Zapraszam do lektury artykułu pt. „Proste rozwiązania, które odmienią Twoje wnętrze”.

Moja ciocia z Żor zawsze mówiła, że podłoga i stół muszą być zawsze wysprzątane, bo jak to jest czyste, to całe wnętrze wygląda na czyste. Trudno się nie zgodzić, ale ja poszedłbym z tym jeszcze dalej – nie tylko, to co na zewnątrz, ale też wewnątrz. Odgruzowując półki czy szafki z niepotrzebnych dokumentów czy innych szpargałów jesteśmy w stanie zaoszczędzić naprawdę dużo miejsca, co automatycznie sprawia, że robi się jakoś przestronniej ?.

Kolejna wskazówka dotyczy ścian. Puste ściany nie są w stanie zrealizować całego potencjału jaki kryje się we wnętrzu. Dlatego kolejna moja rada – udekoruj swoje ściany! Obrazy, malunki, fotografie to przykłady pierwsze z brzegu, te najczęstsze. Jak jednak wybrać taki obraz czy fotografię? Kwestia gustu i researchu. Musicie chociaż przez chwilę otoczyć się tego typu sztuką, aby poczuć co jest Wam najbliższe i co Was intryguje najbardziej ?.

Kolejna kwestia to okna. Zadbane okna kryją w sobie ogromny potencjał. Dobrze umyte i zadbane nie wymagają nawet firan, żeby dobrze się prezentować. Spróbujcie po umyciu okien zostawić je bez firan na jakiś czas. Wtedy zauważycie jaką dużą przestrzenią dysponujecie w swoim wnętrzu.

https://pl.pinterest.com/pin/374221050296382593/

Zaspokoiliśmy zmysł wzroku, więc teraz przejdźmy do węchu – delikatny, przyjemny zapach po wejściu do domu potrafi odmienić jego oblicze o 180 stopni! Ważne jednak, żeby nie przesadzić z jego intensywnością oraz, żeby nie mieszać zbyt dużej ilości zapachów.

O napisach wspominałem już w poprzednim artykule – powieszone na ścianie kwestie typu „Miłość, rodzina, przyjaźń” czy oznaczenia różnych pomieszczeń „Kuchnia – tu gotujemy”, hol „Tu zostawiamy buty” etc. ? Wiadomo – na poziomie psychologicznym – nasz wzrok jest przyciągany przez wszelkiego rodzaju formy i napisy, ale warto jednak przemyśleć tego typu dekoracyjne rozwiązania.

https://pl.pinterest.com/pin/620863498640823938/

Ten punkt dotyczy również czasopism i gazet porozrzucanych po różnych pomieszczeniach, które również przyciągają wzrok, a w połączeniu z napisami na ścianach, czasopismach i kanale informacyjnym z TV sprawiają, że nasz mózg ciągle analizuje wyskakujące z każdej strony literki, co jest po prostu męczące!

Ostatni punkt, o którym wspomnę to oświetlenie. Przede wszystkim barwa światła – ciepłe, żarówkowe światło sprawi, że przyjemniej będzie się nam przebywać w danym pomieszczeniu. Oprócz samej barwy kwestia klosza, który jest przyjemny dla oka i sprawia, że wnętrze jest spójne i estetyczne.

Mam nadzieję, że moje propozycje prostych rozwiązań, które odmienią Wasze wnętrza przypadną do gustu ?.

Dziękuję czytelnikom za poświęcony czas i zapraszam do siebie na FacebookaInstagrama, ale też na TikToka, gdzie znajdziecie m.in. szybkie porady o aranżacji wnętrz ?.