Zapraszam do lektury tekstu: „Trendy i rozwiązania, które szybko przeminą – część 2”.

Lampy na sznurkach, bez abażurów

Mocno nakreślają dany czas, w którym to wnętrze zostało stworzone. Przez ostatnie lata panował właśnie taki trend, aby minimalistycznie i oszczędnie (bo nie trzeba kupować żadnego klosza) aranżować oświetlenie, jednak z upływem czasu takie rozwiązania wychodzą z mody.

Trendy i rozwiązania, które szybko przeminą - część 2

Foto: woodandsteel.pl

Kilkustopniowe sufity podwieszane

Sufit podwieszany naprawdę może pomóc wnętrzu. Jest to świetne rozwiązanie, jednak pamiętajmy o umiarze! Wielostopniowe, kanciate sufity od razu przywodzą mi na myśl lata 90′. Nie wygląda to najlepiej i nie jest w stanie to wytrzymać próby czasu.

Trendy i rozwiązania, które szybko przeminą - część 2

Foto: Md mubarak khan Khan

Łuki

Co prawda wracają one ostatnimi czasy do mody, ale ja jednak zostaję przy swoim – nie jest to rozwiązanie, które będzie uniwersalne przez lata. Dlatego projektując swoje wnętrze zastanówcie się dobrze nad takimi rozwiązaniami, bo po zaaranżowaniu takiego łuku może być problem, żeby odkręcić ten pomysł…

Trendy i rozwiązania, które szybko przeminą - część 2

Foto: homify.pl

Wzorzyste dywany

Te rozwiązania również przypominają nam o minionych dekadach – szczególnie przywołują lata 80′.  Co prawda – w niektórych aranżacjach wyglądają ładnie i dobrze się komponują. Jednak jeśli chcemy uzyskać uniwersalną i ponadczasową aranżację, to rozważyłbym dywany w bardziej stonowanej kolorystyce i strukturze.

Trendy i rozwiązania, które szybko przeminą - część 2

Foto: thelayoverlife.com

Marmur

Za ten podpunkt może mi się oberwać ?. Marmur, płytki marmuropodobne, wszelkie jego imitacje.

Sam marmur z pewnością jest ponadczasowy – przewija się we wnętrzach od zarania dziejów. Ale chodzi mi o jego nadmiar! Jak z wszystkim, nie wolno przesadzać. Ściany, posadzki, umywalki i wanny marmurowe – to już przesada!

Trendy i rozwiązania, które szybko przeminą - część 2

Foto: architectureartdesigns.com

Trendy i rozwiązania, które szybko przeminą – część 2

Wiadomo – o gustach się nie dyskutuje, jednak jeśli chcecie stworzyć ponadczasowe wnętrze, które oprze się upływowi czasu, to lepiej nie stosujcie takich rozwiązań.

Jeśli chcesz się dowiedzieć na czym można zaoszczędzić przy remoncie np. łazienki – zapraszam do lektury jednego z poprzednich artykułów, w którym opisuję na czym mi udało się zaoszczędzić remontując swoje wnętrza: „Jak zaoszczędzić podczas remontu?„.

Dziękuję czytelnikom za poświęcony czas i zapraszam do siebie na FacebookaInstagrama i TikToka, gdzie prezentuję szybkie porady dotyczące aranżacji wnętrz ?.

Spodobała Ci się moja internetowa działalność? Będzie mi bardzo miło, jeśli zdecydujesz się wesprzeć mnie na Patronite ?.