Zapraszam do lektury artykułu „Jak zaoszczędzić podczas remontu?” ?

A więc zaczynamy! Pierwsza rzecz, o której chciałbym wspomnieć to rearanżowanie łazienek. Wydaje mi się, że właśnie w tym pomieszczeniu jesteśmy w stanie najwięcej zaoszczędzić. Posłużę się przykładem – standardowa łazienka w mieszkaniu w bloku, gdzie koszty materiałów wyniosły lekko ponad 3200 zł.

Wykończenie ścian

Jak zaoszczędzić podczas remontu? Część 1. Jak zaoszczędzić podczas remontu? Część 1.

Gdzie udało się zaoszczędzić? Na płytkach. Jak sami widzicie nie ma tutaj ozdobnych płytek. Wykorzystano tylko szarą płytę jako podstawę, a całość uzupełniono białą cegłówką.

Płytki dekoracyjne tzw. dekory mogą kosztować krocie!

Druga rzecz to rozmieszczenie płytek – są one pociągnięte wzdłuż strefy mokrej i w kabinie prysznicowej. Jeśli nie mamy dużego budżetu, to nie ma sensu układać płytek na całej ścianie. To tylko zwiększy koszty, a jak widać wyżej można zaprojektować ciekawą łazienkę bez tego.

Meble

Kolejna kwestia to meble. Wszyscy lubimy designerskie rozwiązania, ładne i markowe rzeczy. Ale przy ograniczonym budżecie lub tak jak w tym wypadku – w mieszkaniu na wynajem nie ma sensu silić się na szalone rozwiązania.

Do tej łazienki zakupiono ubikację ze stelażem w komplecie oraz umywalkę z szafką również w zestawie, co koniec końców sprawiło, że udało się zaoszczędzić parę stówek ?.

Idąc tym tropem zabudowy – potrzebna jest też armatura. Bateria do umywalki to przecież podstawa. W tym wypadku również można zaoszczędzić i kupić tańszą, która mimo wątpliwej ceny i tak wytrzyma parę dobrych lat. Poza tym są to elementy bardzo łatwo wymienialne, więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby po jakimś czasie zastąpić ją nowszą.

Oświetlenie

Istotną kwestią jest oświetlenie. Jak wiecie z moich materiałów, mam bzika na punkcie oświetlenia. I faktycznie podczas projektowania wnętrz wykorzystuję bardzo dużo źródeł światła, co może znacznie powiększyć budżet.

Dlatego przy budżetowych remontach zalecam wstrzemięźliwość w doborze światła. Im mniej lamp tym mniej potrzebnych kabli, kloszów, kinkietów, ale też włączników i ramek. Tym samym jesteśmy w stanie dobrze oświetlić wnętrze nie wydając na to milionów monet ?.

Jak zaoszczędzić podczas remontu?

Ciekawi mnie na czym Wam udało się zaoszczędzić, albo na czym wiecie, że moglibyście zaoszczędzić więcej ?. Dajcie znać w komentarzach pod artykułem lub na Facebooku, a ja przygotuję drugą część artykułu już niedługo!

Dziękuję czytelnikom za poświęcony czas i zapraszam do siebie na FacebookaInstagrama i TikToka, gdzie prezentuję szybkie porady dotyczące aranżacji wnętrz ?!

Spodobała Ci się moja internetowa działalność? Będzie mi bardzo miło, jeśli zdecydujesz się wesprzeć mnie na Patronite ?.