Zapraszam do lektury artykułu: Ponadczasowa harmonia stylu klasycznego!

Geneza stylu

Różne źródła sugerują odmienne teorie – jedne mówią, że styl klasyczny pochodzi z Francji (ale ostatnio coś długo tkwimy we francuskich klimatach ?), inne, że rozwijał się już w starożytnej Grecji czy Rzymie. W każdym razie – zapoczątkowany został już wieki temu, ale dzięki swojej prostocie i równowadze zapewnił sobie ponadczasowość.

Aranżacja eleganckiego mieszkania

Kolorystyka

Najczęściej używanymi kolorami w klasycznych wnętrzach są: beże, kolory kremowe, szary, zielony, ale również spotyka się odcienie niebieskiego. Zielony lub niebieski bardzo ładnie prezentują się na kanapach lub sofach. Można również pokusić się o żywszy akcent – np. fotel w kolorze żółtym.

Lekka nuta elegancji 

Dodatki

Klasyczny styl lubi dodatki. Najczęściej stosowanymi są zdobione świeczniki, rzeźbione ramy luster, misy i kryształowe karafki. Dodatki oświetlenia również sprawdzają się w klasycznych wnętrzach – stylowe lampy i żyrandole, ale też podkreślająca klasę sztukateria. Urządzając wnętrze w tym stylu warto również przemyśleć aranżację kominka.

Przytulne mieszkanie dla rodziny

Meble

Może się wydawać, że meble w stylu klasycznym są bogato zdobione, czasami fikuśne i mają pociąg do baroku. Prawda jednak jest taka, że są to proste meble czasami zdobione lekkimi dodatkami. W tym stylu bardziej ozdobne powinno być otoczenie niżeli sam mebel.

Meble klasyczne są wykonane z naturalnych materiałów. Celują przede wszystkim w praktyczność – nie mogą być „przezdobione”. Zdarza się jednak, że są udekorowane niewielkimi zdobieniami np. złote uchwyty.

Nowoczesny apartament w barwach ziemi

Ponadczasowa harmonia stylu klasycznego

Styl klasyczny to przede wszystkim ponadczasowa elegancja. Definiują go również prostota i klasa. Jego ogromnym atutem jest fakt, że większość osób niezależnie od swoich upodobań wizualnych będzie czuć się dobrze w tak zaaranżowanym wnętrzu.

Dziękuję czytelnikom za poświęcony czas i zapraszam do siebie na Facebooka, Instagrama i na TikToka, gdzie prezentuję m.in. szybkie porady i wskazówki dotyczące aranżacji wnętrz ?.