Zapraszam więc do lektury poradnika: „Triki, które pomogą Ci utrzymać porządek we wnętrzu”!

Zaczniemy od czegoś banalnego:

  1. Wyłóż górę wysokich mebli papierem

Może brzmieć absurdalnie i głupio, ale uwierzcie, że działa! Jeśli macie wysokie meble, tuż pod sufit, to jak to wyczyścić bez zagrożenia zdrowia czy życia? ? Żarty na bok, ale faktem jest, że takie porządki są strasznie niewygodne i dużo łatwiejszym rozwiązaniem jest właśnie użycie folii, gazet czy papieru np. do pieczenia, którym wyłożycie górę. Dzięki temu ułatwicie sobie sprzątanie takich powierzchni.

2. Ogranicz ilość rzeczy na blatach, komodach i półkach

Mówiłem już kilkukrotnie o niepraktyczności otwartych półek, to fakt. Należy je ograniczyć przy planowaniu wnętrza, żeby później nie musieć biegać ze szmatką i wycierać kurze kilka razy w tygodniu. Wracając do blatów – ograniczcie również urządzenia czy dekoracje na blacie. Wykorzystajcie wolne miejsce w szafkach czy schowkach.

3. Ściągaczka wody w kabinie prysznicowej

Do tego punktu mam trochę obiekcji, ale wiele osób pisało o tym w komentarzach, kilku członków rodziny również korzysta. Mi osobiście, z takiego powodu, że mi się nie chce. ? Ale faktycznie – może to być pomocne przy utrzymywaniu prysznica w czystości.

garneczki.pl

4. Pomyśl o zakupie robota odkurzającego

Ten punkt jednak wymaga nakładu finansowego do zrealizowania, ale dobrze dobrany sprzęt może być świetną inwestycją, szczególnie dla leniwych. Różne możliwości, dojedzie praktycznie wszędzie i przede wszystkim zrobi to za Ciebie. ? Jednak warto przemyśleć przed remontem i zaplanować wnętrze tak, aby działanie robota było jak najbardziej efektywne. Na przykład – jeśli lubisz rośliny, to kup masywne donice, których taki odkurzacz nie przewróci lub dopasuj meble, z nóżkami, pod które wjedzie odkurzacz lub do samej ziemi, żeby kurz się pod nimi nie zbierał.

5. Cokoliki „wtopione w ścianę”

Cokoliki same w sobie są przydatne – myjąc podłogę nie ubrudzisz ściany, a cokolik, który jednak łatwiej wyczyścisz niż ścianę 😉 Ponadto na takich „klasycznych” cokolikach łatwo zbiera się kurz. Ale jeśli zaplanujesz sobie wcześniej cokoliki typu MDF, te naklejane na ścianę – problem będziesz miał z głowy.

6. Zaplanuj jak najwięcej szaf

Nie tylko na ubrania, ale jak poprzednio, przy punkcie z powierzchnią blatów i półek – na wszelkie urządzenia kuchenne czy łazienkowe oraz szafę gospodarczą, w której pochowasz środki czystości, mopa, miotłę i jeszcze parę rzeczy.

7. Suszarka automatyczna

Wywlekanie suszarki z praniem, szczególnie w niewielkich wnętrzach przeszkadza i psuje estetykę aranżacji. Poza tym stosy prania porozrzucane po pokoju nie wyglądają dobrze. Automatyczna suszarka nie jest najtańszym rozwiązaniem, ale za to może faktycznie odciążyć podczas sprzątania wnętrza.

8. Zaimpregnowana ceramika łazienkowa

Mała rzecz, a jakże pomocna. Chodzi zarówno o ceramikę, czyli umywalki czy ubikacje, ale również o kabinę prysznicową. Oszczędzi Wam to czasu na zmywanie mydlin czy zacieków. Ale jednak trzeba pamiętać, żeby taką impregnację przeprowadzać średnio raz na pół roku.

Dajcie znać, jakie Wy macie patenty i z jakich trików korzystacie 😉

Może zainteresuje Cię też jeden z poprzednich artykułów? Przeczytaj jak optycznie powiększyć łazienkę.

Dziękuję  czytelnikom za poświęcony czas i zapraszam do siebie na FacebookaInstagrama i TikToka, gdzie prezentuję szybkie porady dotyczące aranżacji wnętrz ?!