenie większej przestrzeni.

  1. Zastąp wannę kabiną prysznicową.

W sprzedaży dostępne są różnego rodzaju kabiny prysznicowe do małych łazienek, którymi świetnie można zastąpić wannę. To niezwykle funkcjonalne rozwiązanie, dzięki któremu można zyskać dużo wolnej powierzchni.

Triki na optyczne powiększenie łazienki

Foto: blu.com.pl
  1. Zmień kształt wanny

Jeśli jesteś wielbicielem długich kąpieli w wannie, postaraj się kupić wannę narożną o małych gabarytach. Zajmiesz w ten sposób tylko jeden róg łazienki. Możesz pokusić się o zainstalowanie osłon szklanych lub pleksi wokół brzegu wanny i korzystać z niej również, jak z prysznica.

  1. Wybierz nowe, jasne kafelki

Jasny kolor kafelków sprawi, że mała łazienka stanie się bardziej przestronna i radośniejsza. Bogata gama kolorystyki ceramicznych płytek daje możliwość zaspokojenia potrzeb każdego klienta.

Triki na optyczne powiększenie łazienki

Foto: magnoliamarket.com
  1. Rozstaw wszystko po kątach

Dzisiaj nie jest już problemem dopasowanie instalacji wodnej do własnych potrzeb, dlatego, jeśli chcesz mieć zagospodarowane wszystkie rogi małej łazienki, możesz to bez trudu osiągnąć. Dostępne są w sprzedaży narożne umywalki, prysznice, wanny a nawet sedes można tak ustawić. Dzięki temu powstaje dużo wolnej przestrzeni na środku.

  1. Siedząca kąpiel

Chciałbyś mieć coś między wanną a prysznicem? Nie ma problemu. Taki rodzaj wanny narożnej z siedziskiem, pozwoli Ci na komfortowe branie prysznica na siedząco a jeśli zechcesz wykąpać się w wannie, będzie to również możliwe.

  1. Kabina prysznicowa bez brodzika

Zyskasz więcej powierzchni, decydując się na prysznic z tą samą posadzką, co w całej łazience. Przestrzeń prysznica w małej łazience wystarczy odgrodzić tylko szklaną ścianką i wykonać odpływ w podłodze.

Triki na optyczne powiększenie łazienki

Foto: tanialazienka.com
  1. Pralka do kuchni lub do przedpokoju

Czy potrzebna Ci pralka w małej łazience?. Na pewno znajdzie się na nią miejsce w kuchni lub w przedpokoju. Może na przykład w jakiejś szafie wnękowej. Jeśli gdzieś przez ścianę dostępny jest odpływ w łazience czy w kuchni wszystko da się zrobić.

  1. Okno w małej łazience

Każdą przestrzeń powiększa okno. Szczęśliwi Ci, którym udało się kupić małą łazienkę z oknem. Ci, którzy nie mieli takiej możliwości, mogą wykorzystać do powiększenia przestrzeni duże lustra.

Triki na optyczne powiększenie łazienki

Foto: naszedomowepielesze.pl

  1. Lustrzane płytki

A może warto urządzić małą łazienkę, wyklejając część powierzchni ścian, lustrzanymi płytkami, lub w części ściany dać lustro? Stworzy to wrażenie głębi i chociaż iluzorycznie zwiększą przestrzeń.

Triki na optyczne powiększenie łazienki

Mała łazienka nie musi być problemem – można ją łatwo zmienić w funkcjonalne i świetnie urządzone pomieszczenie, w którym domownicy spędzają w końcu sporo czasu każdego dnia.

Może zainteresuje Cię też jeden z poprzednich artykułów? Przeczytaj parę moich słów o ekologicznym aranżowaniu wnętrz!

Dziękuję  czytelnikom za poświęcony czas i zapraszam do siebie na FacebookaInstagrama i TikToka, gdzie prezentuję szybkie porady dotyczące aranżacji wnętrz ?!