Pod tym linkiem zobaczysz galerię z aranżacjami w stylu klasycznym: Aranżacje wnętrz w stylu klasycznym

Styl klasyczny we wnętrzach – czym się charakteryzuje?

styl klasyczne we wnętrzach czym się charakteryzuje

Styl klasyczne we wnętrzach

Ten styl bardzo dobrze sprawdza się w dużych domach, rezydencjach, nadaje on takim pomieszczeniom elegancji i szyku. Lecz nie oznacza to, że nie może być stosowany w mieszkaniach. Oczywiście, że tak. Styl klasyczny w mieszkaniach bardzo dobrze się odnajdzie, jeżeli uda nam się znaleźć równowagę. Niestety bardzo łatwo w niewielkich pomieszczeniach przesadzić ze sztukaterią i automatycznie, takie mieszkanie będzie ciężkie wizualnie.

styl klasyczny we wnętrzach

cechy stylu klasycznego w aranżacji wnętrz  styl klasyczny w aranżacji wnętrz

Jak urządzić mieszkanie w stylu klasycznym

Jeżeli chcesz stworzyć mieszkanie w stylu klasycznym, możesz połączyć nowoczesność z tradycją. W klasyce zawsze sprawdzi się sztukateria, ozdobne żyrandole i wygodne klasyczce sofy. Możesz jednak połączyć to z lakierowanymi meblami, czy prostszą formą komód. Styl klasyczny w mieszkaniu charakteryzuje się dość prostą formą, lecz z klasycznymi dodatkami. Możemy je uzyskać dzięki sztukaterii, rozetą na suficie, czy pięknym rzucającym się w oczy żyrandolem.

Ważnym elementem w mieszkaniu w stylu klasycznym jest kominek. Dobrze by było gdyby on powstał w salonie, oraz … sypialni. Zdaję sobie sprawę, że nie zawsze to jest możliwe, lecz wtedy możemy postawić na biokominek, lub na portal kominkowy ze świecami w środku i zdjęciami na gzymsie.

Kolory we wnętrzach w stylu klasycznym

Głównymi kolorami w stylu klasycznym są: kolor beżowy, kremowy, szary, zielony i czasem niebieski. Bardzo dobrym pomysłem jest również dodanie świeczników na komodzie, czy obrazów na ścianie. Kolor zielony, czy niebieski bardzo ładnie wygląda na kanapach, sofach. Możemy się również pokusić, o jeden żywszy akcent kolorystyczny, np kolor żółty na fotelu.

Łazienka w stylu klasycznym

Styl klasyczny we wnętrzach – czym się charakteryzuje?

Meble w stylu klasycznym

Wydawać by się mogło, że meble w stylu klasycznym, są bogato zdobione, fikuśne, wręcz pałacowe. Nic bardziej mylnego. Meble są raczej w prostszej formie, z lekkimi zdobieniami. To otoczenie ma być bardziej ozdobne, a mebel powinien być elegancki.

Meble w stylu klasycznym są wykonane zazwyczaj z naturalnych materiałów. Posiadają delikatne ozdoby takie jak, złote uchwyty, lekkie fazy na frontach, czy delikatny gzyms na szafie, czy komodzie. Nie może być na nich za dużo zdobień, muszą być przede wszystkim praktyczne.

Przeczytaj również:

Jak urządzić poddasze – aranżacja poddasza