Styl nowoczesny we wnętrzach – czym się charakteryzuje?

styl nowoczesny we wnętrzach

Główne cechy stylu nowoczesnego w aranżacji wnętrz

Styl nowoczesny w Polsce trwa już bardzo długo i z całą pewnością z lekkimi modyfikacjami, będzie jeszcze przez wile lat nam towarzyszył. Ma on tą dużą zaletę, że nadaje się do aranżowania wnętrz dużych, jak domy, rezydencje, jak i niewielkich mieszkań. Styl nowoczesny wnętrzom nadaje lekkości, przejrzystości i praktyczności. Z tego się wywodzi. Ludzie w tym stylu poszukują funkcjonalności bez zbędnych ozdób które będą wymagały od nas pielęgnacji, czy sprzątania.

Przeczytaj również: Ile kosztuje remont łazienki

czym się charakteryzuje styl nowoczesny we wnętrzach  styl nowoczesny we wnętrzach

Jak urządzić mieszkanie w stylu nowoczesnym

Styl nowoczesny jest bardzo dobrym stylem do urządzenia mieszkań. Mieszkania w stylu nowoczesnym charakteryzując się praktycznością, ale i urokiem. Możemy je dostosować do swojego gustu i swojej osobowości. W designie w nowoczesnych mieszkaniach nie ma miejsca na ornamenty, zdobienia i nadmiar dekoracji. Tu jakość materiałów i mebli mają być ozdobą.

Ponad to w mieszkaniu w stylu nowoczesnym musimy utrzymać konsekwencję. Trzymamy się kilku tylko kolorów i pamiętamy o dopasowaniu. Gdy mamy np. jedną ścianę w kolorze szarym, to powtórzmy ten kolor na sofie, czy krzesłach. Tak jak wspomniałem, w wystroju tym nie ma miejsca na bibeloty, wszystkie pamiątki z podróży chowamy. Jedynie co możemy wyeksponować to delikatne ramki na zdjęcia, czy świeczki.

Kolory w stylu nowoczesnym we wnętrzach

Podstawową zasadą w stylu nowoczesnym jest używanie niewielkiej ilości kolorów. Zazwyczaj nie są one również jaskrawe, są bardziej stonowane. Mogą to być beże i brązy, szarości i popiele. Można je połączyć i dodać koloru złotego, srebrnego czy czarnego. W ostatnim czasie bardzo modnymi kolorami w takich wnętrzach to róż, kolor niebieski i zielony. Ważne jednak, aby na raz nie było za dużej ilości barw.

Zobacz również: Trendy w aranżacji wnętrz

Salon w domu w nowoczesnym stylu

Styl nowoczesny we wnętrzach – czym się charakteryzuje?

Czym charakteryzują się style wnętrzarskie: