Zapraszam do lektury tekstu: „Trendy i rozwiązania, które szybko przeminą”.

Akrylowe meble

Takie rozwiązania bardzo nakreślają dany styl, co uniemożliwia stworzenia uniwersalnego, ponadczasowego wnętrza. Takie meble dobrze się komponują w niektórych aranżacjach np. w eklektyzmie, jednak we większości nie stanowią dobrego uzupełnienia.

Trendy i rozwiązania, które szybko przeminą

Foto: Tian Bell

Skórzane i bąbelkowe sofy i kanapy

Po pierwsze skóra nie jest zbyt wygodna w siedzeniu.  Podobnie jak plastikowe meble, te ze skórzanym poszyciem bardzo nakreślają styl aranżacji – jeśli nie tworzycie klasycznych aranżacji to nie będzie to wiecznie modne. Lepiej wtedy z tego zrezygnować. Możemy podpiąć pod ten punkt meble bąbelkowe – trochę wymysł i ciekawostka, które również nie należą do najwygodniejszych i z pewnością nie będą „trendy”.

Trendy i rozwiązania, które szybko przeminą

Foto: maartendeceulaer.com

Betonowe podłogi i schody

Takie rozwiązania jak najbardziej mogą się podobać, ale betonowe wylewki na podłodze świadczą o czasach, w których dane wnętrze powstawało. Fakt faktem – wygląda to dobrze i nadaje klimatu, szczególnie w loftowych aranżacjach, ale wątpię, żeby było to ciągle modne za kilka lat.

Trendy i rozwiązania, które szybko przeminą

Foto: treddi.com

Krzykliwe kolory

Krzykliwe, jaskrawe, agresywne barwy typu czerwień, pomarańcz, ostry żółty – o nich mowa. Też z pewnością za kilka lat tak pomalowane ściany nie będą już modne, a może nawet sami się nimi zmęczycie i będziecie chcieli przemalować na coś bardziej stonowanego.

Jeśli chodzi o kolory, to beże i brązy akceptuje najwięcej ludzi – bo aż 80%, a później odcienie szarości. Takie barwy z pewnością oprą się próbie czasu.

Trendy i rozwiązania, które szybko przeminą

Foto: Twitter.com

Trendy i rozwiązania, które szybko przeminą

Wiadomo – o gustach się nie dyskutuje, jednak jeśli chcecie stworzyć ponadczasowe wnętrze, które oprze się upływowi czasu, to lepiej nie stosujcie takich rozwiązań.

Jeśli chcesz się dowiedzieć na czym można zaoszczędzić przy remoncie np. łazienki – zapraszam do lektury jednego z poprzednich artykułów, w którym opisuję na czym mi udało się zaoszczędzić remontując swoje wnętrza: „Jak zaoszczędzić podczas remontu?„.

Dziękuję czytelnikom za poświęcony czas i zapraszam do siebie na FacebookaInstagrama i TikToka, gdzie prezentuję szybkie porady dotyczące aranżacji wnętrz ?.

Spodobała Ci się moja internetowa działalność? Będzie mi bardzo miło, jeśli zdecydujesz się wesprzeć mnie na Patronite ?.