Zapraszam do lektury artykułu: „Trendy wnętrzarskie na nadchodzący rok”.

Odważne, nasycone kolory

I to na różnych materiałach – nie tylko ściany! Meble, AGD, ale też drzwi. Nie jest to bajka wyssana z palca – przechadzając się po targach wnętrzarskich rzucały się w oczy kolory z jakimi wystawiają się producenci mebli, armatury czy ceramiki.

Widać duży trend w kierunku „inności”. Przez lata projekty obracały się głównie wokół beżów, brązów czy szarości, a teraz idziemy bardziej w ciepłe barwy. Czy słusznie? Sami oceńcie. ?

Oświetlenie

Szklane klosze, złoto, czerń – dominują. Klosze o dziwo przezroczyste, bardzo łatwo brudzące się (ktoś chyba nie ogląda moich odcinków ?). W tej działce – bez szału, bez zdziwień.

Meble

W tym wypadku trochę się zaskoczyłem i to pozytywnie – znów idziemy w kierunku skandynawskiej prostoty. Inspiracje naturą, funkcjonalność i w odróżnieniu od pierwszego punktu – brak wystrzałowości. Może się podobać.

Drzwi

W końcu coś mi się spodobało. ? Możecie zapytać – drzwi? Co w nich może być fajnego, modnego, ciekawego?

Mi w oko wpadła rosnąca popularność drzwi ukrytych oraz to, że jest więcej kolorów i materiałów np. drzwi z fornirem kamiennym.

Warto jednak pamiętać, że drzwi są niejako wizytówką domu i muszą one pasować do całego wystroju.

Fronty kuchenne

Wszyscy z nas przykładają do tego elementu dużą wagę – żeby był praktyczny i estetyczny. Ja widzę, że zaczyna się odchodzić od frontów gładkich. Pojawiają się nowe, odważne wzory i jak w podpunktach wyżej – też kolory. ?

Blaty

Blaty? HPL – wbija się do branży drzwiami, oknami, piwnicami. 2023 zdecydowanie będzie jego rokiem.

Uważam, że to jest świetna sprawa! Patrząc po parametrach – jest trwalszy od innych materiałów. Mozna podwieszać pod nim zlewozmywaki i nie kosztuje to milion monet. Faktyczną praktyczność i trwałość będziemy mogli ocenić dopiero za parę lat. Mam nadzieję, że nie będę musiał się tłumaczyć. ?

Trendy wnętrzarskie na nadchodzący rok

Ciekawy jestem czy moje przewidywania – kolory, fronty lub drzwi Wam się podobają? Dajcie znać w sekcji komentarzy!

Planujesz renowację wnętrza? Zapraszam więc do zapoznania się z tekstem o szczegółach, które z pewnością pomogą w odświeżeniu aranżacji!

Dziękuję czytelnikom za poświęcony czas i zapraszam do siebie na FacebookaInstagrama i TikToka, gdzie prezentuję szybkie porady dotyczące aranżacji wnętrz ?!

Spodobała Ci się moja internetowa działalność? Będzie mi bardzo miło, jeśli zdecydujesz się wesprzeć mnie na Patronite ?.