Opis

DOM W JÓZEFOWIE – projekt kompleksowy 184 m2

STREFA DZIENNA

Projektując koncepcję wnętrza tego pięknego domu w Józefowie, inspirowałam się otaczającym go naturalnym lasem sosnowym. Widok na drzewa gra pierwsze skrzypce: wysokie okna tworzą naturalne ramy dla wspaniałego widoku i stają się oczywistym focal pointem aranżacji. Wnętrze zaprojektowane jest w kolorach ziemi i dopełnia harmonijnie przestrzeń za oknami.
Dominują orzechowe brązy frontów kuchennych i stołu, kontrastując z jasnym odcieniem dębowej podłogi oraz krzeseł. Kompozycję uzupełniają naturalne zasłony i tapety, kamienny blat oraz sofy z neutralną tapicerką. Błyszczą szklane lampy w kilku odcieniach oraz złote uchwyty w kuchni.

STREFA WYPOCZYNKU

Strefa prywatna tego pięknie położonego domu w zalesionej części Józefowa składa się z sypialni, garderoby, salonu kąpielowego i toalety. Kojący widok za oknami przenika do wnętrza, dzięki czemu przestrzeń emanuje harmonią i spokojem. Prywatna strefa, przeznaczona wyłącznie dla Inwestorów, ma relaksować, koić i regenerować. Domowe SPA z wolnostojącą wanną może być zarówno częścią sypialni, jak i oddzielnym pomieszczeniem (po zasłonięciu masywnej kotary). Wysokie rośliny nawiązują do zieleni za oknem i podkreślają przenikanie się przestrzeni po obu stronach szyby. Złote dodatki niczym biżuteria subtelnie dodają charakteru.

KOMUNIKACJA

Wiatrołap i długi hol na parterze są zalane światłem dzięki dużym oknom z widokiem na ogród oraz przeszklonym drzwiom wiatrołapu. Wejście symbolicznie otwiera dom dla gości, którzy są mile widziani. Dzięki naturalnemu światłu oraz klejonym na całą wysokość ściany lustrom przestrzeń wydaje się większa i wielowymiarowa.
Tapeta Casamance o strukturze lnu, lustra klejone oraz czarne drewniane listwy nadają charakteru i przełamują monotonię długiego korytarza. Są też istotnym elementem spajającym aranżację parteru – powtarzają się także w salonie i sypialni. Konsekwentnie dla całej strefy dziennej dominują kolory ziemi, a gres Marazzi w wiatrołapie tworzy rytm z posadzką w łazience.

PIĘTRO DZIECI

Piętro tego nowoczesnego domu pośród sosen to królestwo dwóch chłopców. Pokoje i łazienka miały współgrać z ich pełnymi energii charakterami. Pokoje są więc pełne kontrastów i utrzymane w ulubionej kolorystyce chłopców. Męski pierwiastek piętra podkreślają graficzne kształty na ścianach oraz grafitowe akcenty w łazience. Klatka schodowa zapełnia łagodne przejście między stylistyką spokojnego i naturalnego parteru do dynamicznego królestwa chłopców.